چندی پیش اکتیویژن (Activision) یک رویداد بزرگ برای مجموعه ندای وظیفه (Call of Duty) داشت. نام این رویداد آینده ندای وظیفه بوده و در آن به مواردی که قرار است در آینده برای این مجموعه عرضه شوند، اشاره شد. در این رویداد ما نگاهی به بازی جنگاوری مدرن ۲ (Modern Warfare 2) انداختیم. از طرفی اولین اطلاعات رسمی از بازی جدید وارزون (Warzone) به همراه نسخه موبایل آن منتشر شد.
نام نسخه جدید وارزون، وارزون ۲.۰ است. این بازی مانند شماره ۱ در سبک بتل رویال بوده و در تاریخ ۲۵ آبان (۱۶ نوامبر) عرضه خواهد شد. این بازی برای کنسول‌ها و کامپیوتر در دسترس خواهد بود. همینطور اینکه اعلام شده به طور کلی تجربه وارزون از اول طراحی شده و یکی از بزرگ‌ترین عرضه‌ها در تاریخ مجموعه ندای وظیفه است.
نقشه بازی در مکانی تخیلی به نام Al Mazrah قرار دارد. این نقشه دارای موارد بسیار زیادی از جمله چندین دایره مختلف و دشمنان با هوش مصنوعی است. موتور انیمیشن سازی وارزون ۲ نیز با موتور جنگاوری مدرن ۲ یکی بوده و به همین دلیل گرافیک بسیار بالایی دارد. نکته جالبی که در تریلر بازی نشان داده شد حالت سندباکس (Sand Box) موجود در آن است. چیزی که در عناوین ندای وظیفه بسیار کم مشاهده شده است.
بازی ندای وظیفه: وارزون 2
نسخه موبایل وارزون در سال ۲۰۲۳ عرضه خواهد شد. اکتیویژن اعلام کرد که این بازی یک بتل رویال ۱۲۰ نفره است که برای دستگاه‌های همراه ساخته شده است. همینطور اینکه این بازی رویدادها و محتوای مخصوص خود را خواهد داشت. نکته جالب این است که میان دو نسخه وارزون، یعنی موبایل و دستگاه‌های دیگر، مقداری ارتباط وجود خواهد داشت. برای مثال بازیکنان می‌توانند از سیستم کراس پراگرشن (Cross-Progression) استفاده کنند. به این معنا که اگر شما روی نسخه موبایل پیشرفتی داشتید، این پیشرفت روی نسخه‌های دیگر هم ظاهر خواهد شد.
عرضه این عناوین در اصل یک دوران جدیدی را برای ندای وظیفه آغاز خواهد کرد. این دوره جدید با عرضه جنگاوری مدرن ۲ در تاریخ ۶ آبان (۲۸ اکتبر) شروع خواهد شد. بازی جنگاوری مدرن ۲ در اصل یک بازسازی کاملاً جدید از نسخه قبلی است. این بازی دارای حالت‌های چند نفره مختلفی است که باعث می‌شود تجربه ندای وظیفه از همیشه بهتر شود.
به طور کلی سری ندای وظیفه نیاز به یک جهش دارد. به دلیل اینکه در چند سال اخیر چندان خوب عمل نکرده و دو عنوان آخر این مجموعه نیز اصلاً کیفیت بالایی نداشتند. حال این دوران جدید برای مجموعه ندای وظیفه می‌تواند از یک تغییر بزرگ در این مجموعه صحبت کند. با این حال باید صبر کرد و دید که عملکرد عناوین بعدی ندای وظیفه چگونه خواهد بود. با عرضه بسیار بد بتلفیلد ۲۰۴۲ (Battlefield 2042) ندای وظیفه تقریباً بی‌رقیب بوده و به همین علت الان زمان خوبی برای پیشرفت است.
در ادامه تریلر معرفی وارزون ۲.۰ و بخش چند نفره‌ی جنگاوری نوین ۲ را برایتان قرار داده‌ایم.

منبع: The Verge.com
صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ


source

توسط techkhabari