دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
تیم حقوقی ایلان ماسک توضیح می‌دهد که در بررسی‌های خود متوجه شده تعداد بات‌های توییتر بسیار بیشتر از میزان ادعا شده آن‌ها بوده است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
دادگاه توییتر و ایلان ماسک از 25 مهر ماه آغاز خواهد شد و حالا ثروتمندترین فرد جهان، این شبکه اجتماعی را به دلیل پنهان کردن تعداد واقعی بات‌های پلتفرم خود به «کلاهبرداری» متهم کرده است.
طبق گزارش نیویورک تایمز، در جدیدترین قسمت از جدال توییتر و ماسک، تیم حقوقی رئیس تسلا در پرونده حقوقی خود ادعا کرده که 10 درصد از کاربران فعال روزانه این شبکه اجتماعی که تبلیغات را مشاهده می‌کنند، حساب‌های غیر معتبر هستند.
در این پرونده جدید، تیم حقوقی ماسک اعلام کرد که در تحقیقات خود با استفاده از ابزار Botometer، نسبت به چیزی که توییتر ادعا کرده بود (یعنی 5 درصد)، حساب‌های غیرمعتبر بسیار بیشتری را در این شبکه اجتماعی پیدا کرده است. این ابزار که از الگوریتم یادگیری ماشینی استفاده می‌کند توسط دانشگاه ایندیانا طراحی شده و می‌تواند با بررسی فعالیت حساب‌های توییتر، احتمال بات بودن آن‌ها را تشخیص دهد.
وکلای ماسک با چنین ادعایی، اعلام کرده‌اند که توییتر با پنهان کردن تعداد بات‌ها، به نوعی از خریده نشدن شرکت خود توسط ماسک جلوگیری کرده‌اند. آن‌ها همچنین گفتند:
«توییتر به عنوان بخشی از برنامه‌های خود برای گمراه کردن سرمایه‌گذاران در مورد چشم انداز شرکت خود، تعداد حساب‌های نادرست و اسپم پلتفرمشان را به اشتباه شمارش کرده است. افشاگری‌های توییتر به آرامی آشکار شد و آن‌ها حتی اطلاعات خود را برای جلوگیری از افشای تقلب در اختیار ماسک قرار ندادند.»
در همین حال، توییتر نیز با تشکیل پرونده حقوقی خود، پاسخ تیم ایلان ماسک را داده و ادعای آن‌ها را «کاملا نادرست، از نظر قانونی ناکافی و از نظر تجاری بی ربط» خوانده است. این شرکت همچنین گفت Botometer ابزار غیرقابل اعتمادی است و حتی یک بار حساب خود ایلان ماسک در توییتر را «به احتمال زیاد ربات» تشخیص داده بوده.
اگر به یاد داشته باشید، توییتر از مدت‌ها قبل ادعا کرده که تعداد بات‌های پلتفرم آن کمتر از پنج درصد است و ماسک خرید برنامه‌ریزی شده خود را به حالت تعلیق درآورد تا صحت این ادعا را اثبات کنند. حالا باید تا پاییز صبر کرد تا پرونده آن‌ها به‌طور قانونی جلو برود.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط techkhabari