نانو ربات های ساخته شده توسط محققان می تواند با حرکت اطراف زخم همانند آنتی باکتریال عمل کرده و باکتری ها را از بین ببرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، نانو ربات های جدید در پزشکی امکان حرکت در اطراف زخم ها را دارند تا بتوانند باکتری های اطراف آن را از […]
نانو ربات های ساخته شده توسط محققان می تواند با حرکت اطراف زخم همانند آنتی باکتریال عمل کرده و باکتری ها را از بین ببرد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، نانو ربات های جدید در پزشکی امکان حرکت در اطراف زخم ها را دارند تا بتوانند باکتری های اطراف آن را از بین ببرند. نانو ربات های ساخته شده کنونی از ایجاد عفونت در محل زخم و آسیب بیشتر به آن جلوگیری می کنند.
 تاکنون رباتهای کوچک با اهداف مختلف و ایده های متفاوت در پزشکی ساخته شدند. آنها به دلیل داشتن اندازه بسیار کوچک میتوانند در علم پزشکی نقش مهمی ایفا کنند. موسسه مهندسی زیستی کاتالونیا در بارسلونا نانو ربات های کوچکی را ساخته است که می تواند در ضدعفونی کردن زخم ها و التیام بهتر آنها موثر باشد. این گروه های بسیار کوچک دارای سری حامل ماده آنتی بیوتیک هستند که با قرارگیری آنها در اطراف زخم امکان ضدعفونی کردن محل زخم و از بین رفتن باکتری ها وجود دارد. این نانو ربات ها در آزمایش های اولیه برای التیام زخم موش های آزمایشگاهی مورد استفاده قرار گرفتند. بدین ترتیب محققان متوجه شدند با به کار گرفتن این نانو ربات ها امکان جلوگیری از پیشرفت زخم وجود دارد. استفاده از این ربات های کوچک باعث سرعت در روند ترمیم زخم خواهد شد و همچنین جمعیت باکتری ها نیز به شدت کاهش خواهد یافت.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط techkhabari