والدین هری پاتر یعنی جیمز و لیلی پاتر در همان ابتدای داستان کشته می‌شدند، برای همین بیشتر اطلاعاتی که در مورد زندگی آن‌ها و ویژگی‌های شخصیتی‌شان می‌دانیم از طریق فلاش‌بک‌ها یا خاطراتی که دیگر کاراکترها به ما منتقل شده و خیلی از هواداران هری پاتر هم درباره‌ی جزئیات زندگی آن‌ها نمی‌دانند.
جی کی رولینگ بعد از نوشتن و چاپ آخرین جلد هری پاتر، در توییتر و سایت‌ پاترمور و دیگر بخش‌های فضای مجازی، اطلاعات تازه‌ای از گذشته و زندگی شخصیت‌های دنیای هری پاتر منتشر می‌کرد که بخش‌های ناگفته‌ای از آن‌ها را نشان می‌داد. در ادامه اطلاعاتی را از هری پاتر و پدر و مادر او می‌خوانید که حتی خیلی از هواداران سرسختش هم نمی‌دانند.
هری پاتر
جی کی رولینگ طی مصاحبه‌ای که سال ۲۰۰۴ داشت گفت «افرادی که پدر و مادر جادوگر ندارند، نمی‌توانند به عضویت مرگ‌خوارها در بیایند مگر در موارد نادر.»
به گفته‌ی خود رولینگ، ظاهرا ولدمورت قصد داشته لیلی و جیمز پاتر را جذب خودش کند تا به‌عنوان مرگ‌خوارهای او شناخته شوند. رولینگ گفت که این قضیه در جلد اول هری پاتر یعنی هری پاتر و سنگ جادو مشخص می‌شد و نقل قولی در کتاب داریم که می‌گوید «ولدمورت می‌خواست آن‌ها هم از پیروانش شوند، ولی هیچ‌وقت قبول نکردند».
هری پاتر
جیمز پاتر تنها فرزند فلیمونت و یوفمیا پاتر بود. رولینگ در مصاحبه‌ای که سال ۲۰۰۵ داشت گفت پدر و مادر جیمز سال‌ها برای بچه دار شدن تلاش می‌کردند ولی چون سنشان بالا بود موفق نمی‌شدند، تا اینکه نطفه‌ی جیمز بسته شد.
چون جیمز تنها فرزند فلیمونت و یوفمیا بود، و چون به دنیا آمدن او را یک معجزه می‌دانستند، عشق و علاقه‌ی بسیاری نثارش کردند. پدر و مادر جیمز پیش از آنکه هری به دنیا بیاید،‌ به خاطر کهولت سن در گذشتند.

هری در طول کتاب‌ها و فیلم‌های هری پاتر بارها می‌شنود که چشمانش به مادرش رفته. در کتاب‌ها می‌خوانیم که چشمان هری و لیلی سبز روشن است. ولی در فیلم‌ها، هری با بازی دنیل رادکلیف، چشمانی آبی‌رنگ دارد.
گروه تولید فیلم‌ هری پاتر در ابتدا قصد داشتند لنزی رنگی استفاده کنند و آن را در چشمان دنیل رادکلیف بگذارند، ولی رادکلیف به لنز حساسیت داشت و از این کار منصرف شدند. خود جی کی رولینگ هم به گروه سازندگان گفت حساسیتی روی رنگ ندارد و مهم این است که به «شباهت چشمان هری و مادرش» اشاره شود، حالا هر رنگی که بود.
هری پاتر
رابطه‌ی لیلی و خواهرش پتونیا از همان لحظه‌ای که لیلی نشانه‌هایی از قدرت‌های جادوگری نشان داد شکراب شد و این دو خواهر هرگز نتوانستند با هم کنار بیایند. بعدها که لیلی با جیمز پاتر ازدواج کرد و خواهرش پتونیا با ورنون دورسلی، مشخص شد که شوهرهایشان هم با هم کنار نمی‌آیند.
رولینگ سال ۲۰۱۵ در مقاله‌ای از سایت پاترمور‌ (که حالا با نام جهان جادوگری/Wizarding World شناخته می‌شود) نوشت که اولین ملاقات بین ورنون دورسلی و جیمز پاتر فاجعه‌بار بود. گویا ورنون دورسلی از تمام جنبه‌های جیمز پاتر متنفر بود و از جاروی پرواز جیمز گرفته تا ثروت هنگفت خانوادگی‌اش عصبانی می‌شد. نزاع بین ورنون و جیمز تا جایی پیش رفت که جلسه با اشک و ناراحتی و دلخوری به پایان رسید و این دو مرد هرگز با هم صحبت نکردند.
هری پاتر
نویسنده‌ها عادت دارند بخش‌هایی از خودشان و زندگی شخصی‌شان را وارد آثار و نوشته‌هایشان بکنند، و این قضیه در مورد رولینگ و کتاب‌های هری پاتر هم صدق می‌کند.
هری پاتر در ۳۱ ژوئن به دنیا آمده، که همان تاریخ تولد جی کی رولینگ است.

بخشی از ثروت و دارایی هنگفت خانواده‌ی پاتر، به لطف اختراعی بود که فلیمونت پاتر کرده بود؛ معجونی برای حالت دادن به مو. پدربزرگ پاتر معجونی را اختراع کرده بود که می‌توانست سرسخت‌ترین موها را هم رام کند و حالت بدهد.
این معجون محبوبیت بسیاری پیدا کرد و ثروت خانواده‌ی پاتر را به حد غیر قابل تصوری رساند. در جلد چهارم هری پاتر، هرمیون گرنجر برای مراسم رقص از همین معجون استفاده می‌کند تا موهای فر و در هم‌گوریده‌اش را صاف و حالت‌دار کند.
هری پاتر
در پیشگویی معروفی که سیبل تریلانی کرد، به فرزندی اشاره می‌شد که «پدر و مادرش سه بار مقابل ولدمورت ایستادند.»
رولینگ سال ۲۰۰۷ طی مصاحبه‌ای درباره‌ی بخش مبهم این پیشگویی صحبت کرد، بخشی که هم درباره‌ی هری پاتر صدق می‌کند و هم نویل لانگ‌باتم.
«اگر بخواهیم مواردی را که مقابله با ولدمورت به حساب می‌آیند بشمریم، چنین چیزهایی می‌شود: هر بار که یکی از زیردست‌هایش را دستگیر کردند، هر بار که از دستش گریختند، و هر بار که حملاتش را خنثی کردند. ولدمورت به دنبال چنین آدم‌هایی بود. و هم لانگ‌باتم‌ها این شرایط را داشتند و هم پاترها.»
رولینگ همچنین دست رد زدن جیمز و لیلی پاتر به سینه‌ی ولدمورت و پیشنهاد مرگ‌خوار شدنشان هم یکی از این اقدام‌ها می‌داند.

هر ساله در هاگوارتز، دو دانش‌آموز سال هفتمی را به‌عنوان دانش‌آموزان ارشد انتخاب می‌کنند؛ یک دختر و یک پسر. وقتی هاگرید با هری ملاقات می‌کند، به او می‌گوید که پدر و مادرش در زمان خودشان دانش‌آموزهای ارشد بودند.
اما از سوی دیگر هرمیون در هری پاتر و شاهزاده دورگه به هری می‌گوید که موقعیتش در تیم کوییدیچ برابر با موقعیت دانش‌آموزهای ارشد است. از آنجایی که جیمز پاتر هم در زمان خودش کاپیتان کوئیدیچ بود، احتمال دارد به خاطر همین دانش‌آموز ارشد شده باشد.

با اینکه تاریخ دقیقی برای ازدواج و مراسم عروسی جیمز و لیلی پاتر در دنیای داستان‌هایش تعیین نشده، می‌دانیم که مراسم ازدواجشان زمانی بین تابستان ۱۹۷۸، که از هاگوارتز فارغ‌التحصیل شدند و پاییز ۱۹۷۹ که هری به دنیا آمد بوده. پس یعنی آن‌ها قبل از اینکه ۲۰ سالشان شود با هم ازدواج کردند.
هری پاتر
وقتی لرد ولدمورت می‌خواست هری را در نوزادی به قتل برساند و ناخواسته بخشی از روح خودش را در بدن هری جا گذاشت و او را تبدیل به یکی از جان‌پیچ‌هایش کرد، قدرت تکلم با مارها به هری منتقل شد. مهارتی ذاتی و موروثی که مختص وارثین سالازار اسلیثرین است.
اما بعد از جلد هفتم و شکست ولدمورت، و بعد از اینکه آن بخش از روح ارباب تاریکی که درون بدن هری زندگی می‌کرد نابود شد، هری هم این مهارت و قدرت را از دست داد و دیگر نتوانست به زبان مارها صحبت کند.

خانواده‌ی پِورل نقشی مهم و اساسی در جهان جادوگران دارد. سه برادر پورل – آنتیوک، کادموس و ایگنوتوس – صاحب‌های اصلی یادگارهای مرگ بودند.
ولدمورت و هری پاتر هم به این خانواده ربط پیدا می‌کنند که البته با توجه به جامعه‌ی محدود و کوچک جادوگرها در انگلستان، اتفاق نادری نیست.
هری از سمت پدرش با ایگنوتیوس فامیل است، و برای همین شنل نامرئی‌کننده به او ارث می‌رسد. و خاندان کادموس هم به خانواده‌ی گانت وصل می‌شود، که خویشاوندان مادری ولدمورت هستند.

در قسمت اول هری پاتر، وقتی رون و هری در قطار سریع‌السیر هاگوارتز نشسته‌اند، رون شکلات‌های قورباغه‌ای معروف و کارت‌های درون جعبه‌‌شان را به هری معرفی می‌کند. روی این کارت‌ها، تصویر جادوگرهای معروف چاپ شده و افرادی که به کلکسون جمع کردن علاقه دارند می‌توانند آن‌ها را جمع کنند.
با توجه به کارهایی که هری برای دفاع از هاگوارتز و نابودی ولدمورت کرد، طبیعی است که در نهایت عکس او را هم روی این کارت‌ها بیاورند.
رولینگ در مصاحبه‌ای سال ۲۰۰۷ تأیید کرد که بعد از مدتی عکس هری، رون و هرمیون روی کارت‌های این شکلات‌ها ثبت شد.
منبع: Insider


source

توسط techkhabari