جدیدترین شماره ما آنچه را که باید در مورد دنیای گیج کننده پول دیجیتال بدانید را بیان می کند.
الان پول عجیبه
زمانی که در حال بررسی موضوع شماره ماه می/ژوئن خود بودیم، تصمیم گرفتم یک NFT از یک باغ زیتون را برای دوستم کتی، که واقعاً باغ زیتون را دوست دارد، بخرم. همچنین تلاشی برای درک بهتر NFTها بود. هر یک از « باغ‌های زیتون غیرقابل تعویض »، که واقعاً فقط یک عکس از یک رستوران است، با قیمت ۱۹.۹۹ دلار ساخته شد و در پلت‌فرم تجارت NFT OpenSea فهرست شد – مبلغی که به قیمت یک آیتم منوی تور ایتالیا وابسته است. NFT ها با زنجیره رستوران های واقعی باغ زیتون مرتبط نبودند (اگرچه هر کدام مربوط به یک مکان واقعی است). اما با این حال، به نظر یک معامله بود!
می خواستم 20 دلارم را کم کنم، اما OpenSea کارت های اعتباری را قبول نکرد. برای تکمیل تراکنش باید مقداری از ارز دیجیتال اتر را بخرم. باشه! من بازی هستم اتر در دست (یا کیف پول، دقیق تر)، به OpenSea برگشتم و سعی کردم خرید کنم. به جز زمانی که من آماده بودم، آن افتهای اولیه ظاهراً فروخته شده بودند. قیمت بالا رفته بود خیلی بالا. فروشندگان ثانویه، که شاید همان موضوعات توییتری را که من دیده بودم، می دیدند، اکنون در تلاش بودند تا OG NFT های خود را تغییر دهند. با استعفای تلخ، مقداری اتر دیگر خریدم و دوباره امتحان کردم.
در آن زمان بود که متوجه شدم هزینه های گاز، هزینه خدماتی که استخراج کنندگان برای تأیید تراکنش ها دریافت می کنند. از آنجایی که ارزان بودم، کم کم گرفتم. معامله من هرگز انجام نشد. قیمت باغ زیتون همچنان در حال افزایش بود. دوباره امتحان کردم، این بار نرخ بازار را پرداخت کردم. موفقیت! کتی قرار بود خیلی خوشحال شود.
به جز … آیا تا به حال سعی کرده اید به کسی NFT بدهید؟ برای انجام انتقال نیاز به پرداخت هزینه های بیشتری برای گاز داشتم. در مجموع، خرید جوکی که در ابتدا فکر می‌کردم 20 دلار برایم هزینه دارد، و بعداً به 75 دلار دوباره ارزیابی شد، در نهایت نزدیک به 300 دلار به من بازگرداند.
اما هی، دوست من کتی اکنون صاحب یک JPEG عکس یک باغ زیتون در یک مرکز خرید در لوئیزویل، کنتاکی، در بلاک چین اتریوم بود. چه هدیه بزرگی!
این یک هدیه عالی بود تا اینکه فقط یک هفته بعد، زمانی که وکلای باغ زیتون واقعی یک اخطار حذف را برای OpenSea ارسال کردند و همه آن باغ های زیتون غیرقابل تعویض در اتر ناپدید شدند. پوف
همانطور که گفتم، اکنون پول عجیب است. و بنابراین این موضوع به روشی که فناوری در حال شکل دادن به آینده مالی ما است می پردازد.
خواه این یک ارز دیجیتال جهانی مبتنی بر بیومتریک باشد که برای پشتیبانی از Web3، شهرهای ساخته شده توسط بیت کوین ، ارزهای دیجیتالی که جایگزین پول نقد هستند، یا روشی که iBuying بازار مسکن را متحول می کند ، فناوری اساساً روش های خرید، خرج کردن و پس انداز پول را تغییر می دهد. حتی روشی که ما قمار می کنیم .
امیدواریم از این موضوع لذت ببرید و چیز جدیدی را در مورد زمان حال برای شما فاش کند که به درک بهتر و آمادگی برای آینده شما کمک کند. حتی اگر این فقط بودجه بندی در هزینه های گاز شما از قبل باشد.
تصحیح: نسخه قبلی این داستان به یک اعلامیه حق چاپ اشاره کرد، در واقع یک اخطار نقض علامت تجاری بود.
این داستان بخشی از شماره مه/ژوئن 2022 ما بود.
یکی از بزرگترین بلاک چین‌های جهان در حال آزمایش روش جدیدی برای تایید تراکنش‌ها است. این حرکت سال ها در حال ساخت بوده است، اما بدون خطر انجام نمی شود.
طبقه جدیدی از سرمایه گذاران رمزارز برنامه های جسورانه ای برای بازسازی جامعه از ابتدا دارند. اما پروژه های حیوان خانگی آنها در خطر تکرار تاریخ طولانی استعمار شرکتی در منطقه است.
صنعت کریپتو در حال سرمایه گذاری هنگفتی برای جذب افراد بیشتر برای خرید است. این بدان معنا نیست که شما مجبور به خرید باشید.
وقتی ارزش یک ارز دیجیتال تئوری است، اگر مردم از باور خود دست بردارند چه اتفاقی می‌افتد؟
پیشنهادهای ویژه، داستان های برتر، رویدادهای آینده و موارد دیگر را کشف کنید.
از اینکه ایمیل خود را ثبت کردید، متشکریم!
به نظر می رسد مشکلی پیش آمده است.
ما در ذخیره تنظیمات برگزیده شما با مشکل روبرو هستیم. سعی کنید این صفحه را بازخوانی کنید و یک بار دیگر آنها را به روز کنید. اگر همچنان این پیام را دریافت می‌کنید، با فهرستی از خبرنامه‌هایی که می‌خواهید دریافت کنید، از طریق customer-service@technologyreview.com با ما تماس بگیرید.
گزارش‌های عمیق ما نشان می‌دهد که اکنون چه خبر است تا شما را برای اتفاقات بعدی آماده کند.
اشتراک در برای حمایت از روزنامه نگاری ما
© 2022 بررسی فناوری MIT

source

توسط techkhabari