شب گذشته برندگان جوایز امی ۲۰۲۲ اعلام شد و «وراثت» (Succession) و «تد لاسو» (Ted Lasso) به ترتیب جایزه‌ی بهترین سریال‌های درام و کمدی را از آن خود کردند.
مراسم هفتاد و چهارمین دوره‌ی جوایز امی دیشب ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۲ در حالی برگزار شد که نسبت به سال گذشته و پاندمی ویروس کرونا شرایط عادی‌تری داشت. این مراسم بار دیگر در داخل سالن و در مقابل تماشاچیانی که اکثرا بدون ماسک ظاهر شدند، در تئاتر مایکروسافت لس‌آنجلس به اجرا درآمد.
کنان تامپسون مجری مراسم با طعنه‌ای به سیلی ویل اسمیت بر صورت کریس راک در مراسم اسکار، به آسوشیتدپرس گفت: «هفتادوچهارمین دوره‌ی جوایز امی احتمالا عاری از درگیری‌های تنش‌آمیز است و همه چیز طبق برنامه و در آرامش به روند خود ادامه خواهد داد.» او مراسم را با رقص و ریمیکسی از آهنگ‌های سریال‌های محبوبی مانند «دوستان» (Friends)، «نظم و قانون» (Law & Order) و «چیزهای عجیب» (Stranger Things) آغاز کرد.
سریال «وراثت» محصول شبکه‌ی اچ‌بی‌او، با داستانی درباره‌ی قدرت‌طلبی و اختلافات خانوادگی، برنده‌ی جایزه‌ی بهترین سریال درام شد. این سریال پیش از این جایزه‌ی بهترین درام سال ۲۰۲۰ را از آن خود کرده بود. «تد لاسو» محصول تی‌وی پلاس، یک کمدی جذاب درباره‌ی مربی فوتبال سرسخت خوشبین (با بازی جیسون سودیکیس) و همکاران عجیب و غریبش، برنده‌ی جایزه‌ی بهترین سریال کمدی شد. این سریال هم سال گذشته جایزه‌ی بهترین سریال کمدی را از آن خود کرده بود. زندایا، جین اسمارت، کوئینتا برانسون، آماندا سایفرید، جولیا گارنر، شریل لی رالف، جرود کارمایکل، جیسون سودیکیس، لی جونگ جائه و مایکل کیتون از جمله برندگان جوایز بازیگری امی ۲۰۲۲ هستند.
بهترین سریال درام
بهترین سریال‌ کمدی
بهترین سریال‌ کوتاه
بهترین بازیگر نقش اول مرد در سریال‌ درام
بهترین بازیگر نقش اول زن در سریال‌ درام
بهترین بازیگر نقش اول مرد در سریال‌ کمدی
بهترین بازیگر نقش اول زن در سریال‌ کمدی
بهترین بازیگر نقش اول مرد در سریال‌ کوتاه
بهترین بازیگر نقش اول زن در سریال‌ کوتاه
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سریال‌ درام
بهترین بازیگر نقش مکمل زن در سریال‌ درام
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سریال‌ کمدی
بهترین بازیگر نقش مکمل زن در سریال‌ کمدی
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سریال‌ کوتاه
بهترین بازیگر نقش مکمل زن در سریال‌ کوتاه
بهترین نویسندگی سریال کمدی
بهترین نویسندگی سریال درام
بهترین نویسندگی سریال کوتاه
بهترین کارگردانی سریال کمدی
بهترین کارگردانی سریال درام
بهترین کارگردانی سریال کوتاه
منبع: hollywood reporter


source

توسط techkhabari