بازی فورتنایت (Fortnite) قرار است روی سیستم گیمینگ ابری مایکروسافت (Microsoft) در دسترس باشد. نکته‌ی مهم اینجاست که شما برای تجربه این بازی روی این سیستم استریم بازی نیازی به اشتراک گیم‌پس (GamePass) یا گلد (Gold) ندارید. این راهکار بیشتر برای افرادی که روی دستگاه‌های اپل خود می‌خواستند، فورتنایت را تجربه کنند بسیار خوب است. به دلیل اینکه فورتنایت در سال ۲۰۲۰ از روی اپ استور اپل حذف شد.
در یک پست جدید در بلاگ رسمی ایکس‌باکس (Xbox) این خبر اعلام شد. کاترین گلوک استاین (Catherine Gluckstein) مدیر بخش گیمینگ ابری ایکس‌باکس در این بیانیه اعلام کرد:
امروز ما به یک دستاورد بزرگ رسیدیم. در اصل این کار یک قدم دیگر برای رسیدن به هدف نهایی گیمینگ ابری است. ما در تلاش هستیم تا گیمینگ را در دسترس افراد بیشتری قرار دهیم. به همین دلیل باید پا را فراتر از گیم‌پس بگذاریم. به همین دلیل فورتنایت اولین عنوان تماما رایگان روی این سیستم خواهد بود.
ما با شرکت اپیک (Epic Games) همکاری کرده تا بازی فورتنایت را روی سیستم گیمینگ ابری خود در دسترس قرار دهیم. به همین دلیل طرفداران می‌توانند این بازی را روی تمامی دستگاه‌های خود تجربه کنند.
همانطور که گفته شد نکته مثبت اصلی این سیستم توانایی اجرای فورتنایت روی دستگاه‌های اپل است.
طبق چیزی که گفته شده، این تنها یک شروع برای سیستم گیمینگ ابری مایکروسافت است. به این معنا که قطعا این غول تکنولوژی به فکر پیشرفت گیمینگ ابری خود است. همینطور اینکه اعلام شد از زمان عرضه نسخه آزمایشی این سیستم، بیش از ۱۰ میلیون کاربر از سیستم گیمینگ ابری مایکروسافت استفاده کردند. این عدد با توجه به عملکرد سیستم گیمینگ ابری بسیار قابل توجه است.
در اصل مهم‌ترین بخش این ماجرا این است که افرادی که دستگاه‌های اپل دارند، می‌توانند فورتنایت را دوباره تجربه کنند. این بازی به دلیل مشکلاتی که بین اپل و اپیک پیش آمد از روی فروشگاه اپیک حذف شد. حال طرفداران می‌توانند از طریق این سیستم دوباره آن را تجربه کنند.
به طور کلی گیمینگ ابری هنوز در ابتدای کار خود قرار دارد. با این حال مایکروسافت به‌شدت در تلاش است تا این سیستم را گسترش دهد. اتفاقی که نیازمند به تلاش بسیاری است. با اینحال حضور فورتنایت روی این سیستم یک قدم بسیار بزرگ است. به دلیل اینکه این بازی طرفداران و بازیکنان بسیار زیادی داشته و می‌تواند کمک بسیاری در گسترش این سیستم بکند. با این حال به شما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از تجربه گیمینگ ابری حتما اینترنت خود را چک بکنید. البته با توجه به اینکه فورتنایت رایگان است، می‌توان از آن برای چک کردن این سیستم استفاده کرد!
در حال حاضر سیستم گیمینگ ابری مایکروسافت در بیش از ۲۶ کشور جهان در دسترس است. همچنین از طریق سیستم گیم‌پس بیش از ۳۵۰ عنوان مختلف روی این سیستم وجود دارد که همگی قابل تجربه روی دستگاه‌های مختلف هستند.
منبع: VideoGamesChronicle.com
صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ


source

توسط techkhabari