حمایت مالی شد
یک رویکرد ترکیبی، انطباق سیاست متمرکز را با انعطاف‌پذیری غیرمتمرکز ترکیب می‌کند.
در ارتباط با پایتخت یک
حاکمیت داده از نظر تاریخی یک گلوگاه جدی برای تحلیل ها بوده است. در حالی که مدیریت داده ها برای اطمینان از مطابقت آن با سیاست ها و مقررات مهم است، این فرآیندها همچنین می توانند مکان یابی و دسترسی به داده ها را دشوار کنند. کسب‌وکارهایی که داده‌ها را در مقیاس، در زمان واقعی و در فضای ابری اداره می‌کنند، اغلب وضعیت را پیچیده‌تر می‌بینند. به هر حال، اگر فرآیندهای حاکمیتی استفاده از آنها را متوقف کنند، جریان های داده بلادرنگ چه فایده ای دارند؟
حکمرانی مؤثر باید به کارکنان کمک کند تا داده‌ها را به سرعت بیابند و از آنها استفاده کنند و آنها را قادر به همکاری و ایجاد ارزش تجاری از دارایی‌های داده‌های سازمان کند. بنابراین، چگونه حاکمیت داده می تواند به جای توقف، این فرآیند را تحریک کند؟ برخی سازمان ها می گویند راهی پیدا کرده اند. با ترکیب جنبه‌های دو مدل اصلی حاکمیت داده که امروزه استفاده می‌شود، شرکت‌ها می‌توانند حاکمیت را در چارچوب تحلیلی بزرگ‌تر ایجاد کنند.
به این ترتیب، حکمرانی برای ایجاد مزیت رقابتی، پرداختن به انطباق با سیاست، امنیت، دسترسی و قابلیت استفاده به صورت بدون اصطکاک و جامع، برنامه ریزی و اجرا می شود. این به نوبه خود دسترسی به داده ها را سرعت می بخشد و قابلیت استفاده آن را برای اعضای تیم توزیع شده افزایش می دهد – در حالی که کنترل متمرکز بر خطرات را حفظ می کند. اگرچه شیوه‌های رایج حاکمیت داده موانعی را برای کسب‌وکارها ایجاد می‌کند، این ترکیب مدل‌ها به طور بالقوه می‌تواند بر آن موانع فائق آید.
شرکت ها برای مدیریت داده ها در مقیاس و در فضای ابری با مشکل مواجه هستند. تقریباً سه چهارم تصمیم گیرندگان در نظرسنجی اخیر Forrester Research می گویند که هنوز اکثر داده های سازمان خود را در فضای ابری مدیریت نمی کنند. حدود 80 درصد می گویند که در مدیریت داده ها در مقیاس مشکل دارند. 82 درصد پیش بینی و کنترل هزینه ها را به عنوان یک چالش در اکوسیستم داده خود ذکر می کنند و 82 درصد می گویند سیاست های گیج کننده حاکمیت داده یک مشکل است.
در همین حال، حجم داده هایی که شرکت ها باید مدیریت کنند در حال افزایش است و کاربران بیشتری برای دسترسی بیشتر فریاد می زنند. پاتریک بارچ، مدیر ارشد مدیریت محصول در Capital One Software می‌گوید: «اکنون داده‌های بسیار بیشتری دارید که از منابع بسیار بیشتری در مکان‌های بسیار بیشتری ذخیره می‌شوند.
سازمان‌ها می‌خواهند این داده‌ها را برای تیم‌های تجاری بیشتری در دسترس قرار دهند و بینش‌های جدید و ارزش تجاری بیشتری را امکان‌پذیر کنند. با این حال، بسیاری تلاش می‌کنند تا نیاز به مدیریت مرکزی داده‌ها در فضای ابری را متعادل کنند – که حاکمیت جامع را تضمین می‌کند اما می‌تواند دسترسی به داده‌ها را تنگنا کند – با یک مدل غیرمتمرکز که به خطوط تجاری کنترل بیشتری بر داده‌ها و تجزیه و تحلیل‌ها و دسترسی به آنها می‌دهد. با این حال، تمرکززدایی معایب خاص خود را دارد. تیم های مختلف ممکن است در سیاست های حاکمیتی همسو نباشند. داده های خاص یا انواع داده ها می توانند در سیلوها گیر کنند که در دسترس همه نیستند. مهندسان یادگیری ماشین ممکن است به داده هایی که برای ساخت ابزارهای تحلیلی پیشرفته نیاز دارند دسترسی نداشته باشند.
بارچ می گوید: «تیم های شما خواهان دسترسی کامل و فوری به داده ها و ابزارهای انتخابی خود هستند. "شما نمی توانید همه چیز را به صورت متمرکز مدیریت کنید، بدون اینکه به یک گلوگاه بزرگ تبدیل شوید یا ارتشی از مهندسان داده را استخدام کنید، و نمی توانید مسئولیت مدیریت را بدون متحمل شدن ریسک قابل توجه داده، به طور کامل غیرمتمرکز کنید."
با این حال، راهی برای ترکیب رویکردهای متمرکز و غیرمتمرکز در مدل جدیدی از حاکمیت داده از طریق فدراسیون مدیریت داده وجود دارد. انجام این کار به کسب و کارها این امکان را می دهد تا مزایای هر یک را بدون معایب درک کنند.
به عنوان مثال، Capital One این مدل را در حالی اتخاذ کرد که این شرکت مراکز داده خود را تعطیل کرد و عملیات را به ابر عمومی منتقل کرد. این شرکت یک انبار داده ابری را پیاده سازی کرد تا داده ها را به طور گسترده در اختیار تیم های تجاری قرار دهد، اما متوجه شد که باید به حاکمیت داده توجه کند.
بارچ می‌گوید: «بدون کنترل‌های حکمرانی خوب، نه تنها ریسک مدیریت خط‌مشی را دارید، بلکه خطر خرج کردن پول بسیار بسیار بیشتر از آنچه در نظر دارید، بسیار سریع‌تر نیز دارید. ما می‌دانستیم که به حداکثر رساندن ارزش داده‌هایمان، به‌ویژه از نظر کمیت و تنوع مقیاس‌های داده، مستلزم ایجاد تجارب یکپارچه با حاکمیت داخلی است که ذینفعان مختلف درگیر در فعالیت‌هایی مانند انتشار داده‌ها، مصرف داده‌ها، مدیریت را قادر می‌سازد. داده ها و مدیریت زیرساخت های زیربنایی، تا همه به طور یکپارچه با هم کار کنند."
این رویکرد ترکیبی به حاکمیت داده چگونه است؟ برای سرمایه یک، این چیزی است که بارک آن را «حکومت شیب دار» می نامد. با رویکرد حکومت‌داری شیب‌دار، می‌توانید حاکمیت و کنترل‌های پیرامون دسترسی و امنیت را برای هر سطح از داده‌ها افزایش دهید. به عنوان مثال، فضاهای کاربر خصوصی، که حاوی هیچ داده مشترکی نیستند، می توانند حداقل الزامات حاکمیت داده را داشته باشند. با پیشروی بیشتر به سمت تولید، کنترل‌ها سخت‌تر می‌شوند و اجرای آن زمان بیشتری می‌گیرد.
راه حل Capital One دارای یک پلت فرم خدمات مشترک مرکزی است که در آن حاکمیت بر انواع مختلف داده ها از طریق اتوماسیون یادگیری ماشین اعمال می شود و سپس توسط انسان ها تأیید می شود. قوانین حاکمیت متمرکز داخلی به سرعت و به طور مداوم اعمال می شوند، اما همچنان به داده ها اجازه می دهند آزادانه به صورت غیرمتمرکز جریان داشته باشند و دسترسی سریع به داده ها را برای خطوط کسب و کار ممکن می سازد.
همه داده ها برابر نیستند. بارچ می‌گوید که همه این موارد به یک اندازه توجه نیاز ندارند. این راه‌حل حکمرانی را از رویکرد همه یا هیچ به رویکردی تغییر می‌دهد که بر اساس سطح ریسک، سطح صحیح حکمرانی را در سناریوهای درست اعمال می‌کند.»
این رویکرد حاکمیت ترکیبی چندین مزیت را به همراه دارد. اول، یافتن داده ها را سریعتر و کارآمدتر می کند. در یک چارچوب حاکمیت متمرکز، داده‌های مختلف به‌صورت متفاوتی دسته‌بندی می‌شوند، با سطوح حکومتی خاصی که به عنوان مثال، به زمینه‌های فراداده اضافی یا سطح خاصی از خدمات نیاز دارند. بارچ می‌گوید: «این نوع طبقه‌بندی و سازمان‌دهی به تحلیلگران کمک می‌کند اطلاعات را سریع‌تر بیابند، که زمان بینش و در نتیجه زمان ارزش‌گذاری را افزایش می‌دهد.
یک رویکرد ترکیبی همچنین امکان همکاری بیشتر در طراحی و تولید را فراهم می کند. استانداردهای حاکمیت مهندسی شرکتی سنتی، روند وارد کردن ابزارهای تحلیلی را به تولید کند می کند. با این حال، یک مدل حکمرانی ترکیبی می‌تواند کارها را تسریع بخشد، زیرا به اندازه کافی حکمرانی را اعمال می‌کند، نه یک مطبوعات تمام عیار که از نوآوری جلوگیری می‌کند. بارچ با اشاره به رویکرد توسعه نرم‌افزاری که توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد با خیال راحت در یک مخزن کد مشترک همکاری کنند، می‌گوید: «این مانند یکپارچه‌سازی مداوم و تحویل مداوم (CI/CD) برای داده‌ها است. "شما نمی خواهید نوار قرمز استانداردها به طور غیر ضروری مانع از عملیاتی شدن کدهای تحلیلگران و دانشمندان شما و تولید نتایج شود."
و در نهایت، مدل تلفیقی می‌تواند سربار مدیریت حاکمیت را کاهش دهد. کسب‌وکارهایی که شیوه‌های حاکمیت داده مؤثر دارند، می‌دانند که داده‌ها کجا هستند و سیاست‌های امنیتی و حفظ حریم خصوصی آنها چیست. هنگامی که حاکمیت بخش مرکزی چارچوب تجزیه و تحلیل است، برای کسب و کارها هزینه کمتری برای دستیابی به اهداف مدیریت امنیت و سیاست حفظ حریم خصوصی در حال تغییر است. برای مثال، اجرای Capital One شامل سیاست‌های قابل تنظیمی است که می‌توانند برای حمایت از نیازهای صنایع مختلف تطبیق داده شوند.
با اتخاذ چنین رویکرد ترکیبی، سازمان‌ها می‌توانند بدون محدود کردن یا کند کردن غیرضروری استفاده از داده‌ها، حکمرانی مؤثر را تضمین کنند. آنها همچنین می توانند همسویی و همکاری تیم ها را تشویق کنند، در حالی که همچنین هزینه ها را کنترل کرده و هزینه های اضافی را کاهش می دهند. بارچ می‌گوید: «یک پلت‌فرم تحلیلی با این نوع حاکمیت داخلی به این معنی است که افراد شما می‌توانند اعتماد کنند که داده‌ها به خوبی مدیریت می‌شوند، در حالی که تیم‌ها را قادر می‌سازد تا با سرعت تجارت کار کنند.
این محتوا توسط Insights، بازوی محتوای سفارشی MIT Technology Review تولید شده است. این توسط هیات تحریریه MIT Technology Review نوشته نشده است.
Wallpaper Engine به پناهگاهی برای کاربران چینی مبتکر تبدیل شده است که از آن برای قاچاق محتوای بزرگسالان به عنوان کاغذ دیواری دسکتاپ استفاده می کنند. اما چقدر می تواند دوام بیاورد؟
در معیارهای کلیدی، یک تجربه VR پاسخی غیرقابل تشخیص را از افرادی که دوزهای متوسط LSD یا قارچ جادویی مصرف کرده بودند، به همراه داشت.
کاربران لینکدین توسط ارتباطات جعلی که خود را فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های معتبر و کارمندان شرکت‌های فناوری برتر نشان می‌دهند، میلیون‌ها دلار کلاهبرداری می‌کنند.
شرکت ها در حال حاضر سیستم هایی را در اختیار دارند که برای ارزیابی تأثیرات عمیق تر آنها بر بافت اجتماعی مورد نیاز است.
پیشنهادهای ویژه، داستان های برتر، رویدادهای آینده و موارد دیگر را کشف کنید.
از اینکه ایمیل خود را ثبت کردید، متشکریم!
به نظر می رسد مشکلی پیش آمده است.
ما در ذخیره تنظیمات برگزیده شما با مشکل روبرو هستیم. سعی کنید این صفحه را بازخوانی کنید و یک بار دیگر آنها را به روز کنید. اگر همچنان این پیام را دریافت می‌کنید، با فهرستی از خبرنامه‌هایی که می‌خواهید دریافت کنید، با ما از طریق customer-service@technologyreview.com تماس بگیرید.
گزارش‌های عمیق ما نشان می‌دهد که در حال حاضر چه اتفاقی می‌افتد تا شما را برای اتفاقات بعدی آماده کند.
اشتراک در برای حمایت از روزنامه نگاری ما
© 2022 بررسی فناوری MIT

source

توسط techkhabari