گوگل در جریان رویداد I/O خود، تیزری از تبلت پیکسل را هم منتشر کرد؛ محصولی که پیکسل تبلت نام داشته و در آن از تراشه‌ی تنسور استفاده خواهد شد.
گوگل امشب رویداد بسیار طولانی داشت. از قابلیت‌های نرم‌افزاری گرفته که معرفی آن‌ها بیش از یک ساعت به طول انجامید، تا محصولات سخت‌افزاری که یکی پس از دیگری معرفی شدند. پیکسل ۶a، پیکسل واچ و پیکسل بادز پرو، از جمله سخت‌افزارهایی بودند که امشب شاهد رونمایی از آن‌ها بودیم. اما مهم‌تر از همه، محصولی است که گوگل تاکنون به صورت جدی نمونه‌ای از آن را تولید نکرده؛ پیکسل تبلت.
اینطور که به نظر می‌رسد، شرکت آمریکایی می‌خواهد به بازار تبلت‌ها برگردد و نخستین محصولی هم که وظیفه دارد حضور آن را در بین رقبا اعلام کند، پیکسل تبلت خواهد بود. این محصول هم از تراشه‌ی تنسور که منحصرا برای محصولات گوگل طراحی می‌شود بهره خواهد برد. متأسفانه پیکسل تبلت تا قبل از سال ۲۰۲۳ راهی بازار نخواهد شد اما گوگل مدعی شد از اینکه می‌داند مردم چه کاری می‌توانند با آن انجام دهند، بسیار هیجان‌زده است و نمی‌تواند دیگر آن را به صورت یک راز نگه دارد.
در سال ۲۰۲۳، نسل سوم از تراشه‌های تنسور طراحی می‌شوند. گوگل پیکسل ۷ و ۷ پرو طبق گفته‌های شرکت با تراشه‌ی تنسور ۲ راهی بازار خواهند شد و کسی نمی‌داند چه پیشرفت‌هایی از لحاظ هوش مصنوعی و موتور عصبی خواهند داشت. البته خود گوگل که ادعاهای زیادی پیرامون آن مطرح کرد که همین باعث می‌شود فکر کنیم نسل سوم، یعنی همان تراشه‌ای که در پیکسل تبلت استفاده می‌شود، بسیار قدرتمندتر از نسل کنونی خواهند بود، طوری که گوگل آن را «کاربردی‌ترین تبلت» برای مردم می‌داند.
از لحاظ طراحی، این محصول کاملا عادی است؛ حواشی نسبتا زیاد، لبه‌های منحنی، دوربین سلفی کوچک در قسمت بالای نمایشگر و یک دوربین هم روی پنل پشتی از جمله مشخصه‌های ظاهری این تبلت به حساب می‌آیند. بیش از این، هیچ اطلاعات دیگری در رابطه با این تبلت منتشر نشده است. شما می‌توانید تصاویر این محصول را در زیر مشاهده کنید.
منبع: PhoneArena


source

توسط techkhabari