بازی «شوالیه‌ی گاتهام» (Gotham Knights) که جدیدترین بازی بتمن ساخته‌شده توسط شرکت سرگرمی‌های تعاملی برادران وارنر است. این بازی قرار بود در ابتدا هم برای کنسول‌های نسل هشتمی و هم برای کنسول‌های نهمی و کامپیوترهای شخصی عرضه شود اما اکنون ناشر بازی بیان کرده که دیگر خبری از نسخه‌ی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان نخواهد بود.
به‌تازگی شرکت سرگرمی‌های تعاملی برادران وارنر تریلر جدیدی از گیم‌پلی بازی شوالیه‌ی گاتهام منتشر کرده است که به‌صورت مفصل به ویژگی‌های گیم‌پلی بازی و نحوه‌ی بازی کردن با دو تا از شخصیت‌های قابل بازی یعنی نایت‌وینگ و رد هود ارائه می‌کند. با این حال، نمایش گیم‌پلی این اثر که خود جای بحث مفصل دارد، تنها اتفاق و خبر مهم آن‌ها نبود، بلکه شرکت برادران وارنر اعلام کرد که بازی شوالیه‌های گاتهام برای ارائه‌ی بهترین تجربه‌ی گیم‌پلی‌ ممکن برای بازیکنان فقط قرار است برای پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس/ اس و کامپیوترهای شخصی عرضه شود و دیگر قرار نیست بازی برای کنسول‌های نسل هشتمی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان در دسترس قرار گیرد.
هنگامی که شرکت سرگرمی‌های تعاملی برادران وارنر و استودیو توسعه‌دهنده‌ی بازی یعنی شعبه‌ی وارنر برادرز گیم مونترال در ماه اوت ۲۰۲۰ بازی شوالیه‌های گاتهام را معرفی کردند، این اثر یک بازی بین‌نسلی بود اما به نظر می‌رسد که زمان طولانی توسعه‌ی بازی تأخیر خوردن آن باعث شده که این اکشن – ماجراجویی کوآپ تنها به پلتفرم‌های نسل فعلی محدود شود. این اولین بار نیست که برادران وارنر چنین کاری را می‌کند.
gotham knights
در اوایل نسل هشتم هم در حالی که آن‌ها قبلاً اعلام کرده بودند که مورتال کامبت ۱۰ برای کنسول‌های نسل هفتم و نسل هشتم عرضه خواهد شد اما پس از مدتی حرف خود را پس گرفتند. با توجه به چیزی که در تریلر جدید دیدیم، به احتمال زیاد ضعف سخت‌افزاری کنسول‌های نسل هشتم دلیل این تصمیم نبوده زیرا ما گرافیک‌های بسیار بهتری را نسبت به شوالیه‌های گاتهام در کنسول‌های نسل هشتم دیده‌ایم. به احتمال بسیار بالا زحمت پورت کردن آن به‌قدری بوده که سازندگان تصمیم گرفته‌اند از خیر آن بگذرند و احتمالاً نتوانسته‌اند نتیجه‌ی قابل‌قبولی را روی کنسول‌های نسل هشتم بگیرند.
شاید این تصمیم سازندگان تصمیم چندان بدی هم برای شوالیه‌های گاتهام نباشد چراکه با توجه به سابقه‌ی برادران وارنر احتمالاً در صورت عرضه‌ی بازی برای دستگاه‌های نسل هشتم یک پورت افتضاح را می‌دیدیم. بلایی که در اوایل نسل هشت برای بازی «سرزمین میانه: سایه‌های موردور» اتفاق افتاد. آن اثر برای هر دو نسل عرضه شد اما پورت نسل هفت آن به معنای واقعی کلمه یک افتضاح تمام‌عیار بود.
این بازی قرار است در تاریخ ۳ آبان ۱۴۰۱ (۲۵ اکتبر ۲۰۲۲) عرضه شود. این بازی که شما را در دنیای شهر گاتهام قرار می‌دهد، دارای چهار شخصیت قابل بازی شامل رابین، نایت‌وینگ، رد هود و بت‌گرل خواهد بود. تریلر جدید منتشر شده به ما نشان می‌دهد که بازی شوالیه‌های گاتهام تفاوت زیادی با سری بازی‌های تحسین‌شده‌ی بتمن آرکام شرکت راک‌استدی دارد.
منبع: Polygon
صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگمن فقط می تونم ایکس باکس سری اس بخرم معلوم هم نیست اینده این کنسول چی می شه

source

توسط techkhabari