این تکنیک جدید که از طبیعت الهام گرفته شده است، شامل چندین پهپاد است که با هم کار می کنند تا از یک طرح واحد بسازند.
پهپادهای کوچک گروهی برای کار با یکدیگر برای چاپ سه بعدی برخی از برج های ساده آموزش دیده اند. تیم سازنده امیدوار است روزی این روش بتواند به پروژه‌های چالش‌برانگیز مانند ساخت‌وساز پس از فاجعه یا حتی تعمیر ساختمان‌هایی که برای دسترسی ایمن بسیار بلند هستند، کمک کند.
با الهام از روشی که زنبورها یا زنبورها لانه های بزرگ می سازند، چندین پهپاد با هم کار می کنند تا از یک طرح واحد بسازند و یکی اساساً کار دیگران را در حین انجام بررسی می کند. یکی از پهپادها لایه ای از مصالح ساختمانی را رسوب می دهد و دیگری صحت همه چیزهایی که تاکنون چاپ شده را تأیید می کند. پهپادها در حین پرواز کاملاً مستقل هستند، اما توسط انسانی نظارت می شوند که در صورت خراب شدن اوضاع می تواند وارد عمل شود.
برای نشان دادن قابلیت‌های پهپادها، محققان آن‌ها را به استفاده از فوم و شکل مخصوص سیمان سبک وزن برای ساخت سازه‌هایی با ارتفاع 0.18 متر تا 2.05 متر دعوت کردند. آنها در فاصله 5 میلی متری از طرح اولیه ساخته شده بودند.
سپس، برای نشان دادن اینکه این سیستم می‌تواند روی سازندهای پیچیده‌تر کار کند، تیم از چراغ‌های روی پهپادها برای ایجاد یک سکانس تایم لپس در مسیر نور استفاده کرد، زیرا آنها ساخت یک ساختار گنبدی بلند را شبیه‌سازی کردند. کار آنها در مقاله ای در Nature امروز شرح داده شده است.
میرکو کواچ، مدیر آزمایشگاه رباتیک هوایی در امپریال کالج لندن، که این تحقیق را رهبری می‌کرد، می‌گوید این روش می‌تواند برای ساخت ساختمان‌هایی در قطب شمال یا حتی مریخ استفاده شود، یا صرفاً برای کمک به تعمیر ساختمان‌های بلند که معمولاً به داربست‌های گران قیمت نیاز دارند، کمک کند.
هوش مصنوعی می تواند به ربات ها کمک کند تا مهارت های جدید را بیاموزند و به سرعت با دنیای واقعی سازگار شوند.
این تکنیک در حال حاضر محدود است زیرا پهپادها برای حمل بارهای سنگین تلاش می کنند، نیاز به شارژ منظم دارند و همچنان به نظارت انسان نیاز دارند. با این حال، محققان می‌گویند که امیدوارند برخی از این مشکلات را با خودکار کردن شارژ پهپادها در طول پروژه‌ها کاهش دهند، فرآیندی که در حال حاضر توسط انسان انجام می‌شود.
گرگ روتکوفسکی از پیکاسو پرطرفدارتر است.
مدل‌های زبان بزرگ بر روی مجموعه‌ای از داده‌های شخصی که از اینترنت جمع‌آوری شده‌اند، آموزش داده می‌شوند. بنابراین می خواستم بدانم: چه چیزی روی من دارد؟
و داده ها را به صورت رایگان ارائه می کند، که می تواند باعث اکتشافات علمی جدید شود.
ابزار یادگیری ماشینی می تواند به محققان کمک کند پروتئین های کاملا جدیدی را که هنوز برای علم شناخته نشده اند کشف کنند.
پیشنهادهای ویژه، داستان های برتر، رویدادهای آینده و موارد دیگر را کشف کنید.
از اینکه ایمیل خود را ثبت کردید، متشکریم!
به نظر می رسد مشکلی پیش آمده است.
ما در ذخیره تنظیمات برگزیده شما با مشکل روبرو هستیم. سعی کنید این صفحه را بازخوانی کنید و یک بار دیگر آنها را به روز کنید. اگر همچنان این پیام را دریافت می‌کنید، با فهرستی از خبرنامه‌هایی که می‌خواهید دریافت کنید، با ما از طریق customer-service@technologyreview.com تماس بگیرید.
گزارش‌های عمیق ما نشان می‌دهد که در حال حاضر چه اتفاقی می‌افتد تا شما را برای اتفاقات بعدی آماده کند.
اشتراک در برای حمایت از روزنامه نگاری ما
© 2022 بررسی فناوری MIT

source

توسط techkhabari