طبق گزارش‌ها، نینتندو انتظار دارد به دلیل کمبود مداوم و اختلال در شبکه‌های موجودی کالا در انبار، فروش سوییچ در سال مالی جاری کاهش یابد.
طبق گزارشی که Nikkei منتشر کرده است، این منبع ادعا کرده که شرکت نینتندو انتظار دارد چیزی حدود ۲۰ میلیون کنسول سوییچ در سال مالی جاری به فروش برساند که این رقم نسبت به فروش سوییچ در سال گذشته ۱۰ درصد کاهش و نسبت به سال مالی ۲۰۲۰ حدود ۳۰ درصد کاهش خواهد داشت.
تعداد کنسول‌های سوئیچ فروخته‌شده در سال مالی ۲۰۲۱ حدود ۲۳ میلیون واحد تخمین زده می‌شود که نسبت به سال قبل که فروش این کنسول به ۲۸.۸۳ میلیون واحد رسید، ۲۰ درصد کاهش داشته است.اوایل امسال، نینتندو دلیل این کاهش را کمبود جهانی نیم‌رساناها و همچنین وجود اثر موفقی همچون انیمال کراسینگ در سال قبل از آن و فروش شگفت‌انگیزش اشاره کرد.
به گفته Nikkei، این کاهش علیرغم تقاضای شدید جهانی برای سوییچ است و طبق گزارش‌ها، نینتندو مایل است در صورت حل مشکلات عرضه، تولید خود را افزایش دهد. این منبع ادعا می‌کند: «با این وجود، کمبود طولانی‌مدت تراشه و اختلالات زنجیره تأمین جهانی که با حمله روسیه به اوکراین تشدید شده است، بر تولیدات آن‌ها تأثیر خواهد گذاشت.»
انیمال کراسینگ در فروش بیشتر سوییچ در ۲۰۲۰ نقش بسزایی ایفا کرد
در ماه فوریه، نینتندو اعلام کرد که کنسول نینتندو سوییچ توانسته تا تاریخ ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۱ میلادی حدود ۱۰۳.۵۴ میلیون دستگاه فروش کند. به این ترتیب، نینتندو سوییچ پرفروش‌ترین کنسول خانگی تاریخ نینتندو شده است و از کنسول نسل هفتمی این شرکت یعنی Wii که موفق شده بود ۱۰۱.۶۳ میلیون دستگاه فروش داشته باشد، عبور کرده است.
با این حال، نینتندو هنوز راه نسبتاً درازی دارد تا بتواند پرفروش‌ترین کنسول تاریخ نینتندو شود. در حال حاضر کنسول نینتندو دی‌اس (Nintendo DS) با فروش ۱۵۴.۰۲ میلیون دستگاه بهترین فروش را میان کنسول‌های نینتندو داشته است و پس از آن رکورد در اختیار کنسول گیم‌بوی (و گیم‌بوی کالر) است که ۱۱۸.۶۹ میلیون دستگاه فروش کرده است.
علاوه بر آن نینتندو نیم‌نگاهی هم به عبور از فروش کنسول‌های شرکت سونی از جمله پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۲ دارد. این دو کنسول به ترتیب توانسته‌اند ۱۱۶.۶ میلیون و ۱۵۸ میلیون دستگاه فروش داشته باشند. البته، عبور از فروش گیم‌بوی و پلی‌استیشن ۴ کاملاً محتمل و قابل‌انتظار است اما پرسش اصلی این است که آیا نینتندو می‌تواند با کنسول سوییچ رکورد فروش دی‌اس و پلی‌استیشن ۲ را بشکند یا خیر. این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد و اینکه کنسول بعدی نینتندو قرار است در چه زمانی عرضه شود و وضعیت فروش سوییچ پس از آن چگونه خواهد بود.
منبع: VGC
صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ


source

توسط techkhabari