جزو آن دسته افرادی هستید که به راحتی تحت تأثیر شرایط منفی قرار گرفته و استرس می‌گیرند؟ گاهی اوقات از شدت استرس نمی‌توانید چشم روی هم بگذارید؟ نمی‌خواهید از داروهای مسکن و آرام‌بخش استفاده کنید و به دنبال راه ساده‌تری می‌گردید؟ آنچه که در این مطلب قرار است بخوانید، در حقیقت راه حل مشکل شماست. چرا که می‌خواهیم اپلیکیشنی را با نام Fluid Simulation به شما معرفی کنیم که اگرچه یک اپ ساده است اما می‌تواند معجزه کند!
این روزها شرایط به گونه‌ای رقم خورده که افراد زیادی به خاطر مشکل استرس و اضطراب، نمی‌توانند به بهترین شکل ممکن روی کاری که باید به درستی آن را انجام دهند، تمرکز داشته باشند. دلایل زیادی برای وجود چنین مشکلاتی وجود دارد، اما اگر می‌دانید مشکل شما آن قدری نیست که به پزشک و روان‌شناس برای حل آن نیاز باشد و در عین حال نمی‌دانید چطور باید با این قضیه کنار بیایید، پیشنهاد می‌شود به ابزارهای فناوری شانسی بدهید.
آنچه که فکر می‌کنیم می‌تواند به شما در کاهش میزان استرس و بی‌حوصلگی کمک کند، یک اپلیکیشن ساده و جالب با نام Fluid Simulation است. توسعه‌دهنده روسی Pavel Dobryakov، این اپلیکیشن را که در واقع از آن به عنوان یک بازی هم یاد می‌شود طراحی کرده تا بتواند به کاربران مضطرب کمک کند و واقعاً هم در این زمینه عملکرد موفقی داشته است. این موضوع را نه با ادعای ما بلکه با امتیاز ۴٫۸ در پلی استور و ۴٫۹ در اپ استور و همچنین کاربران میلیونی آن متوجه خواهید شد.
اپلیکیشن Fluid Simulation
اگر دقت کرده باشید، گاهی اوقات یک سری ویدیو منتشر می‌شود از کارهایی که انجام دادن آن‌ها لذت زیادی دارد. مثلا پاک کردن گرد و خاک از روی سطوح صاف، بازی کردن با خمیر اسلایم، رنگ‌آمیزی یک سطح و بسیاری موارد دیگر که در عین سرگرم‌کننده بودن، شما را از شرایط استرس‌زای محیط هم دور می‌کنند.
ایده‌ی خاص و منحصر به فرد طراحان اپلیکیشن Fluid Simulation این بوده که با جلوه‌های بصری، شما را مجذوب خود کنند. در نتیجه شما در طول تجربه‌ی این اپ، غالبا با رنگ‌ها و حالت‌های مختلف آن‌ها سر و کار دارید. کاری که شما انجام می‌دهید، مشاهده‌ی ترکیب شدن رنگ‌های جذاب و زیبا با یکدیگر است. تا به حال پخش شدن یک رنگ یا جوهر در آب را دیده‌اید؟ حال تصور کنید قرار است این رویداد را در نمایشگر گوشی و با جلوه‌های گرافیکی بی‌نظیری تماشا کنید؛ آن هم توسط خودتان.

اما صبر کنید! اگر با خود فکر می‌کنید که فقط مشاهده‌ی یک فرآیند چطور می‌تواند تأثیری در روند کاهش استرس شما داشته باشد، باید بگوییم اپلیکیشن یادشده به گونه‌ای طراحی شده که حس می‌کنید خودتان رنگ‌ها را با یکدیگر ترکیب می‌کنید؛ حسی به شما القا می‌شود که گویا در حال حرکت دادن رنگ‌ها در بستری سیال و روان مثل آب هستید. افکت‌ها و جلوه‌های ایجاد شده بعد از پخش رنگ‌ها به قدری شگفت‌انگیز هستند که در همان چند دقیقه‌ی اول، می‌توانید آرامش خود را بدست بیاورید. به خصوص اینکه می‌توانید رنگ‌ها، کیفیت انیمیشن‌های بازی و وضوح آن‌ها، شکل و نحوه‌ی حرکت رنگ‌ها و مواردی از این دست را طبق سلیقه‌ی خود تغییر دهید تا بتوانید جذابیت بازی را دوچندان کنید. شاید فکر کنید این ادعا اغراق‌آمیز است اما فقط کافی است Fluid Simulation را نصب کرده و به درستی این ادعا پی ببرید.
در اپلیکیشن Fluid Simulation، شما با قوانین دروغین سر و کار ندارید. تیم توسعه‌دهنده تلاش کرده تا جایی که امکان دارد، بازی را طبق قوانین فیزیک طراحی کند. بدین ترتیب حتی اگر با قوانین رنگ‌ها آشنایی دارید و در عین حال دچار استرس و اضطراب هستید، به شکلی کاملا واقعی می‌توانید به اعصاب خود مسلط شوید. به خصوص اگر در تنظیمات، کیفیت انیمیشن‌ها را افزایش دهید.
اپلیکیشن Fluid Simulation
علاوه بر این‌ها، این اپلیکیشن یک اپ مخصوص تصویر زمینه هم به حساب می‌آید که می‌توانید به لطف آن، از جلوه‌های دوست‌داشتنی این اپلیکیشن به عنوان تصویر زمینه‌ی گوشی خود هم استفاده کنید تا بتوانید این جلوه‌های بی‌نظیر را در صفحه‌ی اصلی گوشی، تبلت یا دسکتاپ خود هم داشته باشید.
شاید تنها نکته‌ی منفی که در رابطه با این اپلیکیشن وجود دارد این است که از جلوه‌ی صوتی پشتیبانی نمی‌کند. این یعنی اگر بخواهید تمرکز کافی داشته باشید، باید وارد یک محیط آرام شوید و ترکیب رنگ‌ها را با وجودتان حس کنید که قطعا این موضوع می‌تواند تأثیر بیشتری روی آرامش شما داشته باشد اما اگر جلوه‌ی صوتی هم وجود داشت، به شخصه بیشتر آن را می‌پسندیدم.
اگر با این همه توضیحات، باز هم فکر می‌کنید یک اپلیکیشن نمی‌تواند در آرامش ذهن به شما کمک کند، پیشنهاد می‌شود یک‌بار هم که شده Fluid Simulation را نصب کرده و به آن این شانس را بدهید که پتانسیل بالای خود را به شما ثابت کند. توجه داشته باشید این بازی به آرامش ذهنی کودکان هم کمک زیادی می‌کند. بنابراین خواندن را متوقف کرده و روی لینک‌های زیر کلیک کنید تا بتوانید به شگفت‌انگیزترین شکل ممکن، استرس خود را کنترل کنید.source

توسط techkhabari