دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
بازار خودرو از اوایل مهرماه سال جاری و با انتشار خبر بن‌بست برجام دچار تغییر شد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
بازار خودرو از اوایل مهرماه سال جاری و با انتشار خبر بن‌بست برجام دچار تغییر شد. با اینکه هنوز هم خرید و فروش خاصی در بازار صورت نمی‌گیرد، اما قیمت محصولات داخلی روز به روز بیشتر می‌شود. رشد پله‌ای قیمت و گرانی خودروهای داخلی در آبان ماه ۱۴۰۱ به طور خاص موجب نگرانی کارشناسان حوزه و البته خریداران واقعی شده است.
بررسی قیمت خودروهای مختلف در بازار، نشان می‌دهد که دیگر خبری از ثبات یا افزایش ۱ الی ۲ میلیون تومانی قیمت‌ها خبری نیست. ظرف یک ماه گذشته، خودروهایی پرتیراژ و پرطرفداری همچون دنا، سمند LX، پژو پارس، پژو ۲۰7، تیبا ۲، کوییک و حتی پراید ۱۱۱ با افزایش قیمت قابل‌توجه مواجه شده‌اند.
بر اساس گزارش‌های به دست آمده، خودروهای پرتیراژ ظرف یک ماه گذشته افزایش قیمت ۱۰ الی ۶۰ میلیون تومانی را تجربه کرده‌اند. محصول لوکسی همانند هایما اس ۷ توربوپلاس رکورد شکسته و مدل جدید آن ۱۳۵ میلیون تومان و مدل قدیمی آن حدود ۱۰۵ میلیون تومان گران‌تر شده است!
در بین سبد محصولات داخلی ایران‌خودرو، پژو ۲۰۶ با کمترین افزایش قیمت مواجه بوده و تنها ۱۵ میلیون تومان گران‌تر شده است. از بین خودروهای ساخته‌شده توسط گروه صنعتی سایپا نیز پراید ۱۱۱ از ۲۰۴ به ۲۰8 میلیون تومان رسیده و کمترین افزایش قیمت را به نام خود ثبت کرده است. ولی در عوض ساینا حدود ۳۰ میلیون تومان گران‌تر شده و در حال حاضر با قیمت ۲۳۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.
گرانی خودروهای داخلی در آبان ماه ۱۴۰۱ را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط techkhabari