دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
خودروهای دودزا و آلاینده و خودروهای دارای نقص فنی واضح، در صورت رؤیت مأموران، متوقف و فک پلاک شده و پلاک اعزام به تعمیرگاه می‌گیرند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
با توجه به گفته‌های رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، خودروهای دارای نقص فنی واضح فک پلاک شده و به تعمیرگاه ارسال خواهند شد.
سردار محمدحسین حمیدی در خصوص رصد و اعمال قانون خودروهای فاقد معاینه فنی در سطح شهر تهران نیز گفت: «خودروهای دودزا و آلاینده و نیز خودروهایی که دارای نقص فنی واضح هستند در صورت رؤیت مأموران، متوقف و فک پلاک شده و پلاک اعزام به تعمیرگاه دریافت خواهند کرد و به این ترتیب از تردد آنها جلوگیری خواهد شد. مالکان این خودروها باید در موعد مقرر نسبت به انتقال خودروی خود به تعمیرگاه و رفع نواقص اقدام کنند. همچنین دوربین‌های سطح شهر نیز نسبت به اعمال قانون خودروهای فاقد معاینه فنی اقدام خواهند کرد.»
در متن قانون، عبارت نقص فنی به این ترتیب معنی شده است: «هر نوع نقصان یا تغییر در و‌ضعیت ظاهری و فنی و‌سیله نقلیه که موجب کاهش ضریب ایمنی در رانندگی و یا افزایش بیش از حد مجاز گازهای آلاینده هوا و یا آلودگی بیش از حد مجاز صدا گردد.»
وی در خصوص همکاری پلیس برای تسهیل تردد در فصل بارش‌ها نیز گفت: «باید توجه داشت که مقدورات و ظرفیت ما در حد موجود است و بر همین اساس همراهی مردم را بیشتر می‌طلبد. ما باید بتوانیم در هنگام بارش‌ها و سنگین شدن ترافیک، مدیریت لازم را اعمال  کنیم. لذا کلیه نیروهای پلیس در سطح شهر تهران در آماده‌باش کامل خواهند بود. حجم سفرها بیش از ظرفیت بسیاری از شبکه‌های معابر در تهران است. لذا باید برای مدیریت ترددها اقدامات ویژه‌ای را انجام دهیم.»
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط techkhabari