این روزها محصولات مختلفی برای مراقبت از پوست در بازار موجود است که اکثر آن‌ها ادعا می‌کنند می‌توانند تقریباً تمام مشکلات پوستی شناخته‌شده را برطرف کنند. این تنوع ممکن است گزینه‌های زیادی را پیش‌روی شما قرار دهد، اما به همان اندازه می‌تواند انتخاب محصول مناسب را برایتان سخت کند. چرا که هیچ راه‌‌ی حل یکسانی برای همه وجود ندارد. محصولی که برای بهترین دوست شما مناسب است، ممکن است برای شما مفید نباشد.
وقتی صحبت از سلامتی و زیبایی پوست می‌شود، داشتن یک رویکرد فردی برای یافتن محصولات مناسب ضروری است. این کار کمی زمان و صبر بیشتری می‌خواهد، اما قطعاً ارزشش را دارد. قبل از انتخاب هر نوع محصولی باید به چند نکته‌‌ی مهم توجه داشته باشید تا در اثر استفاده از آن دچار مشکلات پوستی نشوید. مقاله‌ی امروز دیجی‌کالا مگ به مهم‌ترین سؤالاتی که باید از خودتان در مورد محصولات مراقبت از پوست بپرسید، اختصاص دارد. با ما همراه باشید.
ویژگی‌های محصولات مراقبت از پوست
نوع پوست مهم‌ترین فاکتوری است که باید هنگام انتخاب محصولات مراقبت از پوست به آن توجه کنید. همان‌طور که که احتمالاً می‌دانید، انواع اصلی پوست چهار نوع هستند که هر کدام به‌دلیل خصوصیات منحصر به‌فرد خود به مراقبت ویژه‌ای نیاز دارد:
برای کسب بهترین نتیجه، باید محصولی را انتخاب کنید که با پوست شما سازگار باشد. اگر محصول انتخابی شما مناسب پوست‌تان نباشد، ممکن است به جای اینکه مشکلات آن را رفع کند، به آن آسیب بزند.
کسانی که دارای پوست حساس و مستعد آکنه هستند باید بیشترین احتیاط را در مورد ترکیبات موجود در محصولات مراقبت از پوست داشته باشند. از سوی دیگر، پوست چرب می‌تواند موادی را تحمل کند که گاهی اوقات باعث تحریک سایر انواع پوست می‌شوند.
اگر ۱۰۰ درصد مطمئن نیستید که چه نوع پوستی دارید، بهتر است از متخصص پوست کمک بگیرید. وقتی نوع پوست خود را بشناسید، می‌توانید محصولات مختلف را با دقت بیشتری انتخاب کنید.
بدون تحقیق آنچه را که تولیدکنندگان تبلیغ می‌کنند، نپذیرید. قبل از خرید هر نوع محصول مراقبت از پوست، در مورد اجزای تشکیل‌دهنده‌ی آن‌ تحقیق کنید و برچسب آن‌ را به‌دقت بخوانید. شما باید مزایا و معایب مواد به‌کار رفته در آن را در نظر بگیرید. به‌علاوه، باید به این نکته توجه کنید که آیا ماده‌ای در آن محصول وجود دارد که پوست شما به آن حساسیت داشته باشد یا خیر. از آنجا که قرار است محصول خریداری‌شده با پوست‌تان تماس پیدا کند، مطمئن شوید که مواد تشکیل‌دهنده‌ی آن‌ باعث واکنش‌های آلرژیک نمی‌شوند.
به‌عنوان یک قانون کلی، غالباً مواد تشکیل‌دهنده‌ی محصولات مراقبت از پوست به‌ترتیب از بیشترین تا کمترین غلظت فهرست می‌شوند و پنج ماده‌‌ی اولی که به نام آن‌ها اشاره می‌شود، ۸۰ درصد ترکیب محصول را تشکیل می‌دهند. بنابراین اگر نام یک ماده‌ی مشکل‌ساز یا بالقوه محرک در بین پنج مورد اول فهرست وجود دارد، باید از خرید آن محصول صرف‌نظر کنید. همچنین اگر به‌دنبال محصولی با مواد تشکیل‌دهنده‌ی خاص هستید اما آن مواد در پایان فهرست درج شده‌اند، آن محصول ارزش هزینه کردن را ندارد.
مواد مضر موجود در محصولات مراقبت از پوست
متخصصان توصیه می‌کنند که از خرید محصولات حاوی مواد زیر خودداری کنید:
مشورت با پزشک درباره محصولات بهداشتی و آرایشی
پوست شما یکی از حساس‌ترین و شکننده‌ترین قسمت های بدن‌تان است. نباید از محصولاتی استفاده کنید که تحقیقات از آن حمایت نمی‌کنند، چون ممکن است بیش از هر چیز دیگری به پوست‌تان آسیب برسانند. اگر در مورد خرید محصولی شک دارید، با متخصص پوست مشورت کنید. او می‌تواند با در نظر گرفتن وضعیت پوست‌تان به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه کمک کند.
هر فردی نگرانی‌ها یا مشکلات پوستی منحصر به‌فردی دارد. یکی ممکن است پوست خشکی داشته باشد و دیگری ممکن است با آکنه دست و پنجه نرم کند. تصمیم‌گیری برای خرید یک محصول مراقبت از پوست به مشکلی که با آن روبه‌رو هستید، بستگی دارد. بعضی از تولیدکنندگان ادعاهای زیادی در مورد فواید محصولات خود دارند، اما غیرممکن است که یک محصول بتواند به تنهایی به رفع تمام مشکلات پوستی کمک کند. ببینید آیا محصولی که انتخاب می‌کنید قادر است مشکل شما را حل کند یا خیر.
بیشتر مردم تمایل دارند هزینه‌ی زیادی برای خرید محصولات مراقبت از پوست بپردازند. اما گاهی اوقات می‌توانید با هزینه‌ی کمتری یک محصول مناسب تهیه کنید. چرا که قیمت محصولات مراقبت از پوست علاوه بر کیفیت مواد تشکیل‌دهنده‌ به برند و میزان محبوبیت آن‌ها هم بستگی دارد.
اگر تصمیم دارید برای خرید یک محصول هزینه‌ی زیادی بپردازید، مطمئن شوید که ارزش آن را دارد و آنچه را که به‌دنبال آن هستید در اختیارتان قرار می‌دهد. برای این کار می‌توانید نظرات کسانی را که از آن محصول استفاده‌ کرده‌اند، بررسی کنید. محصولی که برای اکثر کسانی که مشکلات پوستی مشابه‌ی شما داشته‌اند مناسب بوده است، به احتمال زیاد برای شما هم گزینه‌ی خوبی است.
محصولات مراقبت از پوست موجود در دیجی‌کالا
برای خرید محصولات مراقبت از پوست، دانستن اینکه نوع پوست‌تان چیست و چه محصولی می‌تواند بدون آسیب زدن به رفع مشکلات آن کمک کند، ضروری است. با در نظر گرفتن سؤالاتی که در این مطلب به آن‌ها پرداختیم، می‌توانید احتمال اشتباه را به حداقل برسانید. اگر مطمئن نبودید که چه محصولی برایتان مفید است، با متخصص پوست مشورت کنید.
منابع: realsimple, skinkraft, skinkraft


source

توسط techkhabari