طبق جدیدترین آمار منتشر شده، بازی Splatoon 3 رکورد فروش بازی در هفته‌ی نخست عرضه را در کشور ژاپن شکسته است.
در حالی که موفقیت این بازی روی نینتندو سوییچ اجتناب ناپذیر بود اما کمتر کسی انتظار عملکردی مشابه‌ی این را داشت. Splatoon 3 روی تمامی پلتفرم‌ها توانسته به پرفروش‌ترین بازی در هفته‌ی نخست در ژاپن تبدیل شود. کمپانی نینتندو گزارش داده که ۳.۴۵ میلیون نسخه از Splatoon 3 در طی سه روز اول انتشار آن فروخته شده است. این میزان فروش بیش از فروش  Animal Crossing: New Horizons و Pokemon Black and White است که در گذشته رکوردها را تسخیر کرده بودند.
ذکر اینکه دقیقا رکورد ذکر شده چه مقدار تغییر کرده مقداری سخت است، با این حال Animal Crossing: New Horizons در سه روز اول خود ۱.۸۸ میلیون نسخه‌ به صورت فیزیکی فروخته است. البته باید بدانید که میزان دانلود بازی در نینتندو به اندازه‌ی سایر پلتفرم‌ها نیست. از طرفی Pokemon Black and White در هفت روز نخست انتشار خود ۲.۶۳ میلیون نسخه فروخت. با توجه به این آمار به نظر می‌رسد Splatoon 3 با فروش بالایی پیشتاز است و رکوردی به جای گذاشته که به این زودی‌ها شکسته نخواهد شد.
Splatoon 3
از طرفی این میزان از فروش برای بسیاری غافلگیرکننده بوده است زیرا با اینکه این سری سرگرم‌کننده‌ و باکیفیت است، اما نسبت به دیگر مجموعه‌های بزرگ نینتندو، یک آی‌پی جدید است. Splatoon 3 به تازگی منتشر شده و امتیاز ۸۳ را تاکنون در متاکریتیک بدست آورده است و باید دید که فروش آن در دیگر مناطق دنیا چگونه خواهد بود.
همچنین دو بازی اول Splatoon در لیست بیست بازی پرفروش هفته‌ی نخست در ژاپن جایی ندارند. این در حالی است که بازی‌هایی از دیگر سری‌ها نظیر ماریو کارت و پوکمون در لیست دیده می‌شوند. در این میان آخرین اطلاعاتی که از فروش نسخه‌ی اول Splatoon در دست داریم، فروش ۴.۹۵ میلیون نسخه است و در رابطه با Splatoon 2 در طول عمر خود ۱۳.۳ میلیون نسخه فروخته است؛ رقمی که به نظر می رسد Splatoon 3 قرار است از آن پیشی بگیرد.
پرفروش‌ترین بازی‌ها در ژاپن از نظر میزان فروش در هفته‌ی نخست انتشار
Splatoon 3 مانند نسخه‌های قبلی خود یک بازی تیراندازی سوم شخص است. بازیکنان شخصیت خود را از بین دو گروه انتخاب کرده و از سلاح‌هایی استفاده می‌‎کنند که نوعی جوهر را شلیک می‌کند. سلاح‌ها از نظر توانایی متنوع هستند و بیشتر شبیه اشیاء خانگی هستند. از بخش‌های مختلف بازی می‌توان به حالت‌های چند نفره‌ی آنلاین (PvP و PvE) در کنار حالت تک نفره و داستان محور اشاره کرد.
گفتنی است که گاهی اوقات نینتندو به دلیل عدم ساخت آی‌پی‌های جدید و تکیه بر مجموعه‌های قدیمی و آشنا مورد نقد قرار گرفته است، اما Splatoon یک آی‌پی واضح است نشان می‌دهد که این کمپانی هنوز هم می‌تواند به ساخت بازی‌های جدید و موفق بپردازد.

منبع: Forbes
صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ


source

توسط techkhabari