گزارش جدیدی نشان می‌دهد که 1.5 میلیون اپلیکیشن در اپ استور و گوگل پلی، طی حداقل دو سال گذشته به‌روز نشده‌اند و طبق سیاست‌های جدید این دو شرکت، احتمالا در آینده از دید کاربران پنهان یا به طور کلی حذف خواهند شد.
شرکت تحلیلی Pixalate در گزارش جدید خود روی برنامه‌های اپ استور و گوگل پلی تمرکز کرده و توضیح می‌دهد که تنها 28 درصد آن‌ها در شش ماه گذشته به‌روزرسانی جدیدی دریافت کرده‌اند. همچنین اپلیکیشن‌های به اصطلاح «رها شده» که به مدت دو سال یا بیشتر، به‌روزرسانی جدیدی برای آن‌ها ارائه نشده، یک سوم برنامه‌های کلی هر دو استور را تشکیل می‌دهند.
به طور دقیق‌تر، این موسسه ادعا کرده که 650 هزار اپلیکیشن اپ استور و 869 هزار اپلیکیشن گوگل پلی در طول دو سال گذشته، به‌روز نشده‌اند. همچنین، 50 هزار عنوان آپدیت نشده در دو سال گذشته بازی‌های ویدیویی و 44 هزار مورد آن‌ها برنامه‌های آموزشی بوده‌اند که در صدر فهرست برنامه‌های به‌روز نشده قرار دارند.
به همین ترتیب، برنامه‌هایی که احتمال به‌روزرسانی آن‌ها زیاد است نیز در دسته‌بندی‌های خاصی قرار گرفته‌اند. به عنوان مثال، اپلیکیشن‌های مالی محتمل‌ترین گزینه هستند و در شش ماه گذشته، 69 هزار مورد از آن‌ها به‌روزرسانی شده است. در ادامه حدود 72 هزار برنامه خرید و 64 هزار برنامه مربوط به سلامت نیز در چند وقت گذشته به‌روز شده‌اند.
Pixalate همچنین توضیح داده که بین به‌روزرسانی اپلیکیشن‌ها و تعداد دانلود آن‌ها نوعی رابطه مشخص وجود دارد. در واقع، 84 درصد از برنامه‌هایی که بیش از 100 میلیون دانلود داشته‌اند، در شش ماه گذشته به‌روز شده‌اند.
اپلیکیشن‌ها و برنامه‌هایی که پس از دو سال، هیچ به‌روزرسانی جدیدی دریافت نخواهند کرد، در برابر نفوذ هکرها و سواستفاده‌ها آسیب‌پذیرتر هستند. به همین دلیل اپل و گوگل در ماه‌های اخیر سیاست‌های جدیدی را برای استورهای خود معرفی کرده‌ بودند تا برنامه‌هایی که توسط توسعه‌ دهندگان آن‌ها به‌روز نشده را حذف کنند.
با وجود این سیاست، اگر برنامه‌ای در طول دو سال گذشته، به‌روزرسانی جدیدی دریافت نکرده باشد، در استور گوگل پلی از دید کاربران پنهان می‌شوند و در نتایج جستجو آن‌ها ظاهر نخواهد شد.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط techkhabari