براساس مستندات منتشر شده از سوی سامسونگ الکترونیکس تحت عنوان «طیف 6G: گسترش مرزها»ظاهرا این شرکت برنامه‌های خود را برای توسعه شبکه 6G دنبال می‌کند.
به گفته سونگ‌هیون چوی معاونت اجرایی سامسونگ و رئیس مرکز تحقیقات مخابراتی پیشرفته، آنها مسیر درک، توسعه و استانداردسازی فناوری ارتباطاتی 6G را از مدت‌ها پیش آغاز کرده‌اند. وی در ادامه می‌گوید:
«ما متعهد هستیم تا پیش‌قدم شویم، یافته‌های خود را به اشتراک بگذاریم و با نشر ابتکارمان تجربه اتصال فوق‌العاده‌ای را به زندگی مردم بیاوریم.»
به عبارت دیگر این غول دنیای فناوری کار برای ارائه استاندارد نسل بعد به بازار را آغاز کرده است.
بنا به گزارشات موجود، شبکه6G نیازمند طیفی از پهنای باند فوق وسیع است که گستره آن «از صد‌ها مگاهرتز تا ده‌ها گیگاهرتز» است، به بیان ساده‌تر این حجم از پهنای باند اجازه می‌دهد تا هولوگرام‌های های‌فای موبایل و واقعیت گسترش‌یافته (XR) به حقیقت بدل شوند.
سامسونگ همچنین روی ارتقای پوشش شبکه 6G نیز کار می‌کند، به همین منظور تمامی باندهای موجود را به 6G اختصاص داده که باند پایین زیر 1 گیگاهرتز، باند میانی 1 الی 24 گیگاهرتز و حتی باندهای بالا که طیف آنها از 24 تا 300 گیگاهرتز است، را شامل می‌شوند.
بنا به ادعای سامسونگ سرعت 6G می‌تواند به میزان 1 ترابیت در ثانیه برسد که حدود 50 برابر سریع‌تر از سرعت 20 گیگابیت در ثانیه شبکه‌های 5G است.
گفتنی است که سامسونگ توانست طی آزمایشات خود در مسافت 15 متر از فضای داخلی به نرخ داده 6 گیگابیت برسد، این مقدار در مسافت 30 متر 12 گیگابیت بود و در مسافت 120 متر همچنان توانست به نرخ داده 2.3 گیگابیت دست پیدا کند.
در پایان لازم به ذکر است که سامسونگ در نظر دارد تا جزئیات بیشتری درباره یافته‌هایش از شبکه 6G به اشتراک بگذارد، به همین خاطر بایست منتظر اخبار بیشتری در این رابطه بود.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط techkhabari