دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
دانشمندان اعتقاد دارند که این استفراغ به نوعی ماهی با نام کمان‌باله تعلق دارد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
دانشمندان توده‌ای فسیل شده از استخوان‌های کوچک را در منطقه‌ای از ایالت یوتا با نام Morrison Formation کشف کردند. تیم تحقیقاتی ابتدا تصور می‌کرد که با یک گونه جدید و عجیب‌و‌غریب روبرو شده‌اند اما پس از تجزیه و تحلیل بیشتر مشخص شد که آن یک Regurgitalith است؛ شکل فسیل‌شده‌ای از استفراغ.
به عقیده محققان، این کشف به محتویات داخل شکم یک ماهی کمان‌باله مربوط می‌شود که 150 میلیون سال پیش، پس از خوردن قورباغه‌ها و سمندرها، آن‌ها را به شکل استفراغ از شکم خود بیرون آورده است. «جان فاستر»، یکی از محققان این تیم توضیح می‌دهد:
«این فسیل به ما درکی نادر از تعاملات جانوران در اکوسیستم‌های باستانی ارائه می‌کند.»
استفراغ باستانی در منطقه Morrison Formation کشف شد که سراسر غرب ایالات متحده را تشکیل می‌دهد و بیشتر به دلیل محلی برای کشف استخوان‌های دایناسورهای دوره اواخر ژوراسیک مانند کاماراسور و دیپلودوکوس شناخته می‌شود.
تجزیه و تحلیل شیمیایی این فسیل تایید کرد که دانشمندان شکل فسیل شده‌ای از استفراغ را کشف کرده‌اند که به «رگورگیت» معروف است. استخوان‌های داخل آن شامل حداقل یک قورباغه کوچک و سمندر می‌شود و برخی از آن‌ها فقط 3 میلی‌متر طول دارند.
هرچند به‌طور دقیق مشخص نیست که این استفراغ به چه شکارچی تعلق دارد، محتمل‌ترین گزینه از نظر آن‌ها یک ماهی کمان‌باله است.
کمان‌باله گونه‌ای ماهی آب شیرین بومی شرق آمریکای شمالی با دندان‌های تیز و بدنی بلند و کشیده است که امروزه نیز به حیات خود ادامه می‌دهد. قبلا نیز فسیل‌های متعددی از این ماهی‌ها در این منطقه کشف شده و قدمت این مورد نزدیک به 200 میلیون سال پیش تخمین زده شده است.
محققان قصد دارند تا با کاوش بیشتر این منطقه، فسیل‌های باستانی بیشتری پیدا کنند. در چند وقت گذشته نیز باستان‌شناسان نمونه‌های فسیلی قابل توجهی را کشف کرده بودند که از میان آن‌ها می‌توان به یک دایناسور غول‌پیکر با قدمت ده‌ها میلیون سال و یک مارمولک دریایی قاتل اشاره کرد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط techkhabari