با این حال، مشخص نیست که گرمایش زمین تا چه اندازه در تشدید مرطوب ترین آگوست در نیم قرن اخیر منطقه ایفا کرده است.
تغییرات اقلیمی به احتمال زیاد باعث تشدید بادهای موسمی جنوب آسیا شد که در هفته های اخیر پاکستان را سیل کرد و بیش از 1000 نفر را کشت و نزدیک به 2 میلیون خانه را ویران کرد.
این بر اساس تجزیه و تحلیل جدید World Weather Attribution، شبکه ای از دانشمندان است که از مدل های آب و هوا، مشاهدات آب و هوا و سایر ابزارها برای تعیین اینکه آیا گرم شدن کره زمین احتمال یا شدت رویدادهای شدید آب و هوایی اخیر را افزایش داده است یا خیر، استفاده می کند.
با این حال، در این مورد، نقش مهمی که تغییر آب و هوا ایفا کرده است، مشخص نیست.
انجام یک مطالعه نسبتاً ساده است که تأثیر گرم شدن را در امواج گرما ارزیابی می‌کند، جایی که دمای متوسط گرم‌تر، خط پایه را بالا می‌برد که چنین رویدادهای غوغایی از آن خارج می‌شوند. این گروه دقیقاً محاسبه کرده است که تغییرات اقلیمی چقدر احتمال موج گرمای طوفان شمال غربی اقیانوس آرام را در سال گذشته تغییر داده است (چنین شرایطی «بدون تغییرات آب و هوایی ناشی از انسان حداقل 150 برابر نادرتر خواهد بود»)، موج گرمای اخیر بریتانیا (تغییر آب و هوای ایجاد شده) "حداقل 10 برابر بیشتر احتمال دارد")، و یکی در پاکستان و هند در اوایل امسال ("30 برابر بیشتر").
محققان در بیانیه مطبوعاتی خاطرنشان کردند، اما استفاده از مدل‌های آب و هوایی برای تعیین دقیق نقش گرمایش جهانی در تقویت فصل کامل موسمی دشوارتر بود. World Weather Attribution عدم قطعیت ترکیبی از تنوع گسترده در الگوهای بارندگی شدید در دوره‌های طولانی، فرآیندهای طبیعی در حال کار که ممکن است مدل‌ها به طور کامل نتوانند آن‌ها را ثبت کنند، و تغییرات آب و هوایی منطقه را افزایش داد. حوضه رودخانه سند در لبه غربی منطقه موسمی منطقه واقع شده است، جایی که تفاوت های زیادی در روند بارندگی بین غرب خشک و شرق مرطوب وجود دارد.
از سوی دیگر، سوابق آب و هوا به وضوح نشان می دهد که شدیدترین دوره های بارندگی منطقه در دهه های اخیر شدیدتر شده است و حدود 75 درصد در دو استانی که بیشترین آسیب را دیده اند، شده است. برخی از مدل‌ها دریافتند که تغییرات آب و هوایی ممکن است میزان بارندگی را تا 50 درصد در پنج مرطوب‌ترین روز فصل دو ماهه موسمی در آن مناطق افزایش داده باشد.
فریدریک اتو، مدرس ارشد علوم اقلیمی در امپریال کالج لندن و یکی از رهبران World Weather Attribution، می‌گوید: «بنابراین، در حالی که به سختی می‌توان رقم دقیقی برای نقش تغییرات آب و هوایی ارائه داد، اما اثر انگشت گرمایش جهانی مشهود است. در بیانیه ای گفت.
پیش‌بینی‌های عمومی گرمایش هنوز در مسیر هستند، اما امواج گرمای اخیر یک آزمون استرس برای مدل‌سازی رویدادهای شدید است.
در یک مقاله علمی که روز پنجشنبه منتشر شد، تیم محققان خاطرنشان کردند که ترکیبی از نیروهای هواشناسی باعث ایجاد بارندگی شدید شده است. آنها شامل یک رویداد La Niña بودند که آبهای بالای اقیانوس را خنک می کند و بارندگی بیش از حد معمول را در بخش های بزرگی از جهان همراه با هوای گرم بهار و تابستان در سراسر پاکستان به همراه دارد. این دماهای در حال جوش نیز به ذوب شدن هزاران یخچال طبیعی که رودخانه سند را تغذیه می کنند، سرعت بخشیده است، اگرچه مشخص نیست که چقدر در ایجاد سیل نقش داشته است.
دانشمندان آب و هوا مدت‌هاست هشدار داده‌اند که با گرم شدن سیاره، الگوهای بارندگی جهانی نامنظم‌تر می‌شوند و دوره‌های بسیار مرطوب و بسیار خشک را بیشتر می‌کنند. از جمله عوامل دیگر، هوای گرمتر رطوبت بیشتری را نگه می دارد، آب را از خاک و گیاهان می مکد و سیستم های فشار اتمسفر را تغییر می دهد. پانل آب و هوای سازمان ملل پیش بینی می کند که بادهای موسمی جنوب آسیا از سال به سال در دهه های آینده متغیرتر می شوند، اما در کل در قرن بیست و یکم شدت آن افزایش می یابد.
طبق گزارش World Weather Attribution، شدیدترین روزهای باران در پاکستان احتمالاً با افزایش دما شدیدتر می شود. این امر بر نیاز کشور به تقویت سواحل رودخانه‌ها، خانه‌ها و سایر زیرساخت‌ها برای محافظت از شهروندان تاکید می‌کند – و برای کشورهای ثروتمندی که سهم بسیار نامتناسبی از آلودگی آب و هوا را تولید کرده‌اند، هر کاری که می‌توانند برای کمک انجام دهند.
پیش‌بینی‌های عمومی گرمایش هنوز در مسیر هستند، اما امواج گرمای اخیر یک آزمون استرس برای مدل‌سازی رویدادهای شدید است.
این کشور در پذیرش EV پیشرو است، اما آب و هوای شدید ضعف در زیرساخت شارژ آن را آشکار می کند.
این لایحه شامل 369 میلیارد دلار هزینه برای آب و هوا و انرژی است.
برنامه های آب و هوای شرکتی اغلب ترکیبی از ریاضیات مبهم، فرضیات ناقص، و تفکر واهی است.
پیشنهادهای ویژه، داستان های برتر، رویدادهای آینده و موارد دیگر را کشف کنید.
از اینکه ایمیل خود را ثبت کردید، متشکریم!
به نظر می رسد مشکلی پیش آمده است.
ما در ذخیره تنظیمات برگزیده شما با مشکل روبرو هستیم. سعی کنید این صفحه را بازخوانی کنید و یک بار دیگر آنها را به روز کنید. اگر همچنان این پیام را دریافت می‌کنید، با فهرستی از خبرنامه‌هایی که می‌خواهید دریافت کنید، با ما از طریق customer-service@technologyreview.com تماس بگیرید.
گزارش‌های عمیق ما نشان می‌دهد که در حال حاضر چه اتفاقی می‌افتد تا شما را برای اتفاقات بعدی آماده کند.
اشتراک در برای حمایت از روزنامه نگاری ما
© 2022 بررسی فناوری MIT

source

توسط techkhabari