شایعه‌ی جدیدی می‌گوید اینتل افزون‌بر پردازنده‌های مرکزی، قصد دارد قیمت مادربردها را نیز افزایش دهد تا ضررهای چند ماه اخیر را جبران کند.
اینتل در گزارش مالی قبلی خود اعلام کرد که قیمت پردازنده‌های مرکزی و برخی از پردازنده‌های دیگر را در فصل چهارم ۲۰۲۲ افزایش می‌دهد؛ بااین‌حال به‌گزارش Wccftech، افزایش قیمت محصولات اینتل شامل مادربردها نیز می‌شود.

با افزایش قیمت تراشه‌های استفاده‌شده در مادربردها انتظار می‌رود مادربردهای سری ۷۰۰ که از پردازند‌ه‌های نسل‌سیزدهمی خانواده‌ی Intel Raptor Lake پشتیبانی می‌کنند، با قیمت بیشتری از حد انتظار دردسترس قرار بگیرند. اینتل می‌گوید افزایش قیمت بیشتر در محصولات گروه تجاری CCG اعمال خواهد شد. CCG پردازنده‌های مرکزی و مادربردهایی را شامل می‌شود که جزو مهم‌ترین محصولات اینتل هستند.
در فصل دوم سال جاری میلادی، درآمد واحد CCG اینتل ۲۵ درصد افت کرد و عملکرد این واحد تجاری ۱۵ درصد ضعیف‌تر از حد انتظار بود. تیم آبی ازطریق افزایش قیمت محصولاتش به‌دنبال جبران ضررها است.
افزایش قیمت پردازنده‌های نسل‌سیزدهمی در حالی تأیید شده که AMD رقیب این پردازنده‌ها را با افت قیمت مواجه کرده است. محصولات سری رپتور لیک کار سختی در بازار خواهند داشت؛ چون پردازنده‌های Ryzen 7000 بسیار قوی‌تر از نسل قبل شده‌اند. اینتل احتمالاً پردازنده‌ها و مادربردهای نسل جدید خود را پنجم مهر معرفی خواهد کرد.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari