دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
براساس اخبار منتشر شده در فضای مجازی پارس خودرو با وجود سابقه ۱۹ ساله حضور در بورس و برخورداری از نماد خپارس این روزها شرایط خوبی را به سر نمیبرد و خبر خروج آن از …
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
براساس اخبار منتشر شده در فضای مجازی پارس خودرو با وجود سابقه ۱۹ ساله حضور در بورس و برخورداری از نماد خپارس این روزها شرایط خوبی را به سر نمیبرد و خبر خروج آن از بورس کالا منتشر شده است. علت این اخراج، عدم وجود برنامه برای خروج از شمولیت ماده 141 قانون تجارت عنوان شده است. در حقیقت پارس خودرو با خطر ورشکستگی روبرو است.
این خودروساز را می‌توان یکی از خودروسازان قدیمی فعال در صنعت خودروسازی کشورمان دانست که محصولات با کیفیتی همچون نیسان ماکسیما، رنو تندر ۹۰ و خانواده برلیانس H۲۰۰ و H۳۰۰ را راهی بازار کرده است.
۲۵ ام تیرماه امسال بود که سازمان بورس و اوراق بهادار تهران نامه‌ای را جهت رعایت دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار این شرکت به پارس خودرو ارسال کرد. براساس این نامه پارس خودرو هشت ماه فرصت داشت که موارد مورد نظر سازمان بورس اوراق بهادار را رعایت کرده در غیر این صورت به بازار پایه منتقل می‌شد. با وجود درخواست پارس خودرو برای تمدید مهلت مذکور به یک سال به جهت افزایش ۲۳ درصدی سرمایه این شرکت اما سازمان بورس مخالفت خود را اعلام کرد.
در همین راستا نیز در تاریخ ۱۹ ام مهر ماه امسال نماد پاس خودرو از تابلوی شرکت‌های مورد پذیرش سازمان بورس حذف شده و به بازار پایه فرابورس منتقل شد.
هرچند در حال حاضر اخبار خروج پارس خودرو از بورس کالا به گوش می‌رسد اما جالب است بدانید که این شرکت همین چند سال پیش محصولاتی چون رنو ساندرو و رنو ساندرو استپ وی را راهی بازار کرده و مشتریان برای خرید این خودروها صف‌های چند صد هزار نفری تشکیل می‌دادند. دیگر محصولات پارس خودرو یعنی خودروهای خانواده برلیانس نیز بین مشتریان طرفدارانی داشتند و پس از عرضه خانواده برلیانس H۳۰۰ با موتور ۱.۶۵ لیتری، این استقبال بیشتر شد.
حتی پارس خودرو پیش از این محصولات شاخصی همچون نیسان ماکسیما، نیسان قشقایی و رنو کولئوس را راهی بازار کشورمان کرده بود.
متاسفانه اعمال مجدد تحریم‌ها، مشکلات مدیریتی در رده‌های بالای این شرکت و نبود بستر مناسب برای فعالیت مداول و مستمر در صنعت خودروسازی کشورمان سبب شده که پارس خودرو با خطر ورشکستگی مواجه شود. خودروسازی که در حال حاضر محصولات خانواده کوییک را در بازار کشورمان عرضه می‌کند. محصولاتی که اتفاقا از فروش نسبتا خوبی نیز برخوردار هستند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط techkhabari