گوگل در کنفرانس توسعه دهندگان اعلام کرد نسخه موبایل یوتیوب اکنون می تواند به طور خودکار کپشن ویدیوها را ترجمه کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گوگل در کنفرانس شب گذشته اعلام کرد یکی از ویژگی های جدید نسخه موبایل یوتیوب به اضافه شدن قابلیت ترجمه خودکار کپشن ویدیو ها است. طبق […]
 گوگل در کنفرانس توسعه دهندگان اعلام کرد نسخه موبایل یوتیوب اکنون می تواند به طور خودکار کپشن ویدیوها را ترجمه کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گوگل در کنفرانس شب گذشته اعلام کرد یکی از ویژگی های جدید نسخه موبایل یوتیوب به اضافه شدن قابلیت ترجمه خودکار کپشن ویدیو ها است. طبق اطلاعات گفته شده در این مراسم این قابلیت اکنون با پشتیبانی از ۱۶ زبان امکان مشاهده ترجمه خودکار کپشن ویدیو ها را فراهم کرده است. همچنین امکان مشاهده سناریوی ویدیوهای یوتیوب برای کاربران امکان پذیر است. هدف گوگل از ارائه این ویژگی نیز تسهیل در جستجو و مشاهده ویدیوهای یوتیوب است. قابلیت پیشین یوتیوب شامل بخش بندی خودکار ویدیوها بوده است.
البته در سال جدید نیز ویژگی بخش بندی خودکار توسعه داده خواهد شد و به جای هشت میلیون ویدیو حداقل حدود ۸۰ میلیون ویدئو از ویژگی بخش‌بندی استفاده خواهد کرد. همچنین ترجمه خودکار نیز به روز رسانی خواهد شد. در حالی که در سال ۲۰۲۰ این شرکت اضافه کردن کپشن به صورت دستی توسط کاربران را حذف کرده بود. اکنون سرویس مذکور علاوه بر پاک کردن این قابلیت برای کاربران به آنها اجازه می دهد تا در نوشتن کپشن برای ویدیو های مختلف نیز مشارکت داشته باشند. آزمایش ترجمه خودکار در یوتیوب نیز از سال گذشته آغاز شده بود.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط techkhabari