این احتمال وجود دارد که گوشی‌های سری گلکسی S سامسونگ در آینده‌ای نزدیک بدون هیچ کلید فیزیکی راهی بازار شوند.
این روزها شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند هرچه که فناوری پیشرفته‌تر می‌شود، گوشی‌هایشان را با محتویات کمتری راهی بازار می‌کنند. از حذف جک ۳.۵ میلی‌متری گرفته تا حذف شارژر از درون جعبه، اتفاقات نه چندان خوشایندی بودند که طی چند سال اخیر رخ داده‌اند.
معمولا هم اپل آغاز کننده‌ی این حرکت‌ها بوده اما ظاهرا اینبار سامسونگ است که قصد دارد دست به یک کار عجیب بزند و آن هم حذف کلیدهای فیزیکی از گوشی‌های هوشمند سری گلکسی S است. اینطور که به نظر می‌رسد، این شرکت کره‌ای می‌خواهد در آینده‌ای نزدیک، پرچم‌داران سری گلکسی S خود را بدون هیچگونه کلید فیزیکی راهی بازار کند. اگرچه به طور دقیق اعلام نشده کدام گوشی‌ها قرار است از این طراحی بهره ببرند اما از سال ۲۰۲۵ به عنوان تاریخ عرضه‌ی نخستین گوشی‌های بدون کلید فیزیکی سامسونگ یاد شده که اگر اینطور باشد، یعنی احتمالا سری گلکسی S25 را بدون کلید فیزیکی در بازار شاهد خواهیم بود.
کلیدهای فیزیکی در حال حاضر اهمیت بسیار زیادی در استفاده از یک گوشی هوشمند دارند. حداقل هم سه کلید در یک گوشی امروزی تعبیه می‌شود که شامل کلید پاور و کلیدهای کنترل صدا می‌شوند. اگر شایعه‌ای که منتشر شده حقیقت داشته باشد، کاربران برای کنترل موارد مختلف در گوشی‌های آینده‌ی سامسونگ باید به لمس صفحه متوسل شوند یا اینکه این شرکت کره‌ای راه حل دیگری را برای این منظور در نظر خواهد گرفت.
اگر گوشی‌های آینده‌ی سامسونگ از سری گلکسی S بدون هیچ کلید فیزیکی راهی بازار شوند، سامسونگ این فرصت را خواهد داشت تا آن‌ها را باریک‌تر از قبل هم طراحی کند چون همیشه یک بخش از گوشی باید به تعبیه‌ی این کلیدها اختصاص داده شود. از طرفی فریم هم کاملا یکپارچه خواهد شد، بدون اینکه هیچ برآمدگی نظم آن را بر هم بزند.
البته این ایده هرچقدر که جالب و جذاب باشد، یک سری ابهاماتی هم وجود دارد که باید به آن‌ها اشاره کنیم. بزرگ‌ترین پرسشی که در رابطه با این طراحی می‌توانیم مطرح کنیم این است که وقتی گوشی خاموش باشد چگونه باید آن را روشن کرد؟ از طرفی گاهی اوقات پیش می‌آید که گوشی کاملا فریز می‌شود و هنگ می‌کند. وقتی کلید فیزیکی نباشد، چگونه قرار است آن را ریست یا ریستارت کرد؟
باتری‌ها هم غیرقابل تعویض هستند و کاربر نمی‌تواند موقع هنگ کردن گوشی به‌راحتی آن را خارج کند تا مشکل برطرف شود. البته وقتی شرکتی آن هم سامسونگ بخواهد چنین طراحی را برای محصولاتش در نظر بگیرد، قطعا به این موارد فکر خواهد کرد اما فعلا نمی‌دانیم چطوری می‌شود این مشکلات را حل کرد. تاچ‌اسکرین به صورت کلی یک هدف مشخصی دارد و یک سری فرامین خاص را اجرا می‌کند، نه اینکه بتوان با استفاده از آن گوشی را روشن، خاموش، ریستارت یا ریست کرد.
یک‌بار اپل هم یکی از کلیدهای فیزیکی را (Escape) از صفحه‌کلید مک‌بوک‌ها برداشت و به‌جای آن تاچ‌بار را که یک بخش لمسی برای انجام کارهای مختلف بود به این محصولات اضافه کرد. این تصمیم صدای بسیاری از کاربران را درآورد تا جایی که این شرکت آمریکایی مجبور شد در نسل بعد کلید فیزیکی یادشده را بار دیگر به مک‌بوک‌ها اضافه کند.
کلیدهای فیزیکی در بسیاری از مواقع ضروری هستند و باید در گوشی‌ها یا هر گجت هوشمند دیگری وجود داشته باشند. حال باید منتظر ماند و دید برنامه‌ی سامسونگ برای آینده چیست. اگر این خبر حقیقت داشته باشد قطعا در آینده باید جزئیات بیشتری در رابطه با آن منتشر شود.
نظر شما در رابطه با گوشی‌های هوشمند بدون کلید فیزیکی چیست؟ آیا این ایده را ایده‌ی جذابی می‌دانید؟
منبع: PhoneArenaشما وقتی گوشی هنگ میکنه به جز کلید ها دیگه نمیتونی کاری کنی حالا فک کنید اینم نباشه!.من که اصلا خوشم نمیاد و واقعا چند ساله این دکمه ها بوده و به نظرم هیچ مشکلی هم نداره یهو مثلا برای چی نباشه!من به شخصه مثلا گوشی های نوکیا که دکمه گوگل اسیسنت یکی اضافه دارن خیلی خوشم میاد.ولی به نظرم بودنش بهتر از نبودش هست!

source

توسط techkhabari