سامسونگ به‌تازگی به‌روزرسانی جدیدی را برای رفع برخی از مشکلات سری گوشی‌های بسیار قدیمی گلکسی S8 منتشر کرده است.
گوشی‌های گلکسی S8 و S8+ سامسونگ که اوایل سال ۲۰۱۷ عرضه شده بودند، پس از سال‌ها کار پرافتخار در می ۲۰۲۱ با دریافت آخرین به‌روزرسانی بازنشسته شدند. با‌ اینکه گمان می‌رفت به‌روزرسانی مذکور آخرین اقدام سامسونگ در پشتیبانی از گوشی‌های پیشکسوتش باشد، اخیراً بسته‌ی رفع مشکل جدیدی برای آن‌ها منتشر شده است.
سامسونگ در سفت افزار منتشرشده به نام G95*FXXUCDVG4 فقط به «بهبود پایداری GPS» اشاره کرده است که برای حجم ۴۲۰ مگابایتی آن کمی نامعقول است، ولی اگر مشکل دیگری نیز در این بسته رفع شده باشد، آنقدر مهم نبوده است که به آن اشاره شود.
اگرچه به‌روزرسانی انجام‌شده صرفاً یک رفع مشکل ساده است و گوشی گلکسی S8 همچنان با اندروید ۹ و پچ امنیتی آوریل ۲۰۲۱ کار می‌کند، برای دستگاهی که پنج سال و نیم از عمرش گذشته است چندان مورد انتظار نبود.
به‌نظر می‌رسد رفع مشکل انجام‌شده‌ی GPS با به‌روزرسانی منتشرشده برای گوشی‌های گلکسی J7 آسیایی که از سال ۲۰۱۵ روانه‌ی بازار شده‌اند کاملاً یا تقریباً یکسان باشند. همچنین احتمال دارد به‌روزرسانی مذکور برای سایر گوشی‌های قدیمی هم انتشار یابد.
به روزرسانی گلکسی S8
به‌گزارش GalaxyClub، چندین گوشی قدیمی دیگر نیز در صف دریافت به‌روزرسانی هستند؛ از گلکسی S7 سال ۲۰۱۶ گرفته تا گلکسی S6 عرضه شده در سال ۲۰۱۵ و مشخصاً مدل جدیدتر گلکسی S9 نیز به‌روز می‌شود. هیچ‌کدام از این دستگاه‌ها در فهرست رسمی گوشی‌های مورد پشتیبانی قرار ندارند و آخرین گوشی‌های سری S موجود در فهرست نیز شامل گلکسی S10 سال ۲۰۱۹ با به‌روزرسانی چهارماهه و S10 لایت با به‌روزرسانی ماهانه است.
سامسونگ به‌تازگی اعلام کرده بود که پرچم‌دارهایش از پشتیبانی طولانی‌تری برخوردارند که شامل ۴ به‌روزرسانی سیستم‌عامل و ۵ به‌روزرسانی امنیتی می‌شود، ولی این موضوع فقط شامل دستگاه‌های جدید تولیدشده از سال ۲۰۲۱ به‌بعد (مدل S21 و جدیدتر) می‌شود. دستگاه‌های قدیمی‌تر (ازجمله سری S10) و سری‌های A و M از ۴ سال پشتیبانی برخوردارند که بازهم شامل گوشی‌هایی به‌سن S8 نمی‌رسد.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari