اسپیس ایکس با کمک موشک فالکون ۹ اولین مدارگرد کره جنوبی را برای ماموریت ماه به فضا پرتاب کرد.  به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کره جنوبی یک مدارگرد مسیریاب به نام KPLO با کمک موشک فالکون ۹ به فضا پرتاب کرد. این ماموریت نخستین ماموریت کره جنوبی در اعماق فضا خواهد بود […]
اسپیس ایکس با کمک موشک فالکون ۹ اولین مدارگرد کره جنوبی را برای ماموریت ماه به فضا پرتاب کرد.
 به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کره جنوبی یک مدارگرد مسیریاب به نام KPLO با کمک موشک فالکون ۹ به فضا پرتاب کرد. این ماموریت نخستین ماموریت کره جنوبی در اعماق فضا خواهد بود تا بتواند در آینده فعالیت های این کشور را در ماه افزایش دهد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
به گفته مقامات موسسه تحقیقات هوا و فضای کره جنوبی KARI این مدارگرد مسیریاب قرار است گام های نخست مربوط به توانایی اکتشاف فضایی و تایید آن را بردارد. در صورت موفقیت این ماموریت کره جنوبی قصد دارد یک فرودگر رباتیک تا سال ۲۰۳۰ روی سطح ماه ارسال کند. به طوری که این ماموریت نقطه عطفی برای فعالیتهای فضایی این کشور محسوب خواهد شد.
 در بیانیه این موسسه آمده است: اکتشاف در ماه باعث افزایش فناوری های فضایی در این کشور و همچنین ارزش های آن و با برانگیختن غرور همراه خواهد بود. پرتاب موشک فالکون ۹ نیز از سکوی پرتاب نیروی هوایی کارناوال در فلوریدا انجام شد. مرحله اول پرتاب شامل فرود دقیق روی سکوی فرود شناور این شرکت و مرحله دوم نیز به حمل مدارگرد در آسمان تعلق داشته است. احتمالاً مدارگرد مورد نظر در اواسط دسامبر به مقصد خود در مدار ماه خواهد رسید.
برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار نجوم و هوافضا مراجعه کنید.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط techkhabari