تبلیغات این برنامه ها آشکارا به افراد کمک می کند تا از شرکای خود جاسوسی کنند.
«جستجوی Google» تبلیغاتی را برای سرویس‌های بدافزار نمایش می‌دهد که علیرغم ممنوعیت‌های خودخواسته شرکت برای چنین تبلیغاتی، به نظارت در زمان واقعی شرکای عاشقانه و همسران خود می‌بالند.
بر اساس تحقیقات شرکت امنیت تلفن همراه Certo Software و تایید شده توسط MIT Technology Review، سوالات جستجوی Google مربوط به ردیابی شرکای مانند همسر یا دوست دختر معمولاً تبلیغاتی را برای نرم‌افزار و خدماتی که صریحاً پیشنهاد جاسوسی از افراد دیگر را ارائه می‌دهند، نشان می‌دهد.
Stalkerware که به آن جاسوس‌افزار نیز گفته می‌شود، نرم‌افزاری است که برای نظارت مخفیانه شخص دیگری، ردیابی موقعیت مکانی، تماس‌های تلفنی، پیام‌های خصوصی، جستجوهای وب و ضربه‌های کلید طراحی شده است. چنین برنامه‌هایی که برخی از آنها رایگان هستند اما بیشتر آنها پولی هستند، معمولاً بدون شناسایی در پس‌زمینه تلفن اجرا می‌شوند یا به عنوان ماشین‌حساب‌ها، تقویم‌ها یا برنامه‌های تعمیر و نگهداری سیستم ظاهر می‌شوند.
گوگل در آگوست 2020 تبلیغاتی را ممنوع کرد که ترویج بدافزارها را تبلیغ می‌کنند. این خط‌مشی به‌روز شده تبلیغ محصولات یا خدماتی را که با هدف صریح ردیابی یا نظارت بر شخص دیگری یا فعالیت‌های او بدون مجوز آنها بازاریابی یا هدف‌گذاری می‌شوند، ممنوع می‌کند. نرم‌افزاری که برای نظارت بر شرکای صمیمی استفاده می‌شود در این دسته قرار می‌گیرد، اگرچه Google همچنان به تبلیغاتی که بازرسان خصوصی و محصولات یا خدمات نظارت بر کودک را تبلیغ می‌کنند اجازه می‌دهد.
شرکت‌هایی که پشت سرویس‌های stalkerware هستند، تبلیغاتی را در گوگل در برابر نتایج جستجویی مانند «تقلب برنامه جاسوسی»، «اپلیکیشن متن‌های همسر بخوانید» و «برنامه متن‌های دوست دختر بخوانید» خریداری می‌کنند.
تبلیغات مشاهده شده توسط MIT Technology Review حاوی عباراتی از جمله "برنامه برای دیدن پیام های متنی همسر"، "ببین که دوست دخترت به چه کسی پیام می دهد" و "مثل این است که دستگاه او را در اختیار دارد."
در وب سایت های خود، شرکت های stalkerware اغلب خود را به عنوان فروش نرم افزار نظارت بر کودکان قانونی برای والدین نگران معرفی می کنند. با این حال، Certo از یک ابزار تجزیه و تحلیل جستجو به نام Spyfu برای جستجوی تبلیغاتی که این شرکت ها در گوگل خریداری می کنند استفاده کرد. آن‌ها دریافتند که آن‌ها آگهی‌هایی را علیه شرایط مربوط به افرادی که به صورت دیجیتالی از شرکای خود جاسوسی می‌کنند، خریداری کرده‌اند. MIT Technology Review تصمیم گرفته است که نام این شرکت ها را برای جلوگیری از تبلیغات آنها اعلام نکند.
سخنگوی گوگل گفت: ما به تبلیغاتی که نرم افزارهای جاسوسی را برای نظارت شریک تبلیغ می کنند، اجازه نمی دهیم. ما تبلیغات مورد نظر را بررسی کرده‌ایم و آن‌هایی را که خط‌مشی ما را نقض می‌کنند حذف می‌کنیم.» از زمانی که MIT Technology Review تبلیغات را مورد توجه گوگل قرار داد، این شرکت برخی از آنها را از نتایج جستجو حذف کرد، اما نه همه آنها. به عنوان مثال، بررسی‌های MIT Technology دریافته است که جستجو برای «برنامه متن‌های همسر بخوانید» همچنان تبلیغاتی را برای نرم‌افزارهای نرم‌افزار بازمی‌گرداند.
در یک کنایه بی رحمانه، سیاست های فعلی گوگل در واقع شرکت های ضد جاسوس افزار را جریمه می کند. عباراتی مانند "Stop stalkerware, download our app" با ممنوعیت کلماتی مانند "stalkerware" مواجه می شوند.
یان پنفرات، مشاور ارشد سیاست گذاری در حقوق دیجیتال اروپا می گوید: کارهایی که شرکت هایی مانند گوگل برای بررسی تبلیغاتی که در شبکه های خود اجرا می کنند انجام می دهند، معمولا سطحی هستند. او درباره این سیستم‌های غربالگری می‌گوید: «آنها اغلب توسط الگوریتم‌ها خودکار می‌شوند و خیلی خوب کار نمی‌کنند». آنها اشتباهات زیادی مرتکب می شوند و تحقیقات بارها و بارها نشان داده است که دور زدن آنها بسیار آسان است.
در حالی که در ایالات متحده نصب نرم افزارهای استالکر بر روی تلفن بزرگسالان بدون رضایت خلاف قانون است، بازاریابی چنین برنامه هایی قانونی است. اگرچه بسیاری از شرکت‌ها سلب مسئولیت‌هایی را در وب‌سایت‌های خود نشان می‌دهند که می‌گویند نرم‌افزار آنها فقط برای مقاصد قانونی در نظر گرفته شده است، محکومیت‌های انگشت شماری برای نصب نرم‌افزار جاسوسی بر روی دستگاه‌های بزرگسالان ناآگاه وجود دارد.
در سپتامبر گذشته، کمیسیون تجارت فدرال در اولین اقدام در نوع خود، شرکتی به نام Support King را که تحت نام SpyFone فعالیت می کرد ، از تجارت نظارتی به دلیل برداشت غیرقانونی و به اشتراک گذاری اطلاعات خصوصی افراد و عدم اجرای اقدامات اولیه امنیتی محروم کرد. FTC گفت: زمانی که شرکت‌ها و مدیران آن‌ها به حریم خصوصی ما تجاوز می‌کنند، «ممنوعیت‌های نظارتی را تهاجمی خواهد کرد».
دیوید رویز، مدافع ارشد حریم خصوصی در گروه امنیتی Malwarebytes می‌گوید در حالی که بسیاری از برنامه‌های بدافزار به‌عنوان ابزار نظارت والدین برای مراقبت از کودکان فروخته می‌شوند، اما همان قابلیت‌هایی را ارائه می‌دهند که خدماتی که برای جاسوسی از همسران طراحی شده‌اند. «یک خانواده کامل از برنامه‌های کاربردی وجود دارد که مستقیماً می‌گویند، با نقل قول بدون نقل قول، مشکل شما از یک همسر خیانتکار را حل خواهند کرد. چیزی که فقط مضحک نیست، خطرناک است.»
سوء استفاده از فناوری یک مشکل به سرعت در حال رشد است. طبق گزارش مرکز آگاهی و منابع پیشگیری از تعقیب، سالانه حدود 1.5 میلیون آمریکایی از طریق نوعی فناوری تحت تعقیب قرار می گیرند، در حالی که موسسه خیریه خشونت خانگی بریتانیا Refuge گزارش کرده است که تعداد موارد سوء استفاده که نیاز به حمایت فنی تخصصی دارند بین آوریل 2020 و 97 درصد افزایش یافته است. می 2021.
تیم سوء استفاده از فناوری خیریه گفت که با بازماندگان «بی‌شماری» کار می‌کند که سوءاستفاده‌کنندگان به منظور ارعاب، آزار و اذیت و دستکاری آنها، نرم‌افزارهای استالکر را روی تلفن‌هایشان نصب کرده‌اند.
اما پیکرینگ، سرپرست سواستفاده از فناوری در Refuge می‌گوید: شنیدن اینکه این برنامه‌ها مستقیماً برای مجرمان عرضه می‌شوند بسیار نگران‌کننده است. شرکت‌های فناوری باید به سرعت برای حذف تبلیغاتی که مجرمان را قادر می‌سازد به ابزارهایی برای خواندن پیام‌های شرکای خود یا ردیابی مکان‌ها بدون اطلاع یا رضایت آنها دسترسی داشته باشند، اقدام کنند.
ما باید بدانیم که تعقیب سایبری، رفتاری خطرناک و تهدیدآمیز است، به همان شکلی که تعقیب در خیابان است.»
از آنجایی که شرکت‌ها فناوری‌های هوش مصنوعی خود را وارد کشور کرده‌اند، طرحی برای نحوه نظارت بر شهروندان ایجاد کرده است و به عنوان هشداری برای جهان عمل می‌کند.
یی-هنگ "پرسیوال" ژانگ پیشرو در تحقیقات شکر کمیاب بود. سپس همه چیز چسبناک شد.
Intrepid Response یک برنامه کمتر شناخته شده اما قدرتمند است که به پلیس اجازه می دهد به سرعت اطلاعات را در آژانس ها آپلود و به اشتراک بگذارد. اما برای اطلاعاتی که جمع آوری می کند چه می شود؟
اسناد به دست آمده توسط درخواست های سوابق عمومی نشان می دهد که Operation Safety Net، یک عملیات پلیسی گسترده در مینه سوتا، مدت ها پس از اینکه تلاش ظاهراً بسته شد، به پاسخگویی به اعتراضات ادامه داد.
پیشنهادهای ویژه، داستان های برتر، رویدادهای آینده و موارد دیگر را کشف کنید.
از اینکه ایمیل خود را ثبت کردید، متشکریم!
به نظر می رسد مشکلی پیش آمده است.
ما در ذخیره تنظیمات برگزیده شما با مشکل روبرو هستیم. سعی کنید این صفحه را بازخوانی کنید و یک بار دیگر آنها را به روز کنید. اگر همچنان این پیام را دریافت می‌کنید، با فهرستی از خبرنامه‌هایی که می‌خواهید دریافت کنید، از طریق customer-service@technologyreview.com با ما تماس بگیرید.
گزارش‌های عمیق ما نشان می‌دهد که اکنون چه خبر است تا شما را برای اتفاقات بعدی آماده کند.
اشتراک در برای حمایت از روزنامه نگاری ما
© 2022 بررسی فناوری MIT

source

توسط techkhabari