اپل همزمان با گوشی‌های سری آیفون ۱۴ از ایرپادز پرو ۲ هم رونمایی کرد. این محصول در مقایسه با قبل یک سری بهبودی‌هایی داشته اما نه در بخش مقاومت؛ حالا با عرضه‌ی این محصول به بازار فرصت این پیش آمده که ببینیم آیا ایرپادز پرو ۲ ضد آب هست یا خیر.
اگرچه ایرپادز پرو ۲ جدیدترین هدفون بی‌سیم اپل به حساب می‌آید اما در مقایسه با نسل قبل تغییرات خوبی داشته است که از جمله این موارد می‌توان به تراشه‌ی H2 برای بهبود فرایند اتصال با گوشی، بهبود فرایند حذف نویز، یک میکروفون به سمت داخل برای بهبود کیفیت تماس و باتری با طول عمر بیشتر اشاره کرد. اما به نظر می‌رسد اپل در این نسل تغییری در مقاومت و کیفیت ساخت این محصول ایجاد نکرده و ایرپادز پرو ۲ حداقل روی کاغذ همچنان از این حیث شبیه به ایرپادز پرو است.
حال این پرسش برای کاربران به وجود آمده که آیا ایرپادز پرو ۲ ضد آب است یا مقاوم در برابر آب؟ چون بسیاری از افراد در شرایطی از  این محصولات استفاده می‌کنند که در حال انجام تمرینات ورزشی باشند و می‌خواهند بدانند آیا تعریق باعث وارد شدن صدمه به این دستگاه می‌شود یا خیر. اپل مدعی شده هدفون جدید به همراه کیس شارژر آن هر دو از استاندارد ضد آب IPX4 بهره می‌برند. این یعنی می‌توانند در برابر تعریق عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارند و بدون مشکل به کار خود ادامه دهند.
اگر با استاندارد IP آشنایی ندارید باید بگوییم نخستین عدد بعد از حرف «P» در واقع میزان مقاومت یک محصول در برابر نفوذ گرد و غبار را نشان می‌دهد. عدد بعدی هم میزان مقاومت در برابر نفوذ آب را نشان می‌دهد. این یعنی ایرپادز پرو ۲ در مقابل گرد و خاک مقاومت خاصی ندارد چون گواهی رسمی برای آن در نظر گرفته نشده اما در مقابل آب می‌تواند تا حدودی مقاومت داشته باشد. اما مقاومت به این معنا نیست که محصول را درون آب قرار دهیم و انتظار داشته باشیم مشکلی برایش پیش نیاید.
قطرات آب با فشار کم اگر تا ۱۰ دقیقه از هر جهتی به ایرپادز پرو ۲ یا کیس شارژر آن وارد شود، مشکلی برایشان پیش نمی‌آید. ولی نباید با آن شنا کنید یا با آن به لب ساحل بروید چون آب دریا دارای ذراتی است که ممکن است به محصول آسیب وارد کند. با این حال حتی با داشتن استانداردهای مربوطه هم پیشنهاد می‌شود تا جایی که امکان دارد گوشی یا هر گجت هوشمند دیگری را در معرض آب قرار ندهید چون ممکن است به آن آسیب وارد شود.
ایرپادز پرو ۲ به عنوان هدفون بی‌سیم پرچم‌دار اپل از قابلیت‌های خوبی نظیر حذف نویز فعال هوشمند و حالت شنیدن صدای محیط هم پشتیبانی می‌کند و با قیمت ۲۵۰ دلار در دسترس قرار دارد.
منبع: XDA-Developers


source

توسط techkhabari