دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
زارع‌پور با تاکید بر اینکه تصاویر ماهواره خیام در حال دریافت از پرتاب ماهواره ناهید تا پایان امسال خبر داد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره آخرین خبرها از ماهواره خیام گفت این ماهواره فعال است و تصاویر آن هم دریافت می‌شود. به گفته زارع‌پور تا پایان سال ماهواره ناهید نیز با کمک روسیه پرتاپ خواهد شد.
به گزارش دیجیاتو و به نقل از خبرگزاری تسنیم، وزیر ارتباطات با توضیح درباره آخرین وضعیت ماهواره خیام گفت: «این ماهواره فعال است و تصاویر آن هم دریافت می‌شود و با دستگاه‌هایی که به تصاویر آن نیاز دارند در تعامل هستیم.»
زارع‌پور همچنین درباره ماهواره ناهید و زمان پرتاب آن گفت: «این ماهواره هم به‌زودی پرتاب می‌شود و در تلاش هستیم پرتاب آن امسال انجام بگیرد.» آخرین بار در شهریور ماه ۹۸ بود که وزیر ارتباطات سابق کشورمان درباره ماهواره مخابراتی ناهید ۱ اطلاعاتی منتشر کرده بود و تاکید کرده بود که این ماهواره آماده پرتاب شده است.
عیسی زارع پور همچنین در ادامه توضیحات خود درباره ماهواره خیام گفت: «در مرکز دریافت تصاویر این ماهواره را در مهرماه افتتاح کردیم که اولین، بزرگترین و مجهزترین مرکز مدیریت و دریافت تصاویر ماهواره‌ای کشور در سازمان فضایی است.»
او همچنین درباره همکاری‌های فضایی با روسیه گفت: «تعاملات ما با روسیه در حوزه فضایی ادامه دارد و کارهای مشترکی تعریف کرده‌ایم؛ ماهواره خیام 2، 3 و 4 را با کمک همدیگر می‌سازیم و برنامه‌ی بلندمدت 4ساله با این کشور داریم.»
در پی پرتاب ماهواره خیام، چندی پیش نیز رئیس سازمان فضایی با بیان اینکه ماهواره خیام یک ماهواره سنجنده است تاکید کرد که این ماهوواره نه نظامی نیست. حسن سالاریه همچنین درباره دریافت تصاویر ماهواره‌ای خیام نیز اعلام کرده بود: «تصاویر این ماهواره نیاز به کالیبره شدن دارند و از آن استفاده خواهیم کرد. او در یک نشست خبری با اصحاب رسانه‌ و گفتگوهای دیگر نیز اعلام کرده بود این ماهواره کارکرد غیرنظامی دارد.»
از سویی دیگر او همچنین اعلام کرده بود که این سازمان کار خود را از دریافت تصاویر با وضوح چند ده متر شروع کرده و حالا این فاصله به 5 متر رسیده است. او تاکید داشته از آنجایی که امکان سنجش یک متر در سازمان فضایی ایران وجود نداشت، ماهواره خیام با همکاری شرکت‌های خارجی به مدار وارد شد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
جرثومۀ سیاه قطع ارتباطاط، ماهواره فرستادن چه افتخاری داره وقتی «کرامت انسانی» هشتاد میلیون نفر رو با رفتارهات به حقارت میکشی؟
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط techkhabari