شب گذشته مایکروسافت اولین آپدیت مهم ویندوز ۱۱ را منتشر کرد. همراه با این آپدیت‌، قابلیت‌های جدید مربوط به امنیت، بهره‌وری، دسترسی‌پذیری و گیمینگ ارائه می‌شود. در ادامه به ویژگی‌های این آپدیت می‌پردازیم.
مایکروسافت سال گذشته با عرضه‌ی ویندوز ۱۱ اعلام کرد که این نسخه‌ی جدید توجه بیشتری به کاربران طرفدار مولتی‌تسکینگ نشان داده است. حالا با این آپدیت جدید، قابلیت Snap Layouts که با آن می‌توانید چینش پنجره‌های مختلف را به راحتی در کنار یکدیگر تنظیم کنید، برای نمایشگرهای لمسی بهبود پیدا کرده و از طرف دیگر باید به امکان تغییر چینش چندین تب از مرورگر مایکروسافت اج هم اشاره کنیم.
آپدیت ویندوز 11
باید به قابلیت جدید Focus هم اشاره کنیم که با فعال‌سازی آن، حالت Do Not Disturb هم به طور خودکار فعال می‌شود. با این کار نوتیفیکیشن‌ها بی‌صدا می‌شوند و در تسک‌بار با آن‌ها روبرو نمی‌شوید. همچنین با ارائه‌ی زمان‌بندی‌های مشخص در برنامه‌ی ساعت، به کاربر یادآوری می‌شود که استراحت را فراموش نکند.
صدای مربوط به خواندن محتوای در حال نمایش حالا طبیعی‌تر شده و کاربران با تجربه بهتری روبرو می‌شوند. قابلیت زیرنویس زنده هم حالا فراتر از محیط برنامه‌های مختلف کار می‌کند و این زیرنویس‌ها به طور پیش‌فرض در بخش فوقانی مانیتور ارائه می‌شود. البته کاربران می‌توانند به راحتی مکان این زیرنویس را تغییر دهند. از سوی دیگر نباید به بهبود‌های مربوط به کنترل کامپیوتر با فرمان‌های صوتی را از قلم بیندازیم.
در آپدیت جدید ویندوز ۱۱ قابلیت Smart App Control ارائه شده که خیال کاربران را برای نصب برنامه‌های جدید راحت‌تر می‌کند. این ابزار به زبان ساده برنامه‌های غیرقابل اعتماد، فایل‌های اسکریپت و ماکرو‌های بالقوه مخرب را مسدود می‌کند تا آسیبی به سیستم وارد نکنند. این ابزار مبتنی بر همان هوش مصنوعی استفاده شده برای Windows Defender Application Control است.
در این آپدیت شاهد قابلیت Windows Studio Effects هستیم که می‌تواند کیفیت صدا و تصویر را در تماس‌های ویدیویی بهبود ببخشد. به عنوان مثال می‌توانیم به قابلیت حذف صدای محیط، مات کردن پس‌زمینه و کادربندی اتوماتیک اشاره کنیم.
آپدیت ویندوز 11
در این آپدیت ویندوز ۱۱ ظاهر Xbox Game Bar با کمی تغییر روبرو شده و همچنین طبق ادعای مایکروسافت، کاربران در کل با بهبود عملکرد گیمینگ روبرو می‌شوند. در این میان باید به بهبود تاخیر، HDR خودکار و رفرش‌ریت متغیر هم اشاره کنیم. همانطور که احتمالا می‌دانید، اپ استور آمازون به طور رسمی برای ویندوز ۱۱ ارائه شده و حالا با این آپدیت، مجموع تعداد اپلیکیشن‌های اندرویدی و بازی‌های ارائه شده برای کاربران ویندوز ۱۱ به ۲۰ هزار می‌رسد.
مانند دیگر آپدیت‌های ویندوز ۱۱، این نسخه هم به مرور زمان برای تمام کاربران این سیستم‌عامل منتشر خواهد شد.
منبع: CNET


source

توسط techkhabari