صفحه اصلیآموزشبرای یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون از کجا شروع کنیم؟
زبان برنامه نویسی پایتون در حال حاضر داغ است اما برای یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون از کجا شروع کنیم؟ در ادامه به پرسش و پاسخ هایی که در زمینه یادگیری پایتون متداول است و همچنین کتاب های مفید برای یادگیری پایتون که توسط یک کارشناس مطرح شده، توجه فرمائید.
 
من در برنامه نویسی کاملاً تازه کار هستم. چگونه می توانم یادگیری پایتون را شروع کنم؟
این عالی است پایتون یک زبان عالی برای مبتدیان است. تقریباً هر کاری را می توانید با پایتون انجام دهید و منحنی یادگیری آن نسبت به سایر زبان ها پایین تر است. توضیه من به شما این است:
ابتدا دوستی پیدا کنید که پایتون را می شناسد. آنها می توانند شما را در ادامه راه تشویق کنند و همچنین در صورت گیر افتادن به شما کمک کنند. اگر برای یافتن دوستان پایتون به کمک نیاز دارید، به فاروم ها و اتاق های گفتگوی پایتون مراجعه کنید.
دوم، آخرین نسخه پایتون را از Python.org بر روی رایانه خود نصب کنید. اگر می خواهید پایتون یاد بگیرید، باید دست بکار شوید و با تئوری هرگز برنامه نویس نخواهید شد.
سوم، یک کتاب پایتون خوب برای مبتدیان را بخوانید. با وجود تمام مطالب موجود آنلاین، هیچ چیز به اندازه یک کتاب خوب نیست. من Automate the Boring Stuff with Python توسط Al Sweigart را توصیه می کنم. این کتابی است که به طور خاص برای افرادی که در زمینه کدنویسی تازه کار هستند نوشته شده و نمونه کارهای بسیار کاربردی را نشان می دهد که می توانید با پایتون انجام دهید. شما حتی می توانید آن را به صورت رایگان به صورت آنلاین بخوانید! Udemy نیز یک دوره آنلاین بر اساس این کتاب ارائه می دهد.
وقتی اولین کتاب خود را تمام کردید، به یادگیری ادامه دهید! کتاب دیگری را امتحان کنید. در یک دوره آنلاین شرکت کنید. با یک پروژه سرگرم کننده که می توانید خودتان انجام دهید، کار را ادامه دهید.
 
من اوقات فراغت زیادی دارم چگونه می توانم یادگیری پایتون را شروع کنم؟
پایتون یک زبان عالی برای افرادی است که یک شغل دیگر دارند و در کنار ان می خواهند درآمد اضافی داشته باشند. یادگیری آن آسان است و تعداد زیادی بسته برای انجام هر کاری دارد. اگر می خواهید برنامه نویسی را به طور کلی شروع کنید، پس خواندن Automate the Boring Stuff with Python توسط Al Sweigart یا Python Crash Course توسط Eric Matthes را توصیه می کنم.
 توصیه من به شما این است که یک پروژه سرگرم کننده در ابتدای کار خود انتخاب کنید. یادگیری پایتون به خودی خود عالی است، اما یادگیری پایتون برای انجام یک پروژه جالب، انگیزه شما را با یک هدف روشن حفظ می کند. در اینجا چند ایده وجود دارد:
وب سایت بسازید.
با استفاده از Arcade Academy یا PursuedPyBear یک بازی بسازید.
یک دستگاه Adafruit بسازید.
یک سیستم اتوماسیون یا نظارت خانگی بسازید.
یک چت بات بسازید.
یک بازوی رباتیک بسازید تا تصاویر خودش را نقاشی کند.
من یک مهندس نرم افزار هستم چگونه می توانم سریع پایتون را انتخاب کنم؟
اگر از قبل نحوه کدنویسی را می‌دانید، و فقط باید پایتون را برای پروژه‌ای در حین کار انتخاب کنید، نگران نباشید. پایتون برا خیلی سریع یاد میگیرید. وقتی چند سال پیش پایتون را دوباره یاد گرفتم، کتاب برنامه‌نویسی پایتون را در ویکی‌بوک‌ها خواندم. Learn X in Y Minutes و Learnpython.org نیز منابع خوبی برای یادگیری سریع با مثال هستند. هنگامی که زبان را مرور کردید، احتمالاً باید بسته ها و چارچوب های خاص پروژه خود را یاد بگیرید. برخی از پروژه ها اسناد بهتری نسبت به سایرین دارند. به عنوان مثال، جنگو و pytest دارای اسناد عالی آنلاین هستند.
من یک دانشمند هستم آیا باید استفاده از پایتون را شروع کنم، و اگر چنین است، چگونه؟
دانشمندان داده اولین جامعه علمی بودند که پایتون را یاد گرفتند، اما اکنون دانشمندان همه رشته ها از آن برای تجزیه و تحلیل داده ها و تصویرسازی ذهنی استفاده می کنند. من شخصاً یک دانشمند محیط زیست و یک ویروس شناس را می شناسم که هر دو در چند سال گذشته شروع به استفاده از پایتون کرده اند. در مقایسه با زبان‌های دیگر مانند R و Julia، پایتون ساده تر است و بسته‌های بیشتر و پشتیبانی بیشتری دارد. علاوه بر این، نظرسنجی توسعه‌دهندگان پایتون در سال 2018 نشان داد که بیش از نیمی از کاربران پایتون از پایتون برای تجزیه و تحلیل داده‌ها استفاده می‌کنند. بنابراین بله، اگر شما یک دانشمند هستید، پس باید از پایتون استفاده کنید!
برای شروع کار با پایتون، ابتدا مطمئن شوید که مهارت های برنامه نویسی اولیه را دارید. ممکن است وسوسه انگیز باشد که ابتدا در کدنویسی برخی از اسکریپت های تجزیه و تحلیل داده ها غوطه ور شوید، اما اگر ابتدا اصول اولیه را یاد بگیرید، کار شما بسیار بهتر خواهد شد. اگر در برنامه نویسی تازه کار هستید، با خواندن Automate the Boring Stuff with Python توسط Al Sweigart شروع کنید. برای یادگیری خاص در مورد تجزیه و تحلیل داده ها با پایتون، Python for Data Analysis نوشته William McKinney را بخوانید.
من یک تستر نرم افزار هستم چگونه می توانم یادگیری پایتون را برای اتوماسیون شروع کنم؟
پایتون یک زبان عالی برای اتوماسیون است. اگر یک کارمند اتوماسیون هستید که قبلاً برنامه‌نویسی انجام نداده‌اید، قبل از یادگیری نحوه انجام اتوماسیون، روی یادگیری نحوه کدنویسی تمرکز کنید. توصیه ای که در بالا برای تازه کارها دادم را دنبال کنید. هنگامی که مهارت های اولیه پایتون را دارید، pytest را یاد بگیرید، محبوب ترین و مسلما بهترین چارچوب تست برای پایتون به شمار می رود. خواندن راهنمای شروع سریع pytest توسط Bruno Oliveira یا Python Testing with pytest توسط Brian Okken را نیز توصیه می کنم.
 

توئیتر به قصد کمک به برنامه نویسان و توسعه دهندگان برای طراحی ابزار و محصولات…
از آغاز مرداد ماه، دور جدید رویداد دانش‌آموزی کدآپ آکادمی با محوریت زبان…
رسانه کلیک – سازنده برجسته هواپیماهای بدون سرنشین DJI، پهپاد RoboMaster Tello Talent…
رسانه کلیک – آیا تا به حال به این موضوع فکر کردید که غول‌های فناوری مانند…
واتس اپ در اپدیت جدید خود سه ویژگی گاربردی را ارائه کرده است تا از رقابت با سایر…
واتس اپ در اپدیت جدید خود سه ویژگی گاربردی را ارائه کرده است تا از رقابت با…
به گزارش ناسا قرار است سیارک بزرگی به عرض ۴۸۸ متر که کمی بزرگتر از برج ایفل…
یک سامانه شبیه‌ساز وسایل نقلیه سبک، هلیکوپتر و هواپیما توسط یک شرکت…
یک شرکت آمریکایی در تلاش برای توسعه عینک واقعیت افزوده برای پزشکیاران رزمی…
بر اساس بیانیه یک مطالعه جدید، دورکاری هیچ تاثیر منفی بر بهره‌وری کارمندان…
برخی رسانه های خارجی، مشخصات پردازنده‌های Alder Lake-HX اینتل را افشا کردند.
در حالی که این روزها نام ایلان ماسک با توئیتر گره خورده و صحبتها در خصوص خرید…
زبان برنامه نویسی پایتون در حال حاضر داغ است اما برای یادگیری زبان برنامه…
با شروع سال 2022، بسیاری از علاقه مندان به فناوری به دنبال پاسخ این سوال بودند…
افشاگر اپل پرو در توییترش، تصویر و ویدئویی از طراحی سه بعدی آیفون 14 پرو مکس را…
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه خبری کلیک است. انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز است. کپی رایت ۱۴۰۰

source

توسط techkhabari