با شروع بهار روزها به مرور طولانی‌تر می‌شوند و شب دیرتر شروع می‌شود، پس زمان مناسبی برای وقت گذراندن کنار خانواده و دوستان در فضای باز است. استفاده از نورپردازی‌های زیبا، دنج و دوست داشتنی در فضای باز کمک می‌کند شب‌ها زمان بیشتری را بیرون از خانه سپری کنیم و از هوای خوب استفاده‌ی بیشتری بکنیم.
در این مطلب از دیجی‌کالا مگ ۸ ایده برای نورپردازی فضای باز که برای شش ماه اول سال مناسب هستند را به شما معرفی می‌کنیم.
چرا باید فضای باز را نورپردازی کنیم
تصور کنید میز و صندلی‌های حیاط یا تراس را چیده‌اید، باربیکیو یا منقل کباب آماده است و اطراف پر از گل و گیاه‌های سبز و شاداب است. پس فضای باز آماده‌ی استفاده است و تنها چیزی که لازم داریم کمی نور است. با کمک چراغ‌های رشته‌ای، فانوس یا حتی شمع می‌توانید فضا را روشن کرده و مسیر رسیدن به صندلی‌ها را هم مشخص کنید. این فضای دنج و آرام کمک می‌کند خستگی روز را از بین برده و آرامش را دوباره احساس کنید. حالا که متوجه اهمیت نورپردازی شده‌اید به سراغ ایده‌های اجرای آن می‌رویم.
کلمات نورانی
یکی از راه‌های نورپردازی فضای از استفاده از نئون یا ریسه‌های نورانی برای نوشتن کلمات است. با کمک چراغ‌های ریسه‌ای یا نئون چسبی کلمات و جملات مورد علاقه‌تان را روی دیوار بنویسید. این کار علاوه بر تامین نور محیط، لوکیشن مناسبی برای عکس گرفتن هم ایجاد می‌کند.
لوستر مینیمال و فانتزی
اگر ظاهر مبلمان فضای باز شما کمی به حالت کلاسیک نزدیک است یا از چوب و پارچه‌های رنگی در آن استفاده شده است با یک لوستر مینیمال و فانتزی که رنگی هماهنگ با دکوراسیون و فضای سبز شما دارد استفاده کنید. با یک سیم‌کشی ساده و وصل کردن یک آویز مناسب می‌توانید از این روش نورپردازی کلاسیک و زیبا استفاده کنید.
خودتان ریسه‌ی نور بسازید
از توپ‌های پلاستیکی بدمینتون برای ساخت ریسه‌ی نور متفاوت استفاده کنید. با یک چاقوی نوک تیز قسمت بالایی و توپی را جدا کرده و یک لامپ کوچک از ریسه را روی آن قرار دهید، به شکلی که لامپ در قسمت داخلی توپ بدمینتون قرار بگیرد. حالا قسمت جدا شده را به جای اول خود برگردانید و با چسب بچسبانید. این ریسه حتما مورد توجه فرزندان‌تان قرار خواهد گرفت.
شیشه‌های نور جادویی
برای اجرای این روش از نور پردازی به لامپ‌های ریسه‌ای کوتاه که با باطری کار می‌کنند، شیشه‌های دردار و مقداری خاک ژله‌ای نیاز دارید. خاک ژله‌ای را در آب بریزید تا کاملا بزرگ شوند. حالا شیشه را با آن پر کنید و رشته‌ی لامپ‌های ریز را داخل آن قرار دهید. آن‌ها را روشن کنید و درِ شیشه را ببندید. این شیشه‌های روشن و جادویی را می‌توانید روی میز، کنار باغچه یا بر لبه‌ی گلدان‌ها قرار دهید. اگر به خاک ژله‌ای دسترسی ندارید می‌توانید به جای آن از خاک و شاخ‌وبرگ درختان استفاده کنید.

این روش از نورپردازی فضای باز برای حیاط یا باغ‌های کوچک مناسب است. ریسه‌های نورانی را به شکل خوشه‌ای دور شاخه‌ها بپیچید تا ظاهری شبیه به خوشه‌ی انگور بگیرند. اگر از لامپ‌های بزرگ استفاده می‌کنید آن‌ها را با فاصله‌های کم روی شاخه‌ها قرار دهید تا شبیه به میوه‌ها دیده شوند. با نزدیک شدن به غروب آن‌ها را روشن کنید تا از زیبایی و درخشندگی آن‌ها شگفت‌زده شوید. حتی می‌توانید در بین آن‌ها از چراغ‌های چشمک‌زن و رنگی هم استفاده کنید تا جلوه‌ای خاص پیدا کنند.
فانوس‌های دست‌ساز
این فانوس‌ها به راحتی آماده می‌شوند و هزینه‌ای برای شما ندارند. درواقع با استفاده از زباله‌های بازیافتی، یعنی قوطی‌های فلزی، می‌توانید فانوس‌های زیبا و کاربردی بسازید. برای این کار شما به چند قوطی فلزی، میخ و چکش نیاز دارید. قوطی‌ها را خوب بشویید و خشک کنید. سپس با کمک میخ و چکش روی آن‌ها سوراخ‌هایی ایجاد کنید.
می‌توانید طرح مورد نظرتان را روی قوطی کشیده و براساس آن سوراخ‌ها را ایجاد کنید. همچنین می‌توانید قوطی‌ها را رنگ کنید تا در روشنایی روز هم زیبایی خاص خودشان را داشته باشند. بعد از اینکه آماده شدند یک شمع در آن‌ها بگذارید و روشن کنید. به همین سادگی فانوس‌های دست‌سازتان را ساخته‌اید. شما می‌توانید این کار را به فرزندان‌تان بسپارید تا با انجام آن سرگرم شده و استفاده از مواد قابل بازیافت را همه یاد بگیرند.
فانوس‌های شیشه‌ای
این روش از نورپردازی را هم می‌توانید با مواد قابل بازیافت انجام دهید. شیشه‌های کوچک مربا و سس را جمع کنید، آن‌ها را خوب بشویید و با کمک یک تکه نخ یا کنف برای آن‌ها بند آویز درست کنید. همچنین می‌توانید یک سوراخ کنار در ایجاد کنید و نخ را از آن‌جا رد کنید تا به راحتی آویزان شوند. با کمک میخ و چکش روی در هر شیشه یک سوراخ ایجاد کنید، حالا یک رشته چراغ ریسه‌ای را بردارید و از سوراخ روی در تعدادی چراغ را داخل شیشه قرار دهید. پس از پایان کار، شیشه‌ها را به کمک بندها به دیوار آویزان کنید و ریسه را روشن کنید. شما زیباترین فانوس‌های شیشه‌ای را دارید!
ساکولنت‌های درخشان
این روش از نورپردازی برای روی میز داخل حیاط و تراس، یا حتی پشت پنجره‌ی آشپزخانه و اتاق‌ها است. چند شیشه‌ی متوسط پیدا کنید و داخل آن‌ها چند ساکولنت و کاکتوس مورد علاقه‌تان را بکارید. سپس چند شیشه هم‌اندازه یا کمی کوچک‌تر از شیشه‌های ساکولنت بردارید و داخل آن‌ها شمع قرار دهید. شیشه‌ها را کنار هم در محل مورد نظرتان بچینید، به شکلی که ساکولنت‌ها و شیشه‌های شمع مابین هم قرار داشته باشند. با نزدیک شدن به غروب شمع‌ها را روشن کنید و از زیبایی آن‌ها لذت ببرید.
با شروع فصل گرما روزها طولانی‌تر و زمان برای وقت گذراندن با خانواده و دوستان فراهم می‌شود. اگر تراس یا حیاطی دارید که دوست دارید در آن وقت بگذرانید و از هوای خنک شب‌ها استفاده کنید می‌توانید به روش‌های مختلف آن را تزیین کنید و در مرحله‌ی آخر با یک نورپردازی ساده زیبایی آن را چند برابر کنید. در این مطلب ۸ روش جدید برای نورپردازی محیط باز آموزش داده شده است. اگر شما هم روشی خاص برای نورپردازی دارید حتما برای ما در قسمت کامنت‌ها بنویسید.
منبع: bobvila


source

توسط techkhabari