مایکروسافت در حال آزمایش رابط کاربری جدیدی برای کنسول‌های خود است. این رابط کاربری در سال ۲۰۲۳ میلادی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. به طور کلی رابط کاربری جدید تغییر زیادی نسبت به قبل داشته و پیدا کردن بازی‌ها را برای کاربران آسان‌تر می‌کند. مایکروسافت قصد دارد تا در ماه‌های آینده چندین آزمایش روی این رابط‌ کاربری انجام دهد.
آیوی کریسلاو (Ivy Krislov) در یک مصاحبه گفت:
ما می‌دانیم که قسمت هوم ایکس‌باکس جایی است که بازیکنان بیشترین ارتباط را با آن دارند. ما در این مدت در تلاش بودیم تا به نظرات کاربران توجه کرده و آن را روی سیستم خود اعمال کنیم. هدف تیم ما این است که سیستم خود را روان‌تر و بهتر کنیم. با این حال اصالت خود را حفظ کنیم.
برخی از افراد که در سیستم Xbox Insider حضور دارند، از هفته آینده این رابط کاربری جدید ار دریافت خواهند کرد. یک گزینه سریع بازگرد (Jump back in) به رابط کاربری اضافه شده که اشاره به آخرین بازی یا برنامه باز شده توسط بازیکنان مرتبط است. در تصاویر منتشر شده مشخص است که دیگر یک موزاییک بزرگ برای آخرین بازی وجود ندارد. بلکه همگی به یک اندازه بوده و رابط کاربری بسیار شبیه به ایکس‌باکس تی‌وی (Xbox TV) شده است.
رابط کاربری ایکس‌باکس نسبت به قبل بسیار ساده‌تر شده است.
در رابط کاربری جدید ما شاهد یک نوار جست و جو و دسترسی سریع به تنظیمات در بالای صفحه هستیم. همینطور اینکه مانند چیزی که الان می‌بینیم موزاییک فروشگاه ایکس‌باکس در کنار منوی اصلی وجود دارد. موزاییک تبلیغات همچنان حضور داشته و مایکروسافت قصد حذف کردن آن را ندارد.
زمانی که شما به پایین صفحه بروید با قسمت پیشنهادات روبرو خواهید شد. در اینجا سیستم ایکس‌باکس به شما بازی‌هایی را بر اساس عناوین اخیر شما پیشنهاد می‌کند. به طور کلی طراحی رابط کاربری بسیار منسجم و منظم‌تر از قبل شده است.
کاربران مایکروسافت برای مدت زیادی است که درخواست تغییر رابط کاربران این کنسول‌ها را دارند. تمرکز اصلی کاربران هم روی حذف تبلیغات و قابلیت استفاده از تصاویر پس زمینه بیشتر بوده است. همینطور اینکه کاربران می‌خواهند که قابلیت شخصی‌سازی بیشتری در کنسول‌های خود داشته باشند.
در اصل کاربران انتظار میزان شخصی‌سازی در حد گوشی‌های موبایل را دارند. این موضوع چندان هم بد نیست. برای مثال افراد بتوانند بازی‌هایی که زیاد تجربه می‌کنند را در صفحه اول پین کنند. مایکروسافت در این مدت قطعاً سیستم خود را بهتر خواهد کرد. با این حال باید به نظر منتقدان بسیار توجه کند به دلیل اینکه افراد زیادی منتظر تغییر در رابط کاربری ایکس‌باکس هستند.
منبع: TheVerge.com
صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ


source

توسط techkhabari