یک محقق ایرانی در کالیفرنیا نوعی گجت پوشیدنی ساخته است که با قرار گرفتن روی بازو می تواند مولفه های سلامتی مانند قندخون ضعف عضلات و سطح الکل خون را در باشگاه اندازه‌گیری کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، نمونه اولیه گجت پوشیدنی ساخت محقق ایرانی به طور جداگانه امکان نظارت بر […]
یک محقق ایرانی در کالیفرنیا نوعی گجت پوشیدنی ساخته است که با قرار گرفتن روی بازو می تواند مولفه های سلامتی مانند قندخون ضعف عضلات و سطح الکل خون را در باشگاه اندازه‌گیری کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، نمونه اولیه گجت پوشیدنی ساخت محقق ایرانی به طور جداگانه امکان نظارت بر ۳ مولفه مربوط به سلامت را در لحظه خواهد داشت. این دستگاه همانند یک برچسب با سوزن های میکروسکوپی روی بازو قرار می گیرد. سوزن ها نیز وظیفه بررسی مایعات زیر پوست و دریافت اطلاعات را بر عهده خواهد داشت. سپس به صورت بی‌سیم این داده ها به یک اپلیکیشن ارسال خواهد شد.
 این گجت پوشیدنی در آینده و با تجاری سازی می تواند برای بیماران مبتلا به دیابت مورد استفاده قرار بگیرد. جوزف وانگ استاد مهندسی نانو دانشگاه کالیفرنیا و نویسنده این تحقیق می گوید: در واقع برچسب ساخته شده نوعی آزمایشگاه کامل روی پوست محسوب می شود. همچنین گجت ساخته شده اندازه گیری این نشانگرهای زیستی را به طور همزمان و مداوم انجام میدهد. به طوری که کاربران می توانند در حین انجام فعالیت های روزانه بر این مولفه های سلامتی نیز نظارت کنند.
دستگاه های نظارتی دیگر که تاکنون وارد بازار شده اند تنها یک نشانگر سلامتی را اندازه‌گیری می کردند اما اطلاعات آنها به اندازه کافی برای مدیریت موثر بیماری مانند دیابت برای کاربران موثر نبود. در این تیم فرشاد تهرانی محقق ایرانی نیز حضور داشته است. وی به عنوان یکی از نویسندگان این پروژه می گوید: با استفاده از ابزار ساخته شده امکان بررسی افزایش یا کاهش سطح گلوکز خون با توجه به رژیم غذایی و ورزش و حتی نوشیدن مشروبات الکلی اندازه گیری خواهد شد. به طوری که با کمک این داده های آماری می توان کیفیت زندگی را نیز افزایش داد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط techkhabari