دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
ظاهرا اپل از سال 2020 تاکنون پردازنده‌های به کار رفته در ساعت‌های هوشمند خود را به هیچ عنوان ارتقا نداده است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
طبق گزارشی تازه به نظر می‌رسد CPU موجود در تراشه S8 اپل واچ سری 8، مدل اولترا و SE جدید در واقع همان CPU تراشه‌های S6 و S7 است که حالا برای سومین نسل متوالی تکرار می‌شود.
CPU تراشه S8 با کد شناسایی T8301 پیش‌تر در تراشه‌های S6 و S7 هم مورد استفاده قرار گرفته که به ترتیب با اپل واچ سری 6 و سری 7 معرفی شدند. همچنین استفاده از پردازنده تکراری این مورد را هم توجیه می‌کند که چرا اپل تراشه‌های جدید سری S را تنها با تراشه S5 یا موارد قدیمی‌تر از آن مقایسه می‌کند.
به عبارت دیگر می‌توان گفت ساعت‌های هوشمند اپل از زمان عرضه و معرفی سری ششم در پاییز 2020 تاکنون، همگی مجهز به CPU یکسان هستند. اقدامی که این شرکت احتمالا آن را در اجزا و قطعات دیگری از تراشه S8 هم تکرار کرده تا شتاب‌سنج و ژیروسکوپ جدید سری هشت اپل واچ نیز به راحتی در محصول پیاده‌سازی شوند.
لازم به ذکر است تراشه‌های S6 تا S8 همگی از فضای ذخیره‌سازی 32 گیگابایتی و پردازنده‌های 2 هسته‌ای برخوردارند. هنگامی که این کمپانی تراشه S6 را برای سری ششم اپل واچ معرفی کرد، به این موضوع اشاره داشت که این تراشه تا 20 درصد نسبت به نسل قبلی سریع‌تر است.
از سوی دیگر سه تراشه مورد بحث مبتنی بر تراشه A13 سری آیفون 11 هستند و از فرایند 7 نانومتری TSMC استفاده می‌کنند.
یکی از توضیحات مطرح شده برای اینکه چرا اپل فناوری تراشه‌های سری S ساعت‌های هوشمند خود را ارتقا نداده، این است که استفاده از هسته‌های تراشه A14 و فرایند‌های 5 و 4 نانومتری TSMC می‌تواند «کارایی» اپل واچ را ارتقا دهد اما در دوره کنونی نیازی به کارایی بیشتر در این محصول دیده نمی‌شود و ممکن است توان پردازنده بدون استفاده بماند.
در سوی دیگر اما استفاده از تراشه‌های دارای فرایند 3 نانومتری که تا پایان سال جاری میلادی وارد مرحله تولید انبوه می‌شوند، می‌تواند «بهره‌وری» محصول را افزایش دهد. بخشی که به شکل خاص اهمیت بیشتری نسبت به کارایی دارد زیرا با افزایش بهره‌وری یا راندمان عمر باتری هم ارتقا پیدا می‌کند، موردی برای موفقیت یک ساعت هوشمند در بازار عاملی تعیین‌کننده به شمار می‌رود.   
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط techkhabari