در حالیکه طی ماههای اخیر خبرهای مختلفی در مورد ورود اینستاگرام به دنیای NFT در فضای مجازی منتشر شده بود اکنون مارک زاکربرگ به طور رسمی اعلام کرد این کمپانی آزمایش NFT روی اینستاگرام را آغاز خواهد کرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا و طبق گفته آدام ماسری رئیس اینستاگرام اکنون آزمایش قابلیت نمایش […]
در حالیکه طی ماههای اخیر خبرهای مختلفی در مورد ورود اینستاگرام به دنیای NFT در فضای مجازی منتشر شده بود اکنون مارک زاکربرگ به طور رسمی اعلام کرد این کمپانی آزمایش NFT روی اینستاگرام را آغاز خواهد کرد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا و طبق گفته آدام ماسری رئیس اینستاگرام اکنون آزمایش قابلیت نمایش NFT در فید، استوری و پیام ها توسط برخی کاربران آمریکایی اینستاگرام انجام میشود.
این کاربران برای نمایش اطلاعات هر NFTی نیز همانند پروفایل یا محصولات با نام Digital Collectibles تگ خواهند شد. بدین ترتیب تنها با کلیک کاربر روی تگ امکان اطلاع از نام خالق اثر و مالک آن وجود دارد. ماسری در مورد این قابلیت ادامه داد: آزمایش ابتدایی در مقیاس کوچک انجام خواهد گرفت تا نقایص این پروژه در اینستاگرام مشخص شود. از طرفی ورود یکباره این قابلیت امکان ایجاد بی اعتمادی در کاربران نیز خواهد کرد.
به گفته ماسری NFT و فناوری های بلاک چین و Web3به شکل غیر متمرکز هستند. اما پلتفرم اینستاگرام اساساً متمرکز است و این مورد نیز می‌تواند در آینده چالشی برای این پلتفرم باشد. به گفته کریستین پای سخن گوی متا NFTهای ضرب شده اکنون روی بلاک چین های اتریوم و پولیگان پشتیبانی می‌شوند و در آینده نیز سولانا و فلو نیز به آنها اضافه خواهد شد.
به گفته آدام ماسری حضور ان اف تی روی پلتفرم اینستاگرام باعث آشنایی وسیع‌تر مردم در این زمینه خواهد شد. پیش از این نیز توییتر به دنیای ان اف تی ها پیوسته بود. از این پس در صورت وجود ان اف تی در هر پست شاهد آیکون های شش ضلعی روی آن پست خواهیم بود.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط techkhabari