کمپانی الکترونیک آرتز اعلام کرده است که به زودی آزمایش قابلیت کراس‌پلی بازی فیفا ۲۲ را روی کنسول‌های ایکس‌باکس سری اکس و اس، پلی‌استیشن ۵ و سرویس گوگل استیدیا آغاز خواهد کرد. هیچ تاریخ دقیقی به جز «آینده‌ی نزدیک» توسط کمپانی ارائه نشده اما این ناشر تایید کرده که این قابلیت از مسابقات آنلاین به صورت فصلی و دوستانه پشتیبانی خواهد کرد.

گوران پوپوویچ به عنوان یکی از اعضای دفتر الکترونیک آرتز در ونکوور کانادا در این باره گفت:
در حالی که می‌خواهیم تا حد ممکن بازیکنان خود را قادر به بازی با دوستان خود و دیگران کنیم، این قابلیت را به این دو حالت محدود کردیم تا شانس ورود مشکلات جدید به بازی را کاهش دهیم. ما مطمئن هستیم که با اطلاعات و بازخورد‌هایی که از این دو حالت دریافت می‌کنیم، در مورد نحوه‌ی اجرای قابلیت کراس‌پلی در بازی‌های بعدی درک بیشتری خواهیم داشت.

هنگامی که فیفا ۲۲ برای دریافت این قابلیت آزمایشی به‌روزرسانی شود، بازیکنان می‌توانند از طریق ویجتی که در گوشه‌ی سمت راست پایین منوی اصلی قرار دارد، از آن استفاده کنند. همچنین در این حالت، در صورتی که دوست شما هم این قابلیت را فعال کرده باشد، نوع پلتفرم او را می‌توانید مشاهده کنید.

فیفا 22
عدم وجود قابلیت کراس‌پلی در فیفا یکی از موارد عجیب بازی بوده است، به خصوص در مقایسه با سایر بازی‌های چند نفره که در حال حاضر از آن پشتیبانی می‌کنند. اکنون که فیفا ۲۲ از طریق اشتراک PS Plus در دسترس بسیاری از بازیکنان قرار گرفته، قطعا کاربران آن افزایش خواهند یافت و نیاز به این قابلیت بیشتر احساس می‌شود. گفتنی است که با اشتراک ذکر شده تنها به نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ بازی دسترسی خواهید داشت.

از طرفی آینده‌ی بازی در الکترونیک آرتز زیر سوال است، زیرا اندرو ویلسون، مدیر عامل این کمپانی، در یک جلسه‌ی داخلی اطلاعات بیشتری در مورد اختلاف احتمالی آن‌ها با سازمان فیفا فاش کرده است. او بیان کرده که بازی‌‌های محبوب و فوتبالی این شرکت بدون مشارکت بلند مدت با فیفا می‌توانند بهتر عمل کنند. در واقع قرارداد ۱۰ ساله‌ی الکترونیک آرتز و فیفا جهت دریافت مجوز نام بازی و غیره در پایان سال ۲۰۲۲ پس از جام جهانی قطر به پایان می‌رسد. در حالی که نسخه‌ی بعدی فیفا احتمالا با نام FIFA 23 منتشر خواهد شد، اگر الکترونیک آرتز تصمیم به تمدید قرارداد نگیرد، احتمالا مانند سری PES شاهد تغییر نام مجموعه‌ی فیفا خواهیم بود.
فیفا ۲۲ هم اکنون روی کنسول‌های نسل هشتم و نهمی ایکس‌باکس، پلی‌استیشن، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی در دسترس است.
منبع: GameSpot
صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ


source

توسط techkhabari