دیزنی در طول سال‌ها شخصیت‌های شرور زیادی را خلق کرده است. برخی از آن‌ها بسیار پست و شرور هستند، اما برخی دیگر کاراکتر شیرینی دارند که سبب می‌شود به یک دوست عالی تبدیل شوند.
تعداد شرورهایی که دیزنی خلق کرده خیلی زیاد است و بسیاری از آن‌ها نیز از طریق بازسازی‌ در لایو اکشن‌ها چهره‌ی جدیدی به خود گرفته‌اند، همانند فیلم «پری دریایی کوچک» که قرار است سال آینده اکران شود و در آن، تعدادی از این شرورها تغییر کرده‌اند و دیگر موجودات خوبی شده‌اند، در حالی که بقیه همچنان می‌خواهند به کارهای بد خود ادامه دهند.
بعضی از این شرورها بسیار پست‌تر و ترسناک‌تر از سایرین هستند، اما برخی دیگر رفتاری نرم‌تر و دوستانه‌تر دارند و به همین دلیل هم به راحتی دوستان خوبی برای خود پیدا می‌کنند.
دیزنی
یکی از به یاد ماندنی‌ترین شخصیت‌های شرور موجود در فیلم‌های کارتونی دیزنی، گاستون در فیلم «دیو و دلبر» است. این شکارچی مجرد، دل بسته‌ی بل شده، اگرچه بل به وضوح نشان می‌دهد که علاقه‌ای به او ندارد. گاستون در نهایت، کاری می‌کند که تمام مردم شهر بر علیه بل و پدرش باشند و سعی می‌کند دیو محبوب دخترک را بکشد، حتی با این وجود که بل از او درخواست می‌کند این کار را انجام ندهد.
قطعا این کارهای گاستون سبب می‌شوند که او به یکی از بدترین شرورهایی که می‌شناسیم تبدیل شود، اما در زیر چهره‌ی بی‌روح و شرورانه‌ی او و تلاش‌هایی که برای اثبات خود به مردم شهر می‌کند، ویژگی‌های زیادی وجود دارند که او را به یک دوست عالی تبدیل می‌نمایند. گاستون، بسیار مدبر است و می‌تواند بدون هیچ مشکلی در جمع صحبت کرده و نظر افراد را تغییر دهد. در حقیقت او چیزهای زیادی برای ارائه به عنوان یک دوست خوب دارد، درست است که می‌تواند اندکی خشن به نظر بیاید و یا به عنوان یکی از بدترین شخصیت‌های دیزنی شناخته شود اما این‌ها چیزی از دیگر قابلیت‌هایش کم نمی‌کنند.
دیزنی
یکی دیگر از شرورهای دیزنی که آن‌قدرها بد به نظر نمی‌رسد یزما در فیلم کارتونی «زندگی جدید امپراتور» است. اینکه او چگونه سعی می‌کند کوزکو را مسموم کند تا بتواند به امپراتوری برسد و حکمران شود، قطعا باعث می‌شود که چهره‌ی شرور داستان ما باشد، اما از سوی دیگر می‌بینیم که او فقط می‌خواهد حکومت بهتری را پایه‌ریزی نماید. در حقیقت او آن‌قدرها هم بد نیست و این موضوع در قسمت‌های مختلف فیلم مشخص می‌شود.
وقتی بسیاری از نگهبانان تبدیل به حیوانات می‌شوند، او به کسانی که می‌خواهند آنجا را ترک کنند اجازه می‌دهد تا بروند. یزما یکی از شرورترین شخصیت‌های فیلم کارتونی «زندگی جدید امپراتور» است که همه او را دوست دارند. در حقیقت ویژگی‌های شخصیتی او باعث شده که به یکی از محبوب‌ترین شرورهای دیزنی تبدیل شود. دوستی با یزما همیشه هیجان ‌انگیز خواهد بود، زیرا شما نمی‌دانید که آیا او از معجون‌هایش برای مسموم کردنتان استفاده خواهد کرد یا نه. به‌علاوه او روحیه‌ی ماجراجویی دارد و عاشق کارهای هیجان‌انگیز است و لذا اگر با او دوست شوید و به مسافرت بروید قطعا سرگرم خواهید شد و از ماجراجویی‌های جدیدتان لذت خواهید برد.
دیزنی
هادس یکی از آن دست شرورهایی بود که زندگی هرکول و بسیاری از دیگر شخصیت‌های این فیلم کارتونی را بسیار سخت کرد. در فیلم کارتونی «هرکول»، او از انجام هیچ کاری دریغ نمی‌کند. دروغ می‌گوید، مردم را فریب می‌دهد، دست به قتل و جنایت میزند و بسیاری از کارهای وحشتناک دیگر را که شاید از نظرتان قابل قبول نباشند انجام می‌دهد، اما در مقایسه با برادرانش، پوزئیدون و زئوس، او فوق‌العاده بد شانس است.
با وجود تمام کارهای بدی که هادس انجام می‌دهد، این شخصیت شرور می‌تواند دوستی فوق‌العاده قدرتمند برای شما باشد. او به عنوان خدای دنیای زیرین، قدرت زیادی دارد. البته ممکن است گاهی تلخ و عصبانی باشد، اما به نظر می‌رسد که در عمق وجودش روحیه‌ی تند و تیز و آتشینی دارد که حس شوخ طبعی خاصی در آن نهفته است. بسیاری از افراد چنین ویژگی‌هایی را دوست دارند و همین امر او را به دوست خوبی برای کسانی تبدیل می‌کند که از این چیزها لذت می‌برند.
دیزنی
دکتر فاسیلیر در فیلم کارتونی «شاهزاده خانم و قورباغه» یک هیولای وحشی است. در حقیقت او یک شرور به تمام معناست که از هر نظر که به او بنگرید چیزی جز شر و پلیدی نخواهید دید. بر طبق یکی از آمارهای گرفته شده، بسیاری از بینندگان، او را به عنوان فردی بسیار فریبکار و بدخواه می‌شناسند و به همین دلیل از او تنفر دارند، اما همین موضوع به او کمک می‌کند تا به یکی از بهترین شخصیت‌های شرور انیمیشن‌های دیزنی تبدیل شود.
تمام این ویژگی‌های پست و نامطلوب باعث می‌شوند که او گزینه‌ی خوبی برای رفاقت نباشد اما برای کسانی که علاقه‌مند به عرفان، کارت‌های تاروت و جادو هستند، دکتر فاسیلیر بهترین گزینه خواهد بود. زیرا قطعا رفتار دوستانه‌ای با آن‌ها خواهد داشت، هر چند اندکی مرموز است، اما مرموز بودن باعث نمی‌شود که دوست بدی باشد. هر کسی که با او دوست شود می‌تواند از زندگی‌ای سرشار از حس کنجکاوی و رمز و رازهای فراوان لذت ببرد.
دیزنی
تقریباً ۷۰ سال است که کاپیتان هوک به شیوه‌های مختلف به عنوان یکی از شرورهای داستان پیتر پن به تصویر کشیده شده است. او یکی از معدود تبهکاران دیزنی است که کاراکترش بر اساس رفتارهای انسان‌های واقعی ساخته شده است. این کاراکتر که در واقع نقش شرور فیلم کارتونی «پیتر پن» را ایفا می‌کند فردی جدی و بی‌رحم است و گاهی اوقات می‌تواند حتی اندکی قلدر هم باشد، اما همه‌ی این‌ها ممکن است به این خاطر باشد که او باید از نورلند خارج شود.
اگر کاپیتان هوک دوستان جدیدی پیدا کند و از نورلند خارج شود، می‌تواند به دوست خوبی برای آن‌ها تبدیل شود. او فردی طرد شده است که می‌تواند دوستی وفادار باشد و با دوستانش به ماجراجویی‌های زیادی برود. بدون وجود کروکودیل و پیتر پن، قطعا هوک می‌تواند دوست خوبی باشد زیرا همیشه می‌توان بر روی او حساب کرد و ماجراجویی با او نیز خالی از لطف نخواهد بود.
دیزنی
مایکل یاگوبیان، یتیم فراموش شده‌ی فیلم «ملاقات با رابینسون‎ها»، معروف به گوب، پسر شروری بود. مسائلی نظیر اینکه او هرگز به فرزند خواندگی گرفته نشد و پس از تعطیلی یتیم خانه به فردی تنها و منزوی تبدیل گردید، باعث شدند که او عصبی و بدخلق و تلخ باشد و این عصبانیت و تلخی سبب شدند که او به طرز باورنکردنی‌ای احساس تنهایی کند، هر چند اگر بخواهیم منطقی فکر کنیم باید بگوییم که گوب واقعا هم تنها بوده زیرا حتی خانواده‌ای هم نداشت که به او اهمیت بدهند.
به همین دلیل گوب می‌تواند یک دوست تمام عیار باشد که برای دوستانش جانش را هم فدا خواهد کرد زیرا خودش آن فردی است که به یک دوست نیاز دارد. گوب فقط در جست و جوی عشق و دوستی بود و وقتی دوستی برای خود پیدا کرد، نیات شیطانی‌اش را کنار گذاشت و دیگر هیچ کار شرورانه‌ای انجام نداد. در مجموع می‌توان گفت که او پسر بدی نیست و ویژگی‌های خوبی هم برای دوستی دارد. ویژگی‌هایی مانند اینکه همیشه آماده است تا به دوستانش کمک کند و همیشه به حرف‌هایشان گوش می‌دهد، مهم نیست که در رابطه با چه چیزی سخن بگویند.
دیزنی
جان سیلور، کاپیتان دزدان دریایی فیلم «سیاره گنج» است. بسیاری از موجودات سراسر کهکشان از او می‌ترسند زیرا او فردیست که زندگی خود را وقف یافتن سیاره گنج کرده و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نکرده، بنابراین می‌توان او را یکی از بدترین شرورهای دیزنی دانست. اما با وجود اینکه او یک دزد دریایی حرفه‌ای است این‌طور، به نظر می‌رسد که اعمال خشونت آمیز غیرضروری را دوست ندارد و حتی در برخی از سکانس‌ها نیز می‌توان مشاهده کرد که از خلق و خوی ملایمی بهره‌مند است.
همین اخلاق ملایم، او را به دوست خوبی تبدیل می‌کند که می‌توان از مصاحبت با او لذت برد. به‌علاوه میل تمام نشدنی و سیری ناپذیر او برای کاوش در کهکشان، جدا از نیات شرورانه و بدخواهانه‌اش، باعث می‌شوند که دوستی با او یک ماجراجویی بزرگ و پایان ناپذیر باشد که قطعا هر کسی از آن لذت خواهد برد. علاوه‌براین سیلور به کرات نشان داده که می‌تواند در دوستی فردی قابل اعتماد باشد و برای دوستان خود به محرم اسرار خوبی تبدیل شود.
دیزنی
کاپیتان فدراسیون کهکشانی، گانتو شرور اصلی داستان «لیلو و استیچ» است. البته او یک شرور تمام عیار نیست، اما دوست دارد که در کارهای خود از زور و وحشیگری استفاده کند و به نظر می‌رسد از دستگیری و حبس کردن فراری‌ها بدون اینکه از آن‌ها سوالی بپرسد یا ببیند اصلا حرف حسابشان چیست، خوشحال می‌شود. کاپیتان گانتو از قوانین و مقررات پیروی می‌کند و دوست ندارد کسی او را مسخره کند. در حقیقت با کسی که فکر کند در حال مسخره کردن اوست به شدت برخورد می‌نماید.
این شخصیت، مشکلات و نقص‌های زیادی دارد، اما می‌تواند برای کسانی که به بازی کردن علاقه دارند، دوست خوبی باشد. زیرا او هرگز در بازی تقلب نمی‌کند و مطمئن می‌شود که بازیکنان دیگر هم تقلب نکنند. در واقع او با متقلبان به شدت برخورد خواهد کرد. به‌علاوه او می‌تواند دوست خوبی برای کسانی باشد که می‌خواهند در مورد اخلاقیات و پایبندی به قانون چیزهای جدیدی بیاموزند و علاوه‌براین چنین دوستانی می‌توانند به گانتو نیز کمک کنند تا اندکی اخلاقش را تغییر دهد، زیرا به نظر می‌رسد که او در این خصوص با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند هر چند این امید وجود دارد که بتواند اخلاقش را تغییر دهد.
دیزنی
در فیلم کارتونی «کتاب جنگل» دیزنی محصول سال ۱۹۶۷، شاه لویی زندگی مجللی دارد و گروه میمون‌هایش همواره در خدمتش هستند. این شخصیت یکی از آن کاراکترهایی است که تنها در فیلم «کتاب جنگل» ظاهر شد بنابراین یکی از تفاوت‌های کتاب و انیمیشن کتاب جنگل محسوب می‌شود. در حالی که این فرد، شرور داستان ما به حساب می‌آید اما آن‌قدرها هم بد نیست. شاه لویی از موسیقی جاز، مهمانی‌ها و غذاهای خوب لذت می‌برد و همین ویژگی‌ها باعث می‌شوند که دوست خوبی برایتان باشد زیرا قطعا از گشت و گذار با او لذت خواهید برد. اگرچه او نقطه‌ی مقابل شخصیت اصلی فیلم «کتاب جنگل» بود و دشمن او محسوب می‌شد، اما می‌تواند دوست خوبی برای برون‌گراها باشد، زیرا او بسیار برون‌گرا است. اما در واقع همه‌ی ما مهمانی خوب و پر از خوراکی و موسیقی جاز را دوست داریم. این‌طور نیست؟
دیزنی
در فیلم‌های «شیر شاه»، شرورهای زیادی وجود دارد، اما هیچ‌کدام به اندازه کفتارهای فیلم اول رفتاری دوستانه ندارند. این سه کاراکتر دوست داشتنی، بی‌چون و چرا طرفدار اسکار هستند و به نظر نمی‌رسد خودشان اراده‌ای داشته باشند. شنزی، بانزی و اد ثابت کردند که می‌توانند در برخی از سکانس‌ها ترسناک باشند و حتی وقتی آن خنده‌های موذیانه را از خود بروز می‌دهند ترسناک‌تر نیز جلوه می‌کنند.
در حالی که به نظر می‌رسد آن‌ها در تمام طول فیلم در حال خدمت کردن به اسکار هستند اما باز هم اوقات فراغت خود را به خنده و شوخی و انجام کارهای بامزه سپری می‌نمایند. در حقیقت این کفتارها برای کسانی که دوست دارند دوستانی خنده‌رو داشته باشند و از لحظاتشان لذت ببرند رفقای خوبی به شمار خواهند آمد.
منبع: screenrant


source

توسط techkhabari