اینطور که به نظر می‌رسد، تا به اینجای کار نرخ نصب سیستم‌عامل iOS 16 از نسل گذشته یعنی iOS 15 اندکی بیشتر بوده است.
اپل در iOS 14 تغییرات خوبی را به گوشی‌های خود اضافه کرد. اما در iOS 15 خیلی شاهد اضافه شدن قابلیت‌های خاص و جذاب نبودیم. همین باعث شد نرخ نصب این سیستم‌عامل در مقایسه با قبل خیلی زیاد نباشد. برای مقایسه باید بگوییم نرخ نصب iOS 14 در یک روز به ۹٫۲۲٪ رسیده بود در حالی که این میزان برای iOS 15 به ۶٫۴۸٪ کاهش پیدا کرد.
اما حالا به گزارش شرکت Mixpanel که در زمینه‌ی تحلیل کسب و کار فعالیت می‌کند، سیستم‌عامل iOS 16 هم نرخ نصب نسبتا بهتری از iOS 15 داشته است. در مدت یک روز بعد از انتشار این آپدیت برای گوشی‌های آیفون واجد شرایط، نرخ نصب به ۶٫۷۱٪ رسید. اکنون هم که حدودا سه روز از انتشار این سیستم‌عامل می‌گذرد، نرخ نصب آن به ۱۰٫۴۵٪ رسیده است در حالی که در مدت زمان مشابه نرخ نصب iOS 15 به ۹٫۶۸٪ و نرخ نصب iOS 14 هم به ۱۴٫۶۸٪ رسیده بود.
سیستم‌عامل iOS 16 قابلیت‌های بسیار جذابی را به گوشی‌های آیفون اضافه کرده است که از جمله این موارد می‌توان به امکان شخصی‌سازی صفحه‌ی قفل، iMessage جدید با امکان ویرایش پیام‌ها، قابلیت SharePlay و… اشاره کرد. البته قابلیت‌های iOS 16 به این موارد محدود نمی‌شوند ولی اشاره به همه‌ی آن‌ها از حوصله‌ی متن خارج است. البته در مطلبی جداگانه به بررسی مهم‌ترین قابلیت‌های این سیستم‌عامل پرداخته‌ایم.
لازم به ذکر است iOS 16 در حال حاضر برای عموم کاربرانی که از گوشی‌های آیفون ۸ به بعد استفاده می‌کنند در دسترس قرار دارد اما تمام امکانات این سیستم‌عامل برای همه‌ی گوشی‌ها در دسترس نخواهد بود. یک سری قابلیت‌های iOS 16 به سخت‌افزارهای جدیدی نیاز دارند و در نتیجه منحصرا برای گوشی‌های جدید در دسترس قرار خواهند داشت.
همچنین در حال حاضر آپدیت iOS 16٫۱ هم برای توسعه‌دهندگان در دسترس قرار دارد.
منبع: GSMArena


source

توسط techkhabari