گاهی اوقات که مشغول خواندن PDF در کامپیوتر هستید یا قصد دارید مانیتور را برای یک جلسه‌ی آنلاین به اشتراک بگذارید، احتمالا گاهی اوقات به امکان طراحی بر روی مانیتور نیاز پیدا می‌کنید. در این زمینه برخی افراد استفاده از قلم نوری را توصیه می‌کنند. اما واقعیت این است که بخش بزرگی از کاربران فقط گاهی اوقات باید چنین کاری را انجام دهند و برای این دسته از افراد باید بگوییم که با بهره‌گیری از گوشی اندرویدی و کامپیوتر ویندوزی به راحتی قادر به طراحی روی مانیتور هستید.
در این زمینه اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های زیادی برای اندروید و ویندوز ارائه شده ولی در این آموزش برای ویندوز از برنامه‌ی  PC Remote Receiver بهره می‌بریم و برای اندروید هم از اپ PC Remote استفاده کنید. استفاده از هر دو رایگان است ولی در مورد اپ اندرویدی باید بگوییم که با پرداخت مبلغ می‌توانید از امکانات بیشتری بهره‌مند شوید.
گوشی اندرویدی طراحی
بعد از نصب هر دو اپ، گام‌های زیر را دنبال کنید:
گوشی اندرویدی طراحی
گوشی اندرویدی طراحی
فارغ از انتخاب روش موردنظر، گاهی اوقات حین اتصال گوشی به کامپیوتر با ارور روبرو می‌شوید. در چنین شرایطی اپ را به طور کامل ببندید و بعد از توقف فعالیت‌ اپ از طریق بخش تنظیمات، بار دیگر تلاش کنید.
بعد از وصل شدن، برای استفاده از گوشی اندرویدی برای طراحی روی مانیتور این کارها را انجام دهید:
گوشی اندرویدی طراحی
گوشی اندرویدی طراحی
گوشی اندرویدی طراحی

به طور کلی این روش برای افرادی که صرفا می‌خواهند گاهی اوقات روی مانیتور کامپیوتر خود چیزی بنویسند، بسیار کاربردی و ساده است. اما در کل اگر نیاز زیادی به این مشخصه دارید، بهتر است به فکر خرید قلم نوری باشید.
منبع: MakeUseOf


source

توسط techkhabari