هدست واقعیت ترکیبی اپل مدت‌هاست که در خبرهای حوزه‌ی فناوری مطرح می‌شود و به احتمال بسیار زیاد شاهد رونمایی آن در سال ۲۰۲۳ خواهیم بود. گزارش جدیدی از خبرگزاری مطرح «بلومبرگ» نشان می‌دهد که اپل همچنان به افزایش استخدام تیم‌هایی که روی فناوری واقعیت ترکیبی و واقعیت مجازی کار می‌کنند، ادامه می‌دهد. برای مثال این شرکت یکی از مهندسین سابق خود را که سال گذشته اپل را ترک بوده بود، مجدداً به خدمت گرفته است.
«مارک گورمن»، روزنامه‌نگار مشهور و باسابقه‌ی این خبرگزاری در جدیدترین نسخه از خبرنامه‌ی هفتگی «Power On» خود، برخی از حوزه‌هایی که اپل روی آن‌ها تمرکز کرده را با نزدیک شدن به عرضه‌ی احتمالی محصول جدیدش در سال ۲۰۲۳ بررسی می‌کند. در ابتدا این تحلیلگر اشاره کرده که توسعه اولین نسخه از سیستم‌عاملی که روی هدست واقعیت ترکیبی با نام مستعار «Oak» اجرا می‌شود، در حال تکمیل شدن است. گورمن می‌گوید که به این ترتیب، باید برای عرضه‌ی محصول جدید اپل در سال آینده آماده شویم.
هدست واقعیت ترکیبی اپل
در حالی که اپل در بحبوحه‌ی مشکلات اقتصادی، استخدام‌ها را به شدت کاهش داده اما همچنان به دنبال افرادی برای پیوستن به تیم‌هایی است که روی هدست واقعیت ترکیبی و واقعیت مجازی کار می‌کنند. اپل به ایجاد تغییرات در تیمی که روی هدست واقعیت ترکیبی کار می‌کند و به گروه توسعه فناوری اپل یا «TDG» معروف است، ادامه می‌دهد. به عنوان مثال، این شرکت به دنبال یک برنامه‌نویس با تجربه در زمینه جلوه‌های بصری و توسعه‌ی بازی‌ها است که بتواند محتوای دیجیتالی خود را برای محیط‌های واقعیت افزوده و مجازی توسعه دهد.
شایعات همچنین نشان می‌دهد که اپل به دنبال ساخت یک سرویس ویدیویی برای هدست با محتوای سه‌بعدی است که می‌تواند در واقعیت مجازی نیز پخش شود. علاوه بر این، این شرکت می‌خواهد اپلیکیشن‌های ثالث را به هدست واقعیت ترکیبی خود بیاورد. غول فناوری آمریکایی به دنبال مهندسانی است که برای سرویس‌هایی مانند Shortcuts ،Search، سیری و غیره روی پلتفرم Intents کار کنند تا به طراحی و پیاده‌سازی روش‌های ممکن برای انتقال آن‌ها به دنیای واقعیت ترکیبی دست یابند.
این شرکت همچنین برای توسعه‌ی گروه تکنولوژی خود، مهندسانی را استخدام کرده تا روی ساختن ابزارها و چارچوب‌هایی برای فعال کردن تجارب مرتبط در دنیای سه‌بعدی واقعیت ترکیبی کار کنند. همانطور که گورمن اشاره می‌کند، این موضوع بیشتر به یک محیط مجازی مانند متاورس شباهت دارد.
اپل «دیو اسکات»، مدیر ارشد سابق خود را که تا سال ۲۰۲۱ در تیم خودروهای خودران پروژه تایتان این شرکت کار می‌کرد، مجدداً به خدمت گرفته است. در تیم پروژه تایتان، اسکات مسئول تیم‌هایی بود که روی روباتیک مرتبط با خودرو کار می‌کردند. با توجه به سابقه فعالیت اسکات در زمینه‌های فناوری پزشکی و روباتیک، بلومبرگ می‌گوید که همکاری مجدد او می‌تواند برخی از اپلیکیشن‌های کاربردی سلامتی اپل را به دنیای واقعیت افزوده انتقال دهد.
هدست واقعیت ترکیبی اپل
طبق شایعات هدست‌ واقعیت ترکیبی اپل مرحله‌ی دوم آزمایشات معتبر مهندسی خود را به پایان رسانده تا اطمینان حاصل شود که نمونه‌های اولیه این محصولات اهداف و مشخصات طراحی مد نظر اپل را برآورده می‌سازند. آن طور که به نظر می‌رسد، احتمالا در ماه ژانویه شاهد مراسم رونمایی از این هدست خواهیم بود و پس از آن ابزارهایی برای توسعه‌دهندگان طی ۲ تا ۴ هفته پس از رویداد ارسال خواهد شد.
گفته می‌شود که پیش‌فروش این هدست در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۳ آغاز می‌شود و کاربران می‌توانند قبل از کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان سال آینده اپل، این هدست را خریداری کنند. قلب تپنده‌ی این محصول جدید اپل، دو پردازنده شامل یک تراشه‌ی ۵ نانومتری و یک تراشه‌ی ۴ نانومتری خواهند بود که هر کدام توسط شرکت TSMC ساخته می‌شوند. طبق ادعای مارک گورمن قیمت هدست واقعیت ترکیبی اپل بیشتر از ۲۰۰۰ دلار خواهد بود و با حداقل ۱۵ دوربین و دو نمایشگر ۸K عرضه می‌شود.
منبع: ۹to5mac


source

توسط techkhabari