پردازنده‌ی نسل جدید رپتور لیک i7-13700T اینتل با ۱۶ هسته، ۲۴ رشته و توان مصرفی ۳۵ واتی در نتایج گیک‌بنچ رؤیت شد.
پردازنده‌ی کم‌مصرف نسل سیزدهمی i7-13700T اینتل با وجود داشتن سرعت کلاک پایه‌ی ۱٫۴ گیگاهرتزی، امکان افزایش سرعت کلاک تا عدد چشمگیر ۴٫۷۸۸ گیگاهرتز را دارد. بااین‌حال، سری T را نمی‌توان محصول ویژه‌ی گیمرها دانست، بلکه با TDP (توان طراحی گرمایی) ۳۵ واتی باید آن را جزو محصولات کم‌مصرف به‌حساب آورد. چنین پردازنده‌هایی برای دستگاه‌های جمع‌وجورتر مناسب‌اند که به هسته‌های بیشتری نیاز دارند؛ ولی توانایی خنک‌کنندگی آن‌ها ضعیف است.
پردازنده‌ی مذکور توانسته است در آزمایش تک‌هسته‌ای گیک‌بنچ 5 امتیاز ۱۸۹۳ تا ۱۹۳۹ و در بخش چندهسته‌ای امتیاز ۸۹۲۵ تا ۱۱۶۵۴ را کسب کند. چنین عملکردی i7-13700T را بالاتر از پردازنده‌ی هشت‌هسته‌ای رایزن 7 5800X با معماری Zen3 قرار می‌دهد. اگرچه حداکثر TDP پردازنده‌های نسل رپتور لیک مشخص نیست، حتی اگر ۹۹ وات باشد، بازهم از ۱۰۵ وات پردازنده‌ی رایزن کمتر است.
مشخصات پردازنده Core i7-13700T اینتل
گفتنی است در مقایسه‌ی انجام‌شده، پردازنده‌ی رپتور لیک از رم DDR5 استفاده نمی‌کرد که می‌تواند باعث کاهش عملکرد بالقوه‌ی آن شده باشد.
مقایسه مشخصات پردازنده Core i7-13700T ابا i5-12600K اینتل
پردازنده‌ی i7-13700T اینتل درمقایسه‌با مدل اصلی i5-12600K در بخش پردازش تک‌هسته‌ای امتیاز بیشتری کسب کرده و در بخش چند‌هسته‌ای تقریباً عملکرد یکسانی داشته است.
بنچمارک پردازنده Core i7-13700T ینتل
گفته‌ شده که اولین پردازنده‌های نسل رپتور لیک اینتل با سری K عرضه می‌شوند؛ ولی اکنون مشخص شده که سری T نیز درحال آماده‌شدن است. بااین‌حال، هنوز هیچ اطلاعاتی درباره‌ی زمان عرضه‌ی آن‌ها دردسترس نیست.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari