گفته می‌شود اپل به‌دنبال تولید خودرویی است که هیچ پنجره‌ای ندارد و مسافر برای مشاهده‌ی محیط اطراف ملزم‌ به استفاده از هدستی واقعیت مجازی خواهد بود.
براساس آنچه VRScout می‌نویسد اپل در سال ۲۰۱۴ روند توسعه‌ی خودروی اختصاصی خود را آغاز کرد. پس از سال‌ها سکوت، سرانجام افشاگران دست‌به‌کار شدند و اطلاعاتی درباره‌ی پروژه‌ی خودروی خودران اپل دردسترس عموم قرار دادند. گفته می‌شود خودروی برقی اپل قرار است کاملاً خودران باشد و این یعنی در خودروی مورد اشاره خبری از پدال یا فرمان نخواهد بود.
اپل از آن زمان تاکنون چند پتنت جدید مرتبط به خودرو ثبت کرده تا به شماری از مشخصه‌های احتمالی Apple Car دسترسی داشته باشیم. یکی از این پتنت‌ها بسیار جالب به نظر می‌رسد، به‌خصوص با در نظر گرفتن تمایل شدید اپل به تولید خودرویی کاملاً خودران.
به‌نظر می‌رسد اپل پیش‌تر پتنتی در اداره‌ی ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده ثبت کرده که به سیستم سرگرمی داخل خودرو با بهره‌گیری از واقعیت مجازی اشاره می‌کند. این سیستم از حرکت خودرو برای غوطه‌ورکردن مسافر در تجربه‌هایی که ازطریق هدست واقعیت مجازی ارائه می‌شود استفاده خواهد کرد.
در طول سفر، محتواهای واقعیت مجازی با حرکت و شتاب خودروی خودران اپل هماهنگ خواهند شد تا «یک تجربه‌ی منحصربه‌فرد مبتنی‌بر مکان» ارائه شود که در طول مسیر تغییراتی به خود می‌بیند.
پتنت خودرو اپل کار / Apple Car فناوری واقعیت مجازی
پتنت مورد اشاره‌ی اپل به‌غیر از بخش سرگرمی به پتانسیل فناوری واقعیت مجازی برای کاهش بیماری‌های مرتبط به سفر اشاره می‌کند. مسافرین خودروی اپل برای مشاهده‌ی دنیای اطراف به‌جای شیشه‌های مرسومی که در خودروهای امروزی یافت می‌شوند از هدست واقعیت مجازی استفاده خواهند کرد. این هدست به دوربین‌هایی که روی بدنه‌ی دستگاه تعبیه شده‌اند دسترسی خواهد داشت.
از این فناوری می‌توان برای مشاهده‌ی ویدئو و خواندن کتاب در محیطی باثبات استفاده کرد. از لحاظ تئوری مسافر می‌تواند در حین سفر در جلسات مجازی نیز شرکت کند.

براساس گزارش‌های پیشین، اپل در تاریخ نامشخصی در سال ۲۰۲۵ اولین خودروی برقی خود را به‌صورت رسمی رونمایی می‌کند تا در بازار به رقیب اصلی شرکت‌هایی مثل تسلا تبدیل شود.
تا زمان نوشته شدن این مقاله اپل هیچ‌گاه به‌صورت رسمی تولید خودرو را تأیید یا تکذیب نکرده است. اپل پیش‌تر بارها نشان‌هایی تجاری ثبت کرده که هرگز تبدیل به محصول واقعی نشده‌اند. با همه‌ی این‌ها احتمالاً هیچ شرکتی به غیر از اپل نمی‌تواند خودروی خودرانِ بدون فرمان، پدال و پنجره به مردم بفروشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید پتنت‌ اپل را در وب‌سایت اداره‌ی ثبت اختراع و نشان تجاری آمریکا مشاهده کنید.
لوگوی پدال
وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.


لوگوی تلگرام

با کانال تلگرام زومیت، آخرین اخبار فناوری و علمی را سریع‌تر از همیشه دنبال کنید.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari