ده‌ها مورد از این آزمایش‌ها وجود دارد، اما تاکنون هیچ‌کدام مورد تأیید FDA قرار نگرفته‌اند.
بیشتر سرطان ها را نمی توان قبل از شروع علائم به طور قابل اعتمادی غربالگری کرد – ابزارهایی مانند ماموگرافی و پاپ اسمیر استثنا هستند، نه قاعده. برای بهبود تشخیص، ده‌ها شرکت آزمایش‌های منفرد را برای تشخیص علائم چند نوع سرطان در خون گرفته شده از بازوی بیمار طراحی کرده‌اند. اکنون، یک آزمایش ملی در حال آماده شدن برای راه اندازی در ایالات متحده است تا ببیند واقعاً این آزمایش ها چقدر خوب هستند.
پرزیدنت بایدن در سخنرانی روز دوشنبه در بوستون، این آزمایش‌های خون جدید و آزمایش آتی را به عنوان محوری برای سرطان مهتاب – یک فشار فدرال برای کاهش مرگ و میر ناشی از سرطان در ایالات متحده در 25 سال آینده، برجسته کرد. سخنرانی بایدن در شصتمین سالگرد سخنرانی پرزیدنت جان اف کندی انجام شد که متعهد شد مردی را به ماه بیاورد و برگرداند – الهام بخش این آخرین مهتاب.
کارآزمایی جدید که توسط موسسه ملی سرطان اجرا می‌شود، ثبت‌نام شرکت‌کنندگان را در سال 2024 آغاز می‌کند و میزان تاثیر آزمایش‌های خونی مختلف در تشخیص سرطان در 24000 بیمار سالم را طی چهار سال بررسی می‌کند. اگر یافته ها امیدوارکننده به نظر برسند، یک کارآزمایی بالینی تقریباً 10 برابر بزرگتر آغاز خواهد شد.
اکثر این تست‌های تشخیص زودهنگام چند سرطانی یا MCED با جستجوی بقایای سلول‌های تومور که پس از حمله سیستم ایمنی به آنها منفجر می‌شوند، کار می‌کنند. بقایای تومورهای مرده در جریان خون ظاهر می شوند، جایی که به طور بالقوه می توان آنها را برای هشدار دادن به سرطان قبل از اینکه فردی احساس بیماری کرد، شناسایی کرد. اگر تصویربرداری یافته را تأیید کرد، بیوپسی انجام می شود.
تنها یکی از این تست ها در حال حاضر در ایالات متحده استفاده می شود. Galleri که ادعا می کند بیش از 50 سرطان را شناسایی می کند، با نسخه 949 دلاری در دسترس است. اما از آنجایی که فاقد تاییدیه FDA است، توسط اکثر بیمه ها پوشش داده نمی شود. داده‌های جدید منتشر شده توسط توسعه‌دهندگان آن نشان می‌دهد که این آزمایش سرطان را در 35 نفر از مجموع 6600 نفری که تصور می‌شود سالم بودند، شناسایی کرد و 26 مورد از مواردی که تشخیص داده شد سرطان‌هایی بودند که به طور معمول غربالگری نشده بودند.
سوالاتی در مورد چگونگی تفسیر نتایج آزمون MCED باقی می ماند. فقط برخی از آزمایش‌های خون می‌توانند مشخص کنند که سرطان واقعاً در کدام اندام است. آزمایش‌های آزمایشگاهی باید بر روی بافت‌های بالقوه سرطانی برای تأیید تشخیص انجام شود، اما نمی‌توانید کل بدن فرد را بیوپسی کنید. مثبت کاذب همچنان یک مشکل برای کل حوزه غربالگری سرطان است، که بر اساس طراحی، شامل غربال کردن انبوهی از آزمایش‌های سالم برای یافتن سرطان است. Galleri – MCED دورترین در مسیر استفاده گسترده – در مطالعه فوق الذکر 57 نمونه خون سالم را به اشتباه به عنوان سرطانی علامت گذاری کرد.
همچنین خطر پریدن از اسلحه وجود دارد – برخی از سرطان‌ها هرگز تهاجمی یا تهدیدکننده زندگی نمی‌شوند، اما تشخیص زودهنگام می‌تواند منجر به درمان سخت‌گیرانه مانند شیمی‌درمانی شود. برخی از داده ها نشان می دهد که سرطان های کمتر نگران کننده در واقع کمتر در جریان خون ظاهر می شوند، که می تواند این مشکل را به حداقل برساند.
کارآزمایی NIC به تعیین چگونگی تفسیر نتایج آزمایش خون برای سرطان کمک می‌کند و باید یک رویکرد استاندارد برای راه‌اندازی مطالعات غربالگری سرطان ارائه کند زیرا شرکت‌ها آزمایش‌های جدید را در این زمینه پر می‌کنند.
تیموتی ربیک ، استاد پیشگیری از سرطان در هاروارد می‌گوید: «فکر نمی‌کنم اکثر شرکت‌ها تمایلی به مقایسه آزمایش‌های خود به صورت مو به مو داشته باشند. این گران و دشوار است. بنابراین شخص دیگری، یک حزب بی طرف مانند NCI، نیاز دارد.»
ربیک فکر می‌کند که آزمایش‌های خونی که آزمایش جدید انجام می‌دهد در موارد سرطان لوزالمعده، کبد و تخمدان که اغلب می‌کشند و هیچ نوع غربالگری دیگری ندارند، بسیار مفید خواهد بود. با این حال، آزمایش‌های طولانی‌تری برای تأیید اینکه آیا زمان خریداری شده توسط این آزمایش‌های خون جان انسان‌ها را نجات می‌دهد یا خیر، مورد نیاز است.
اما ربک در مورد هدف نهایی Cancer Moonshot خوشبین است: "به نظر من بسیار واقعی به نظر می رسد که فکر کنم می توانیم مرگ را به نصف کاهش دهیم."
Renewal Bio با برنامه هایی برای ایجاد جنین های مصنوعی واقع گرایانه که در شیشه ها رشد می کنند، در سفری به افق علم و اخلاق است.
پایان دادن به همه گیری کووید ممکن است به واکسنی نیاز داشته باشد که در برابر هر گونه سویه جدید محافظت کند. محققان ممکن است راهبردی پیدا کرده باشند که کارساز باشد.
دانشمندی به دنبال ژن‌هایی رفت که باعث ایجاد سندرم استفراغ کانابینوئیدی می‌شوند. اما یک جدال عمومی با یک تأثیرگذار حشیش که از این بیماری رنج می برد، ممکن است تحقیقات او را از مسیر خارج کند.
یک زبان مولکولی قوی بین عضلات و مغز شما صحبت می شود.
پیشنهادهای ویژه، داستان های برتر، رویدادهای آینده و موارد دیگر را کشف کنید.
از اینکه ایمیل خود را ثبت کردید، متشکریم!
به نظر می رسد مشکلی پیش آمده است.
ما در ذخیره تنظیمات برگزیده شما با مشکل روبرو هستیم. سعی کنید این صفحه را بازخوانی کنید و یک بار دیگر آنها را به روز کنید. اگر همچنان این پیام را دریافت می‌کنید، با فهرستی از خبرنامه‌هایی که می‌خواهید دریافت کنید، با ما از طریق customer-service@technologyreview.com تماس بگیرید.
گزارش‌های عمیق ما نشان می‌دهد که در حال حاضر چه اتفاقی می‌افتد تا شما را برای اتفاقات بعدی آماده کند.
اشتراک در برای حمایت از روزنامه نگاری ما
© 2022 بررسی فناوری MIT

source

توسط techkhabari