برای بازدید مجدد از این مقاله، سپس به نمایه من مراجعه کنید مشاهده داستان های ذخیره شده
برای بازدید مجدد از این مقاله، حساب من را انتخاب کنید، سپس مشاهده داستان های ذخیره شده

اگر چیزی را با استفاده از پیوندهای موجود در استوری های ما خریداری کنید، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم. این به حمایت از روزنامه نگاری ما کمک می کند. بیشتر بدانید . لطفاً اشتراک WIRED را نیز در نظر بگیرید
7 /10
اگر در ایالات متحده اینترنت سریع دارید ، احتمالاً به این دلیل است که در قسمت سمت راست یک شهر بزرگ زندگی می کنید. بقیه ما می فهمیم، خوب… این تیتر WIRED از سال 2007 به خوبی بیان می شود: "آمریکای روستایی هرگز اینترنت سریع دریافت نخواهد کرد." از اینجا، ما ضایعات را می گیریم. این روزها که 3G اکثراً خاموش است، یا چیزی نیست یا اگر خوش شانس باشید، مانند من، سرویس 4G.
خدمات 4G روستایی اساساً برنامه تلفن شما است ، با این تفاوت که باید برای همه چیز از آن استفاده کنید. همیشه اندازه‌گیری می‌شود (Google Fi 50 گیگابایت در ماه «نامحدود» ارائه می‌دهد، که اخیراً از آن استفاده می‌کنم.) معمولاً کند است، نسبت به چیزی مانند اینترنت کابلی یا فیبری که در جاهای دیگر موجود است.
یکی از چیزهایی که من متوجه شدم می تواند واقعاً کمی بیشتر از این اتصالات نامرغوب استفاده کند، یک مودم 4G خوب است. من الان نیم دوجین را تست کرده ام و دارم روی یک راهنما کار می کنم، اما روتر Spitz 4G LTE Gl.inet یکی از بهترین هاست. با قیمت کمتر از 200 دلار، نسبتاً مقرون به صرفه است.
در روستایی کارولینای جنوبی، بسیاری از همسایه‌های من فقط با تلفن‌هایشان به‌عنوان دستگاه محاسباتی اولیه‌شان یا با استفاده از آن به‌عنوان یک نقطه داغ، کنار می‌آیند. تلفن به عنوان نقطه داغ کار می کند، و برای برخی ممکن است به اندازه کافی خوب کار کند، اما در مورد من گوشی من در داخل خانه استقبال زیادی نمی کند. من به روترهای 4G متکی هستم که معمولا آنتن های بزرگتری دارند و دریافت بهتری دارند.
روتر Spitz 4G Gl.inet مانند بسیاری از روترهای دیگر در راهنمای ما به نظر می رسد، هرچند کوچکتر. تا زمانی که آن را باز کنید و درگاه سیم کارت را پیدا کنید، حتی متوجه خواهید شد که یک روتر 4G است. همچنین مکانی برای کارت microSD (تا 128 گیگابایت) وجود دارد تا در صورت تمایل بتوانید از آن به عنوان سرور رسانه استفاده کنید. این اسلات برای میکرو سیم کارت مناسب است.
من اسپیتز را با استفاده از سیم‌کارت‌های مختلف از اپراتورها و MVNO‌های مختلف آزمایش کردم (اگر می‌خواهید در مورد اتصال در اینجا جدی باشید، به آن‌ها نیاز خواهید داشت). من در ابتدا با استفاده از سیم‌کارت T-Mobile و سیم‌کارت AT&T آزمایش کردم، اما با تراز کردن دقیق آن در شکاف، آن را با نانو سیم‌کارت Google Fi نیز کار کردم. من این درازمدت را توصیه نمی‌کنم، اما تا زمانی که منتظر دریافت کیت آداپتور سیم‌کارت (4 دلار) هستید، کار می‌کند، که برای استفاده از Google Fi یا سایر تراشه‌های سیم‌کارت با اندازه نانو نیاز دارید. Gl.inet راهنمای تنظیم Google Fi در Spitz دارد.
آنتن‌های LTE موجود می‌توانند سیگنال‌هایی را دریافت کنند که تلفن من قادر به دریافت آن نیست، اما داشتن چند پورت MIMO برای اتصال آنتن خارجی MIMO خوب است. در غیر این صورت، سخت افزار ساده و کوچک است. پنج LED در بالا وجود دارد که وضعیت برق، اتصال WAN، فعالیت 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز و وضعیت اتصال LTE را نشان می دهد. در پشت یک پورت منبع تغذیه و همچنین یک سوکت LAN و WAN برای شبکه های سیمی وجود دارد.
هنگامی که سیم کارت خود را وارد کردید، به شبکه Wi-Fi متصل می شوید و مرورگر وب خود را به صفحه مدیریت اسپیتز هدایت می کنید. این بخش بزرگی از چیزی است که اسپیتز را بسیار قدرتمند می کند. در پشت صحنه، اسپیتز از میان‌افزار مودم OpenWRT منبع باز استفاده می‌کند که به شما امکان می‌دهد از برخی ابزارها و ویژگی‌هایی که معمولاً فقط در روترهای بسیار گران‌تر یافت می‌شوند، استفاده کنید، مانند دسترسی VPN در سراسر شبکه، مسدود کردن تبلیغات، کنترل‌های والدین، کنترل‌های مبتنی بر زمان. ، و خیلی بیشتر.
Gl.inet از یک پوسته سفارشی استفاده می کند، بنابراین اگر با OpenWRT آشنا هستید، چیزی که با اسپیتز دریافت می کنید کمی متفاوت خواهد بود. همه ویژگی‌ها وجود دارد – و می‌توانید هر چیز اضافی را که می‌خواهید نصب کنید – اما ممکن است چیزها در مکان‌های کمی متفاوت از آنچه که قبلاً به آن عادت کرده‌اید باشد.
روتر بی سیم GL.iNet Spitz GL-X750V2 4G
امتیاز: 7/10
اگر چیزی را با استفاده از پیوندهای موجود در استوری های ما خریداری کنید، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم. این به حمایت از روزنامه نگاری ما کمک می کند. بیشتر بدانید . لطفاً اشتراک WIRED را نیز در نظر بگیرید
توضیح اینکه چه چیزی درباره OpenWRT در اینجا خوب است، خیلی طول می کشد، اما ویژگی های خاص به ویژه به عالی شدن Spitz کمک می کند. اولین مورد قفل باند است. برج های سلولی از باندهای مختلفی استفاده می کنند که فرکانس های مختلفی را پوشش می دهند. بسته به اینکه کجا هستید و چه نوع برج هایی در اطراف شما هستند، برخی از گروه ها ممکن است سریعتر از بقیه باشند. این تا حدی به دلیل حمایت محلی است، بخشی به دلیل ازدحام، و تا حدی به دلیل چیزی عرفانی، یعنی عواملی خارج از کنترل شما. بیشتر اوقات متوجه شده ام که تغییر باندها می تواند در سرعت تفاوت ایجاد کند.
Spitz با اجرای دستورات AT تغییر باندها را آسان می کند. ممکن است پیچیده به نظر برسد (و برخی از آن‌ها هستند) اما تغییر باندها آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که گزینه های مناسب را از منوی کشویی انتخاب کرده و سپس روی Send کلیک کنید. رابط وب می‌گفت که فرمان شکست خورده است، اما وقتی بررسی کردم، باند واقعاً تغییر کرده است. پس از آزمایش با این ویژگی، ورق زدن باندها در طول چند هفته، متوجه شدم که در جایی که من هستم، باند 4 به من سرعتی در حدود 2 مگابیت در ثانیه سریعتر از باندهای دیگر می دهد.
من همچنین اسپیتز را برای استفاده از VPN مولواد از طریق تنظیمات Wireguard راه اندازی کردم، و اکنون که یک VPN در سطح روتر راه اندازی کرده ام، هرگز به عقب برنمی گردم. افسوس، گاهی اوقات خانه را ترک می‌کنم، بنابراین برنامه‌ها را برای زمانی که به شبکه‌های دیگر متصل هستم در همه دستگاه‌هایم نگه می‌دارم، اما خوب است که در خانه به آن فکر نکنم. من با مسدود کردن تبلیغات در سراسر شبکه یا برخی دیگر از ویژگی‌های OpenWRT بازی نکردم، اما برای جزئیات بیشتر می‌توانید ویکی پروژه را مرور کنید.
من می‌توانم بگویم کاربرد اصلی اسپیتز به عنوان یک مودم 4G است، اما می‌توان از آن به‌عنوان یک تکرارکننده یا افزونه WAN نیز استفاده کرد، یا می‌توان آن را به تلفن شما متصل کرد. من هیچ یک از این سناریوها را به طور گسترده آزمایش نکردم جز اینکه تأیید کنم که همه آنها کار می کنند.
جذابیت واقعی اسپیتز، کنترل‌هایی است که از طریق سیستم عامل OpenWRT دریافت می‌کنید، که اجازه می‌دهد سطحی از سفارشی‌سازی و پتانسیل تنظیم دریافت شما را که در اکثر روترهای دیگر نخواهید داشت، انجام دهید. با این اوصاف، سال ها تجربه با شبکه های ورقه ای 4G به من آموخته است که هیچ چیز تضمین شده نیست. آنچه در یک موقعیت کار می کند ممکن است در موقعیت دیگر اصلاً کمکی نکند، که بخشی دیگر از چیزی است که من در مورد اسپیتز دوست دارم – ارزان است (برای یک روتر 4G).
اسپیتز یک ایراد دارد و آن این است که منبع تغذیه 12 ولتی ندارد. این یک انتخاب عالی برای جنگجویان جاده ای نیست که خارج از ون زندگی می کنند (مگر اینکه یک اینورتر داشته باشید.) اگر مورد استفاده شما این است، Mudi را بررسی کنید، که دارای همان سیستم عامل عالی است، اما دارای باتری است و USB-C را شارژ می کند و باعث می شود آن را انجام دهید. بسیار سازگارتر با موبایل اگر تلفن همراه نگران کننده نیست، اسپیتز یک گزینه عالی است.
روتر بی سیم GL.iNet Spitz GL-X750V2 4G
امتیاز: 7/10
اگر چیزی را با استفاده از پیوندهای موجود در استوری های ما خریداری کنید، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم. این به حمایت از روزنامه نگاری ما کمک می کند. بیشتر بدانید . لطفاً اشتراک WIRED را نیز در نظر بگیرید


© 2022 Condé Nast. تمامی حقوق محفوظ است. استفاده از این سایت به منزله پذیرش ماست توافقنامه کاربر و خط مشی رازداری و بیانیه کوکی و حقوق حفظ حریم خصوصی شما در کالیفرنیا. Wired ممکن است بخشی از فروش را از محصولاتی که از طریق سایت ما به عنوان بخشی از شراکت های وابسته ما با خرده فروشان خریداری می شوند، به دست آورد. مطالب موجود در این سایت را نمی توان تکثیر کرد، توزیع کرد، انتقال داد، ذخیره کرد یا از آن استفاده کرد، مگر با اجازه قبلی کتبی Condé Nast. انتخاب های تبلیغاتی

source

توسط techkhabari