بر اساس گزارش خبرگزاری  DigiTimes، اولین گوشی‌های مبتنی بر فناوری وای‌فای ۷ در نیمه‌ی دوم ۲۰۲۴ به دست کاربران می‌رسند. وای‌فای ۷ از کانال‌های ۳۲۰ مگاهرتزی می‌تواند استفاده کند و در نهایت با بهره‌گیری از همان تعداد آنتن‌های در نظر گرفته شده برای وای‌فای ۶، قادر به ارائه‌ی ۲.۴ برابر سرعت بیشتری خواهد بود.
بر اساس اعلام اتحادیه جهانی وای‌فای، این استاندارد می‌تواند سرعت ۳۰ گیگابیت تا ۴۰ گیگابیت در ثانیه را برای کاربران ارائه کند. به همین خاطر برای نسل جدید هدست‌های واقعیت افزوده و مجازی، استریم ویدیو‌های ۸K و دیگر گجت‌های گیمینگ اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.
برای مقایسه باید بگوییم که وای‌فای ۶ حداکثر سرعت ۹.۶ گیگابیت در ثانیه و وای‌فای ۵ حداکثر سرعت ۳.۵ گیگابیت در ثانیه را ارائه می‌دهند. بنابراین وای‌فای ۷ در برابر نسل‌های قبلی یک پیشرفت قابل توجه به حساب می‌آید. هنوز مشخص نیست که اپل چه زمانی این مشخصه را برای گجت‌های خود ارائه می‌دهد. البته باید خاطرنشان کنیم اگرچه وای‌فای ۶E از سال ۲۰۱۹ در دسترس شرکت‌ها قرار گرفته، ولی اپل هنوز این استاندارد را هم عملی نکرده است.
برخی کارشناسان بر این باور هستند که اپل قصد دارد به طور مستقیم به وای‌فای ۷ مهاجرت کند و بنابراین ممکن است هیچوقت شاهد بهره‌گیری گجت‌های این شرکت از وای‌فای ۶E نباشیم. وای‌فای ۷ هم ابتدا راهی روتر‌ها و لپ‌تاپ‌ها می‌شود و در نهایت به گوشی‌های هوشمند راه پیدا می‌کند. به عنوان مثال مدیاتک ماه‌ها قبل یک چیپ مجهز به این قابلیت را نمایش داد و اینتل هم گفته تا سال ۲۰۲۴ این قابلیت را برای لپ‌تاپ‌ها ارائه می‌کند. کوالکام هم مشغول آماده‌سازی مودم‌های مبتنی بر این استاندارد است. بنابراین در نهایت تا همان سال ۲۰۲۴، شاهد فراگیری این استاندارد خواهیم بود.
منبع: MacRumors


source

توسط techkhabari