محققان در تحقیقات اخیر خود متوجه شدند برخی داروهای ضد التهابی و مسکن ها می‌توانند به افزایش درد مزمن بیانجامند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، درد مزمن یکی از انواع مختلف درد محسوب می شود که در انواع درد سوزشی، درد ضربان‌دار، مبهم و یا تهوع آور نیز شناخته می شود. محققان […]
محققان در تحقیقات اخیر خود متوجه شدند برخی داروهای ضد التهابی و مسکن ها می‌توانند به افزایش درد مزمن بیانجامند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، درد مزمن یکی از انواع مختلف درد محسوب می شود که در انواع درد سوزشی، درد ضربان‌دار، مبهم و یا تهوع آور نیز شناخته می شود. محققان کانادایی معتقدند داروهای ضد التهابی برای درمان اشکال مختلف درد مزمن آنها را در معرض خطر تبدیل به یک بیماری مزمن قرار خواهد داد. بدین ترتیب کشف اخیر محققان دانشگاه مک گیل چگونگی درمان درد مزمن را به چالش کشیده است.
در این مطالعه محققان متوجه شدند فعالیت ژن های مرتبط با سیستم ایمنی در افرادی که به سرعت کمردرد آنها بهبود یافته است بیشتر است. به گفته محققان این ژن در افرادی که به طور طولانی مدت از درد مزمن شکایت داشتند غیر فعال بوده است. همین افراد در صورت تجربه درد مزمن واکنش التهابی شدید نیز از خود نشان می دهند. لودا دیاتچنکو از محققان ارشد این تحقیق می گوید: در تجزیه و تحلیل ژن های مربوط به درد کمر متوجه شدیم تغییرات فعال ژن ها در طول زمان در افرادی که دردشان از بین رفته بود وجود داشت. در واقع این کشف بزرگ باعث شگفتی محققان شد. زیرا آنها از سالها پیش به این نتیجه رسیده بودند که داروهای ضدالتهابی باعث کاهش درد خواهد شد. اما نتایج اولیه این مطالعه نشان می‌دهد در صورت سرکوب پاسخ التهابی اولیه به درد، امکان افزایش خطر ابتلا به درد مزمن وجود دارد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط techkhabari