همواره در دنیای بازی‌های ویدئویی ربات‌ها جایگاه خاصی داشتند. این موجودات نه تنها به عنوان دشمن، بلکه به عنوان دوست و یک شخصیت مهم نیز در عناوین مختلف حضور دارند. بسیاری از ربات‌ها دارای احساس بوده و رفتارهایی نشان می‌دهند که از برخی انسان‌ها هم بر نمی‌آید.
به طور کلی ربات‌ها طرفداران بسیاری داشته و به همین دلیل بسیاری از بازی‌ها تنها با افزودن یک کاراکتر ربات به محبوبیت خود می‌افزایند. به طور کلی علاوه بر رفتار این موجودات، قابلیت‌های آن‌ها نیز جذاب است. برای مثال اکثراً دارای سلاحی هستند که آن‌ها را به شدت قوی می‌کند. برخی نیز قابلیت پرواز دارند و موارد دیگر.
شخصیت‌های رباتی زیادی در عناوین مختلف وجود دارند. به همین علت انتخاب بهترین مورد به شدت دشوار است. با اینحال تعدادی از آن۲ها چنان در بازی تأثیرگذار بودند، که نمی‌توان از آن‌ها چشم پوشی کرد. اگر شما نیز طرفدار این موجودات دوست داشتنی هستید، این مقاله مخصوص شماست. ما در لیست زیر سعی کردیم تا بهترین ربات‌های دنیای بازی‌های ویدئویی را انتخاب کنیم. پس با ما همراه باشید.
از بازی: Gyromite و Stack Up (وسیله‌ی جانبی برای تجربه‌ی این بازی‌ها روی کنسول ان‌ای‌اس)
سال معرفی: ۱۹۸۵
ربات «راب» یک وسیله‌ی جانبی برای دو بازی کنسول ان‌ای‌اس است و کاربرد بسیار جالبی به هنگام بازی دارد. او خودش کلید دسته‌ی اول را با توجه به فرمان دسته‌ی دوم می‌فشارد.
این ربات در دنیای شرکت نینتندو حضور دارد. در اصل راب در یک بازی کامپیوتری حضور نداشت. با این حال حضور آن در سیستم نینتندو به شدت اهمیت دارد. این ربات در جعبه جایرومایت (Gyromite) و استک آپ (Stack Up) کنسول ان‌ای‌اس (NES) حضور داشت. یکی از عوامل موفقیت این کنسول نیز، همین ربات دوست داشتنی بود. البته ساخت راب پس از چند سال متوقف شد.
در دوران کنسول ان‌ای‌اس، بازی‌های ویدئویی چندان مطرح نبودند. به همین دلیل گیمینگ نیز به سمت نابودی به پیش می‌رفت. حضور راب و به طور کلی کنسول نینتندو باعث شد تا تحول عظیمی در گیمینگ رخ دهد. در حال حاضر نیز راب در عناوین مختلف به عنوان یک کاراکتر جانبی حضور دارد.
از بازی: Detroit Become Human
سال معرفی: ۲۰۱۸
بهترین ربات
در بازی دیترویت: انسان شوید (Detroit: Become Human) ربات‌ها یا به نوعی اندرویدهای بسیاری وجود داشتند. با اینحال یکی از آن‌ها به شدت مورد توجه واقع شد. کانر در اصل ساخته شده تا به پلیس‌ها در زمینه کارآگاهی کمک کند. سرنوشت کانر به طور کامل به بازیکن بستگی دارد. به این معنا که می‌تواند انقلاب کرده یا اینکه رئیس شرکت را بکشد و مانند نسخه‌های قبلیش خاموش شود.
در اصل جالبی این شخصیت هم همین است که شما سرنوشت آن را تعیین خواهید کرد. دیوید کیج (David Cage) در زمینه شخصیت پردازی بسیار خوب عمل کرده و شما متوجه تغییر در رفتار این ربات خواهید شد. بسیاری از انتخاب‌های کانر دشوار بوده و به همین دلیل لایق جایگاه بالاتری از شماره ۹ است.
از بازی: Shin Megami Tensei Persona 3
سال معرفی: ۲۰۰۷
aigis
ایجیس نیز شباهت‌هایی به کانر دارد. او در دنیای مجموعه پرسونا (Persona) حضور داشته و در شماره ۳ راه جدیدی برای خود انتخاب می‌کند. او به شخصیت اصلی بازی بیش از حد اطمینان کرده و به همین دلیل حتی در مبارزه خود را برای او فدا می‌کند. زمانی که او دوباره باز می‌گردد، احساساتی پیدا می‌کند که باعث می‌شود رابطه بهتری با S.E.E.S داشته باشد.
در کنار داستان کلی، ایجیس یک ربات به شدت قدرتمند است. او دارای چندین سلاح بوده و می‌تواند به روش‌های مختلف دشمنان خود را از بین ببرد. نکته جالب اینجاست که محبوبیت ایجیس به حدی زیاد بود که در عناوین بعدی پرسونا نیز حضور داشته باشد. البته در پرسونا ۵ حضور ندارد.
از بازی: Overwatch
سال معرفی: ۲۰۱۶
بسشن یکی از بهترین شخصیت‌ها برای شروع تجربه بازی اورواچ است.
در بازی اورواچ (Overwatch) کاراکترهای بسیار خاصی وجود دارند. از یک ربات نینجا گرفته تا گوریلی که صحبت می‌کند! نکته جالب در مورد بسشن این است که تنها بیپ بیپ می‌کند. به همین دلیل نمی‌توان گفت دیالوگ خاصی دارد. بسشن یکی از تنها بازماندگان فاجعه امنیک (Omnic Crisis) است. جایی که ربات‌ها علیه انسان‌ها قیام کرده و افراد زیادی را از بین بردند. او که زمانی با یک ارتش به مبارزه می‌رفته، حال تنها همراهش یک پرنده است.
اگر داستان را در نظر نگیریم، بسشن یکی از کرکترهای بسیار خوب در بازی است. اگر شما به دنبالب یک مبارزه راحت و بدون چالش هستید، قطعاً باید آن را انتخاب کنید. بسشن نه تنها تبدیل به یک مسلسل شده بلکه قابلیت ترمیم خودش را هم دارد. از طرفی محدوده شلیک بسیار زیادی نیز دارد. اگر در اورواچ تازه‌کار هستید، قطعاً یکی از بهترین کرکترها برای شما بسشن است.
از بازی: Cave Story
سال معرفی: ۲۰۰۴
بهترین ربات
کوت نیز یکی از ربات‌هایی است که زیاد صحبت نمی‌کند. او بدون هیچ خاطره‌ای از خواب بیدار شده و در تلاش است تا هویتش را پیدا کند. د کنار آن او باید به میمیگا (Mimiga) کمک کند تا از خطر نجات پیدا کند. کوت توانایی استفاده از سلاح‌های زیادی را دارد. همینطور اینکه می‌تواند خود را به سرعت بهبود دهد. کوت احساسات چندانی ندارد و همین شاخصه اصلی ربات بودن او است.
کرلی بریس، دستیار کوت است. او به شدت احساساتی است! نکته جالب اینجاست که نام این دو کاراکتر بر اساس دو کلید از روی کیبورد انتخاب شده است.
از بازی: NieR Automata
سال معرفی: ۲۰۱۷
توبی یکی از محبوب‌ترین ربات‌های تاریخ بازی‌های ویدئویی است.
توبی یکی از کاراکترهای اصلی بازی نیر اوتوماتا (Nier: Automata) است. سرنوشت او نیز به انتخاب‌های بازیکنان بستگی دارد. توبی یک اندروید بوده که برای مبارزات تن به تن طراحی شده است. با اینحال قسمت احساسی مخفی‌ای نیز دارد. این بخش زمانی نمایان می‌شود که ناین اس (۹S) را ملاقات می‌کند.
در کنار داستان کلی بازی، توبی به شدت در مبارزات ماهر است. همینطور اینکه دارای قابلیت‌های خاص خود بوده و قدرت زیادی نیز دارد. توبی نیز مانند برخی موارد دیگر در این لیست، در عناوینی غیر از نیر حضور داشته است.
از بازی: Chrono Trigger
سال معرفی: ۱۹۹۵
chrono trigger robo
روبو در بازی کرونو تریگر (Chrono Trigger) حضور دارد. او در بخش آینده بازی بوده و توسط گروهی از مهندسان زنده می‌شود. از لحاظ ظاهری او مشابه ربات‌های دشمن است. با اینحال به طور کلی آرام‌تر و درون‌نگرتر است. او در تلاش است تا مانند انسان‌ها بشود و تا حدی هم موفق می‌شود.
نکته جالب اینجاست که برخلاف چیزی که گفته شد، فکر نکنید روبو ضعیف است. روبو قدرتمندترین شخصیت گروه بوده و توانایی مبارزه زیادی دارد. همینطور اینکه هیچ نقطه ضعفی ندارد. به همین علت در مبارزات به شدت کاربردی است. همینطور اینکه به راحتی می‌تواند با شخصیت‌های دیگر گروه هماهنگ شود.
از بازی: Ratchet and Clank
سال معرفی: ۲۰۰۲
کلنک یک کاراکتر بسیار مهم در این مجموعه بازی است.
در بازی رچت اند کلنک (Ratchet and Clank) یکی از کاراکترهای به شدت کلیدی، کلنک است. او با رچت همکاری کرده تا موانع را از بین ببرند و به سمت هدفشان حرکت کنند. کلنک در موارد بسیاری توانمندی زیادی از خود نشان داده است. یکی از قابلیت‌های مهم کلنک، راهنمایی‌های خوب او به رچت است. این رویه به حدی شده که رچت در اکثر موارد از او سؤال می‌پرسد.
در کنار موارد گفته شده، کلنک قابلیت‌های خاص خود را دارد. برای مثال دارای یک جت پک (Jet Pack) است. همینطور اینکه آنتنی که دارد باعث می‌شود توانایی کنترل ربات‌های کوچک را داشته باشد. البته نباید از اینکه کلنک یک بازیگر مشهور هم هست، بگذریم!
از بازی: Portal
سال معرفی: ۲۰۰۷
شخصیت پردازی بسیار خوب این بازی باعث شد تا گلادوس حس خاصی را به بازیکنان بدهد.
گلادوس در عناوین پرتال (Portal) حضور دارد. از همین ابتدا باید گفت که گلادوس یکی از بهترین صداها را نه تنها در لیست بلکه در کل تاریخ بازی‌های ویدئویی دارد. در اصل همین صدا باعث شده تا یکی از بهترین شخصیت منفی‌ها هم باشد. اگر ظاهر رباتی او را کنار بگذاریم، درون گلادوس یک زن است که تنها اتفاقات خوب را برای همراهان خود می‌خواهد.
زمانی که شما با گذشته گلادوس آشنا شوید، متوجه خواهید شد که زندگی سختی داشته است. ارتباط او نیز با شخصیت اصلی بازی هم بامزه و هم عجیب است. داستان بازی پرتال به خوبی گلادوس را پرورش داده و به کمک آن پرده از رازهای بازی بر می‌دارد. به همین دلیل است که جایگاه دوم را بدست آورده است.
از بازی: Mega Man
سال معرفی: ۱۹۹۳
ایده مگامن از همان ابتدا آنقدر خلاقانه بود که باعث شد جایگاه خود را بعد از چندین سال از دست ندهد.
کمتر کسی پیدا می‌شود که با مگامن آشنا نباشد. قطعاً از همان ابتدای لیست مشخص بود که مگامن جایگاه خاصی در آن خواهد داشت. کپکام توانست با این کرکتر به خوبی حضور ربات در بازی‌ها را جا بیاندازد. عناوین اولیه مگامن به شدت پرطرفدار بوده و عملکرد بهتری نیز از عناوین جدید داشتند.
یکی از نکات جالب عناوین قدیمی قابلیت تقلید از دشمنان بود. چیزی که به ندرت در عناوین زمان عرضه مشاهده می‌شد و به همین دلیل مگامن جایگاه خاصی در میان گیمرها پیدا کرد. حتی با گذشت چندین سال نیز همچنان این سری بازی و این کرکتر محبوب است.
***
حال نظر شما چیست؟ آیا به نظر شما رباتی وجود دارد که جایش در این لیست خالی باشد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
منبع: TheCenturionereport.com
صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ


source

توسط techkhabari