اینطور که به نظر می‌رسد، گرافیک‌های سری RTX 40 قرار است به‌زودی رونمایی شوند. در همین راستا به‌تازگی از تاریخ احتمالی عرضه‌ی آن‌ها با خبر شده‌ایم.
چند روز پیش بود که انویدیا رسما اعلام کرد قصد دارد به‌زودی یک رویداد تحت عنوان Geforce Beyond برگزار کند. با توجه به شایعاتی که وجود دارد، انتظار می‌رود حداقل یک کارت گرافیک از سری RTX 40 در آن رویداد رونمایی شود. اگرچه هنوز رسما خبری در این رابطه منتشر نشده که چه زمانی می‌توانیم دقیقا به این کارت‌ها دسترسی داشته باشیم اما یکی از اعضای کانال یوتیوبی RedGamingTech اطلاعات خوبی از تاریخ عرضه‌ی کارت‌های این سری منتشر کرده است. اطلاعاتی که با خبرها و شایعات نسبتا موثق قبلی هم مطابقت کامل دارد و آن‌ها را تأیید می‌کند.
طبق گفته‌های این شخص، RTX 4070 و RTX 4080 به احتمال بسیار فراوان باید در اواسط ماه نوامبر (اواخر آبان) در دسترس قرار بگیرند. این ادعا را چند روز پیش، سردبیر ارشد وب‌سایت Chiphell هم مطرح کرده بود. او گفت انویدیا قصد دارد RTX 4090 را در تاریخ ۲۰ سپتامبر (۲۹ شهریور) رونمایی و در ماه اکتبر هم راهی بازار کند. او در ادامه افزود یک ماه بعد از عرضه‌ی RTX 4090 به بازار، باید شاهد عرضه‌ی RTX 4080 باشیم.
افشاگر معروف حوزه‌ی سخت‌افزار یعنی Moore’s Law is Dead (قانون مور مرده است) هم ضمن تأیید گفته‌های سردبیر ارشد Chiphell، مدعی شده در اواسط نوامبر علاوه بر RTX 4080، شاهد عرضه‌ی کارت RTX 4070 هم خواهیم بود.
RedGamingTech همچنین در رابطه با RTX 4060 و سایر کارت‌های اقتصادی از سری RTX 40 هم گفته که به احتمال زیاد باید سال آینده شاهد عرضه‌ی آن‌ها به بازار باشیم. اینطور که به نظر می‌رسد، انویدیا این تصمیم را گرفته تا AMD از کارت‌های سری RDNA 3 خود رونمایی کند یا به تاریخ رونمایی از آن‌ها نزدیک شود.
اگرچه از بابت گرافیک‌های سری RDNA 3 شرکت AMD اطلاعات زیادی در اختیار نداریم اما نکته‌ی مثبت اینجاست که انویدیا تا چند روز دیگر به احتمال زیاد نخستین کارت از سری RTX 40 را رونمایی می‌کند تا به درک درستی از کیفیت و قدرت پردازشی کارت‌های این سری برسیم.
منبع: NotebookCheck


source

توسط techkhabari